anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Memory Stick PRO Duo - uszkodzone karty....

MDM-----
Początkujący

Sony Memory Stick PRO Duo - uszkodzone karty....

Nie wiem , czy to pech, czy też jakiś feler aparatu czy też moze jakosć tych kart padła totalnie.
Przez ostatnie 3 lata uzywałam Sony P100, do niego miałam Sony Memory Stick 512 Mb. Nigdy ani jeden plik nie był uszkodzony. Pieknie mi służył i aparat i karta i bateria :)

W sierpniu zakupiłam Sony H50. Do niego na Allegro kartę Sony memeory Sick PRO Duo 4Gb.
I pojawiły sie pierwsze uszkodzone pliki, czyli zdjecia, których nie da sie odtworzyć, do skasowania. Tak na 20 zdjeić przynajmniej jedno było trafione. Ponieważ problem nie mijał, oddałam kartę. Kupiłam inną u innego sprzedawcy. I wszystko było ok. Do dziś.

Byliśmy na ok. 1,5 godzinnym spacerze, temp. ok 0 st. Piękna słoneczna pogoda. Dzieci obfotografowane, na podglądzie obejrzałam niektóre. Super. Wracam do domu właczam aparat i pokazuje mi,ze nie mam zdjęć. Poczekałam chwile, i nic. To samo. Nie pomogło wyjmowanie karty. Zniknęły. POtem komunikat o błedzie formatowania. Jak juz widziałm, ze zdjec nie ma i nie będzie, zrobiłam format karty.
I tu juz wiem, ze karta padła. Napstrykałam po formatowaniu około 50 zdjęć. Z tego 10 było uszkodzonych na niektórych nawet nei było obrazu. Chciałm zrzucic to na komputer, ale juz znowu nie było nic, tylko komunikat: C:13:01.

No jak nic muszę kupić nowa kartę.
O co chodzi? Czy pogoda ją załatwiłą? Przeciez "starym" aparatem równeż zimą robiliśmy zdjecia, nic się nie działo. Dzisiejsza pogoda ani temperwatura nie była "ekstremalna". Sprzedawca zapewnaiłą o oryginalności karty.

11 ODPOW. 11
oldguest
Początkujący

Proszę zakupić kartę w autoryzowanym Centrum Sony na taką kartę udzielana jest 5 letnia gwarancja. A sprzedawca na allegro czasem może nawet nie mieć pojęcia że sprzedaję podróbki. Ze swojej strony używam karty MS 4GB w małym aparacie Sony i zdążało się w ujemnych temperaturach, moja znajoma była z H2 w alpach, jeden klient używa MS z A700 na wyprawach na narty nigdy nie wystąpił żaden problem w niskich temperaturach.

MDM-----
Początkujący

Dziekuję za odpowiedź.
Kupię kartę w autoryzowanym punkcie SONY.
Nie będzie do 3 razy sztuka na Allegro ;)

profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Zalecam rozwagę przy zakupie kart pamięci na aukcjach od nieznanych osób lub poprzez nieznane sklepy internetowe. Niekiedy w bardzo atrakcyjnej cenie, proponowane są karty pamięci różnych producentów, które zostały podrobione. Najbardziej narażone są na tego typu sytuacje małe sklepy internetowe, które dokonują zakupu hurtowego w nieznanym miejscu. Negatywne efekty, jakie mogą nam się przydarzyć podczas fotografowania:

- częściowy zapis pliku – jest plik, ale nie możemy go odczytać lub zdjęcie widoczne jest w połowie
- niepoprawnie pracuje „pamięć karty” - pomimo, że zapisana fotografia jest na karcie ( sprawdziliśmy w aparacie na ekranie LCD ), wykonanie następnych zdjęć może spowodować, że ją utracimy.
- dodatkowo takie karty często powodują niepoprawna pracę aparatu – „zawieszanie się” systemu, aparat pokazuje nam błąd, chwilę później sprzęt pracuje poprawnie, niestety za jakiś czas ponownie występuje błąd.

Opisałem tylko najczęściej pojawiające się przypadki, a jest ich znacznie więcej.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

na allegro 99% to podróbki
ostatnio są dobre ceny MS w Media
8GB MARK2 za 149zl

gfa-----
Początkujący

FIRMA SONY POWINNA IŚĆ W STRONE KLIENTA I UDOSTĘPNIĆ PO PROSTU INNE KARTY, ANIE CIĄGLE UPIERAĆ SIE PRZY SWOJEJ TECHNOLOGII... :tongue_winking:

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

gfa napisał(a):

FIRMA SONY POWINNA IŚĆ W STRONE KLIENTA I UDOSTĘPNIĆ PO PROSTU INNE KARTY, ANIE CIĄGLE UPIERAĆ SIE PRZY SWOJEJ TECHNOLOGII... :tongue_winking:


Bardzo proszę nie krzyczeć. Forum to nie wiec. Sądzisz, że inżynierowie SONY przestraszeni Twoim krzykiem szybko wyrzucą wszystkie MemorySticki? I właściwie dlaczego? Bo tak?

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
camangula
Początkujący

witam!! mam taki problem aparat sony t500....wszystko dziala pieknie robienie zdjec itd ..
problem zaczyna sie kiedy nagrywam video i tez jest ok,ale kiedy chce odtworzyc plik na wyswietlaczyu lcd w aparacie to zaczyna sie problem...wlanczam play i roznie po kilku ,kilkunastu sekundach znika mi wyswietlacz ,robi sie czarny ,aparat jest wlonczony ale nie da sie juz nic zrobic trzeba wyciagnac baterie.wlanczam wszystko dziala i tak samo w tym samym momecie,czasami jeszcze pokazuje sie informacja blond pliku i wtedy moge wrucic do menu....mam karte 4g sony kupiona na e bay bardzo tanio czy to moze byc wina karty????Pomocy,pozdrawiam :c10 ....z gory Dziekuje....... :thumbsup:

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

camangula napisał(a):

czy to moze byc wina karty????


Jak najbardziej.

Pozdrawiam,
;)

ci.nek
Początkujący

camangula napisał(a):

mam karte 4g sony kupiona na e bay bardzo tanio czy to moze byc wina karty????


w sumie to sobie sam(a) /bo nie wiem/ odpowiedziałeś(łaś)
na aukcjach niestety zdarza się bardzo dużo podróbek kart Sony.
Karta jest bardzo ważnym wyposażeniem aparatu i lepiej zainwestować w coś dobrego/pewnego.