anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony rx100 m 6 czy a6300 + 18-105

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Sony rx100 m 6 czy a6300 + 18-105

Witam i pozdrawiam.

Pomóżcie proszę wybrać. Amator, fotografuję moje wnuki i ogród żony,  trochę makro.

Będę wdzięczny za wszystkie za i przeciw.

Wiesław

P.S

Do rana nie będę miał dostępu do internetu, dlatego za odpowiedzi podziękuję jutro

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, a6300 z 18-105 to bardzo udany zestaw, co do rx100mk6 ciężko jest coś napisać, jest to nowy aparat z zupełnie nowym obiektywem nie ma zbyt wiele recenzji na jego temat, od siebie mogę tylko napisać, że rx100mk5 ma rewelacyjny AF, drugim ogromnym plusem tego aparatu jest jego bardzo mały rozmiar (zawsze w kieszeni, żadna sytuacja nie umyka). Jeśli jakość nowego obiektywu jest na takim poziomie jak u poprzednika, to ja bym wybrał rx100mk6, bo reszta bebechów jest taka jak w wersji 5 (albo lepsza).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, a6300 z 18-105 to bardzo udany zestaw, co do rx100mk6 ciężko jest coś napisać, jest to nowy aparat z zupełnie nowym obiektywem nie ma zbyt wiele recenzji na jego temat, od siebie mogę tylko napisać, że rx100mk5 ma rewelacyjny AF, drugim ogromnym plusem tego aparatu jest jego bardzo mały rozmiar (zawsze w kieszeni, żadna sytuacja nie umyka). Jeśli jakość nowego obiektywu jest na takim poziomie jak u poprzednika, to ja bym wybrał rx100mk6, bo reszta bebechów jest taka jak w wersji 5 (albo lepsza).

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za szybką odpowiedż.
Właśnie dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem rx100 mk6.
Wybrałem ten model, bo ma dłuższą ogniskową( fotografuję moje wnuki, które
grają w piłkę nożną ). Kiedy będę gotowy podzielić się wrażeniami z
użytkowania tego cuda to na pewno się odezwę.
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Czekam, z niecierpliwością, chętnie poznam Twoją opinię, szczególnie, że fotografujesz wnuki, a one potrafią się bardzo szybko przemieszczać :wink:

profile.country.PL.title
lejery50
Poszukiwacz

Witam i pozdrawiam.

Wracam do tematu RX 100 mark 6, bo samodzielnie  nie mogę znależć odpowiedzi na moje pytania. Bardzo proszę bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc.

  1. Czy aparat wspólpracuje z zewnętrzną lampą błyskową ( posiadam nissina i40) , ale nie mogę sobie poradzić z tym, jak wyzwolić błysk za pomocą aparatu ? Jaka lampa ewentualnie mogłaby współpracować z tym aparatem?
  2. Czy do tego aparatu można stosować filtry, jaki rozmiar i jak je zamontować 9 znalazłem rozwiązania do rx 100 mk I i II ale nie mogę znależć odpowiedzi na pytanie czy ten adapter będzie pasował do mk 6

P.S Jestem  w trakcie porządkowania moich wrażeń i doświadczeń związanych z użytkowaniem tego modelu, z którymi chciałbym się podzielić z Wami, ale ze względu na charakter mojej pracy trochę to potrwa.

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym.