anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Spotkanie Ekspertów w Warszawie

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Spotkanie Ekspertów w Warszawie

W ubiegły piątek odbyło się pierwsze spotkanie Ekspertów Forum. Firma SONY zaprosiła nas do swojej siedziby w celu prezentacji nowości sprzętowych, nowości na forum, a przede wszystkim po to, byśmy się poznali (część z nas już się dobrze zna, ale nowe osoby, miały możliwość sprawdzić, kto kryje się na forum za naszymi avatarami :wink: ). Podczas prezentacji mieliśmy okazję poznać sprzęt, który dopiero niebawem będzie dostępny w sprzedaży.

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

W przypadku Ekspertów Foto, poza prezentacją produktów i opisem nowych funkcji, zostaliśmy zaproszeni na testy w plenerze. Lubię to! Nie ma nic lepszego, jak możliwość swobodnego poznawania sprzętu w praktyce. Każdy z nas mógł wybrać dowolny (na tę chwilę dostępny) sprzęt i tak ja wybrałem A6000 wraz z obiektywem SEL 18-105 f/4 OSS G. Wybrałem ten zestaw, bo byłem sceptycznie nastawiony do tych produktów. W momencie premiery obiektywu obawiałem się o zastosowany silnik PowerZoom, a w przypadku A6000 bałem się o komfort pracy przy wprowadzaniu korekty ekspozycji oraz wartości przysłony. Obawiałem się, że będzie się to odbywać w taki sam sposób jak w NEX 6 (czyli w przypadku korekty EV najpierw trzeba wcisnąć przycisk). Więc sami rozumiecie – sięgałem po ten sprzęt z góry nastawiony na NIE. Dobrze zrobiłem! Dobrze, że miałem możliwość sprawdzenia tego sprzętu własnoręcznie. Dobrze dlatego, że zarówno obiektyw, jak i aparat, pozytywnie mnie zaskoczyły! PowerZoom nie przeszkadzał (zmiana ogniskowych odbywa się błyskawicznie), a A6000 umożliwia zmianę ekspozycji i wartości przysłony w klasyczny sposób (aparat po prostu ma dwa w pełni funkcjonalne pokrętła).

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

 11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

26.jpg

 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg

 

31.jpg

 

32.jpg

 

33.jpg

 

Mam kilka przemyśleń co do nowego sprzętu, ale o tym napiszę w innym wątku.

Wieczorem odbyła się wspólna kolacja, na której mieliśmy czas na wiele ciekawych dyskusji dotyczących spotkania, forum i przyszłości :slight_smile:

 

Chciałbym w tym miejscu podziękować firmie SONY za zaproszenie, za możliwość poznania nowości oraz za całą organizację. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyłem oraz zdjęcia, które zrobiłem przydadzą się Wam - Forumowicze. 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

To w związku z ostatnim Twoim zdaniem czy mogę mieć pytanie?

Ile możesz zdradzić o przygotowanych premierach, o sprzęcie?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Co to znaczy "zdradzić"? A6000 niebawem dotrze na sklepowe półki i każdy będzie mieć niej dostęp :slight_smile:

Nie bardzo wiem o co pytasz, ale jeśli tylko doprecyzujesz to odpowiem w miarę możliwości :slight_smile:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

A6000 to, tak jak napisałeś, jest praktycznie już ogłoszona i trafia na półki. Mi chodzi o takie bardziej dalekosiężne plany. Może coś pojawi się w bagnecie A (bo przyznam, że na tą chwilę ten bagnet mnie bardziej interesuje)?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Piotruso nikt nam nic na temat przyszłości, na temat produktów, których nie ma w sprzedaży/w ofercie nie mówił. 

Owsze fajnie by było, ale z drugiej strony kim my jesteśmy by firma zdradzała nam swoje tajemnice. 

 

Z plotek, które krążą w sieci płynie optymistyczny przekaz. Więc ja jestem spokojny o bagnet A. 

Niemniej jednak A6000 to pierwszy aparat z bagnetem E, którym jestem zainteresowany. Na tyle, że kto wie....może to ten aparat będzie kompanem moich podróży i wypraw górskich. 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

A będzie spotkanie ekspertów zajmujących się tworzeniem platformy forum. Czyli jak to marketingowcy określają, zarządzaniem społecznością fanów, userów sprzętu i takie tam...

Pewnie coś takie to w Japonii...

No dobra złośliwy jestem...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Japonia? Chyba za daleko sięgasz. Forum jest europejską platformą, więc jeśli chcesz porozmawiać na najwyższym szczeblu - Londyn czeka :tongue: 

A tak na poważnieto wiedz, żetam w centrali bardzo dużą uwagę przywiązują na sygnały przekazywane m.in. przez Community Manager'ów z naszego kraju. Sygnały, które dajecie Wy - użytkownicy. Dlatego zachęcam do stałego dzielenia się z przemyśleniami. 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Kris, ja może nie jestem aż tak spokojny o bagnet A ale na tą chwilę jest prawie wszystko czego potrzebuję może poza trochę szybszą (szybszy AF dla najdłuższych ogniskowych - takich 300 czy 400 mm) puszką.

Natomiast wymyśliłem sobie, że fajnie byłoby mieć jako drugi korpus A6000 z 18-105 (tylko nie widziałem tego obiektywu więc nie wiem jak z jego wielkością). I teraz podczas fotografowania mam dwa korpusy odpowiednio ustawione, duży korpus z długą ogniskową i mały korpus z krótszą ogniskową. A gdy wyjeżdżam to biorę tylko mały aparat.

A6000 nie miałem okazji mieć w ręku ale z tego co opowiadał mi Rafiki i Krzysiek to AF sprawdziłby się w moich zastosowaniach a taki aparacik byłby fajnym, nieinwazyjnym sprzętem.

profile.country.pl_PL.title
jalu63
Użytkownik

To też zaświergoliłem na temat forum new version of new version...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jeszcze trzy fotki z RX10 ode mnie :slight_smile:DSC00043.jpg

 

DSC00039.jpg

 

DSC00041.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer