anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ubezpieczenie sprzętu foto

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Ubezpieczenie sprzętu foto

Czy istnieje możliwość ubezpieczenia sprzętu od zwykłej kradzieży w terenie lub rozboju? Oczywiście zdarzenie będzie zgłoszone na Policji.
Może ktoś z Was już rozpracowywał ten temat.

PS. Dzięki za odpowiednie umieszczenie wątku.

[α77]
6 ODPOW. 6
profile.country.en_GB.title
Abiszai
Nowicjusz

cytat z pewnej dyskusji o ubezpieczeniach sprzętu foto

"..Sprzęt fotograficzny "w terenie" ubezpiecza PZU (dla osób indywidualnych. Koszt tego ubezpieczenia to 4 % wartości aparatu (lub całego sprzętu fotograficznego). Ubezpieczenie to nosi nazwę ubezpieczenia sprzętu w podróży.
Ubezpieczenie to ma dwie wady:
1 - jeśli ukradną Ci sprzęt w Twoim mieście, to nic nie dostaniesz
2 - jeśli ukradną Ci aparat a ty tego nie zauważysz od razu i nie powstrzymasz złodzieja to nie dostaniesz odszkodowania. Ubezpieczenie obowiązuje w przypadku rabunku - rozboju z użyciem siły czyli musisz mieć na swoim ciele ślady rabunku Twojego aparatu. Krótko mówiąc powiedz złodziejowi: "jeśli chcesz ukraść mi aparat to daj mi porządnie w zęby bo inaczej nie dostanę odszkodowania" - uszczerbek na zdrowiu oczywiście sprawdza komisja lekarska PZU!

Allianz:
Sprzęt fotograficzny wraz z innymi ruchomościami domowymi może zostać objęty ochroną ubezpieczeniową w ramach ubezpieczenia ruchomości domowych wyłącznie w przypadku, gdy jest przechowywany w miejscu ubezpieczenia tj. w budynku/ lokalu mieszkalnym.

Hestia:
Istnieje możliwość ubezpieczenia sprzętu fotograficznego - jako mienia ruchomego znajdującego się w mieszkaniu.
Posiadają w swojej ofercie również ubezpieczenie sprzętu fotograficznego w zakresie ryzyka kradzieży, jak również ryzyka dotyczącego szkód spowodowanych przez upadek. Jest to oferta skierowana do podmiotów prowadzących ewidencję mienia, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

PZU:
Nie ma możliwości ubezpieczenia sprzętu fotograficznego osoby fizycznej w zakresie ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego dedykowane jest podmiotom gospodarczym.
W przypadku osoby fizycznej istnieje możliwość ubezpieczenia tego sprzętu w ramach ubezpieczenia mieszkania.


Krótko mówiąc, da się ubezpieczyć sprzęt tylko w podróży (trzeba koniecznie pamiętać żeby dać sobie obić ryj) lub jako ruchome mienie w mieszkaniu (w zasadzie to po co wychodzić? krajobrazy są dla twardzieli :).. "

po wpisaniu w google całkiem sporo można znaleźć na ten temat.

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź. Ponoć jak czegoś nie ma w Google, to w ogóle tego nie ma. Ha, ha. Zadając pytanie myślałem o tych forumowiczach, co ubezpieczyli sprzęt i po zgłoszonej na Policji utraty, czy to z przyczyn rozboju, czy zwykłej kradzieży, uzyskali odszkodowanie. Sam mam obawy. zapewne jak większość z nas tutaj, czy wychodząc w teren nie stracę sprzętu za kilka tysięcy złotych.

[α77]
profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Rozmawiałem z brokerem w mojej firmie. Tak jak wyżej - bez większego problemu da się ubezpieczyć sprzęt firmowy przy działalności z profilem foto.
Ale powiedział, że nie wyklucza możliwości ubezpieczenia sprzętu prywatnego w przypadku dużej grupy chętnych. Ma porozglądać się.
Może warto w grupie forumowej?

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Dobry pomysł. Przecież siła nas. Daj cynk jak uda się temat rozwinąć.

[α77]
profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Nie wiem czy zdążę do Pleneru.
Jak nie to napiszę tu.

profile.country.pl_PL.title
Lars..
Początkujący

Ja szukałem ubezpieczenia 2-3 lata temu. Niestety, warunek był taki, że trza było być poturbowanym, żeby móc starać się o odszkodowanie. No i koszta były jakieś kosmiczne. Może teraz coś się zmieniło, choć czytając w różnych miejscach o próbach ubezpieczenia sprzętu foto, raczej nie specjalnie.