anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Spotkanie Ekspertów w Warszawie

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Spotkanie Ekspertów w Warszawie

W ubiegły piątek odbyło się pierwsze spotkanie Ekspertów Forum. Firma SONY zaprosiła nas do swojej siedziby w celu prezentacji nowości sprzętowych, nowości na forum, a przede wszystkim po to, byśmy się poznali (część z nas już się dobrze zna, ale nowe osoby, miały możliwość sprawdzić, kto kryje się na forum za naszymi avatarami :wink: ). Podczas prezentacji mieliśmy okazję poznać sprzęt, który dopiero niebawem będzie dostępny w sprzedaży.

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

W przypadku Ekspertów Foto, poza prezentacją produktów i opisem nowych funkcji, zostaliśmy zaproszeni na testy w plenerze. Lubię to! Nie ma nic lepszego, jak możliwość swobodnego poznawania sprzętu w praktyce. Każdy z nas mógł wybrać dowolny (na tę chwilę dostępny) sprzęt i tak ja wybrałem A6000 wraz z obiektywem SEL 18-105 f/4 OSS G. Wybrałem ten zestaw, bo byłem sceptycznie nastawiony do tych produktów. W momencie premiery obiektywu obawiałem się o zastosowany silnik PowerZoom, a w przypadku A6000 bałem się o komfort pracy przy wprowadzaniu korekty ekspozycji oraz wartości przysłony. Obawiałem się, że będzie się to odbywać w taki sam sposób jak w NEX 6 (czyli w przypadku korekty EV najpierw trzeba wcisnąć przycisk). Więc sami rozumiecie – sięgałem po ten sprzęt z góry nastawiony na NIE. Dobrze zrobiłem! Dobrze, że miałem możliwość sprawdzenia tego sprzętu własnoręcznie. Dobrze dlatego, że zarówno obiektyw, jak i aparat, pozytywnie mnie zaskoczyły! PowerZoom nie przeszkadzał (zmiana ogniskowych odbywa się błyskawicznie), a A6000 umożliwia zmianę ekspozycji i wartości przysłony w klasyczny sposób (aparat po prostu ma dwa w pełni funkcjonalne pokrętła).

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

 11.jpg

 

12.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

26.jpg

 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg

 

31.jpg

 

32.jpg

 

33.jpg

 

Mam kilka przemyśleń co do nowego sprzętu, ale o tym napiszę w innym wątku.

Wieczorem odbyła się wspólna kolacja, na której mieliśmy czas na wiele ciekawych dyskusji dotyczących spotkania, forum i przyszłości :slight_smile:

 

Chciałbym w tym miejscu podziękować firmie SONY za zaproszenie, za możliwość poznania nowości oraz za całą organizację. Mam nadzieję, że wiedza, którą zdobyłem oraz zdjęcia, które zrobiłem przydadzą się Wam - Forumowicze. 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Kilka zdjęć ode mnie a7R z Z35/2,8FE i Z135/3,5 m42_DSC0976.JPG

 

_DSC0977.JPG

 

_DSC0979.JPG

 

_DSC0980.JPG

 

_DSC0989.JPG

 

_DSC0999.JPG

 

_DSC1001.JPG

 

_DSC1013.JPG

 

_DSC1015.JPG

 

_DSC1016.JPG

 

_DSC1019.JPG

 

_DSC1024.JPG