anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

WOiOwnik
Początkujący

Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego

Witam

Czy ktoś z tego korzysta? Jestem ciekaw czym to się je, czyli wielkość składek, na jakie odszkodowanie w % od wartości ubezpieczonych rzeczy można liczyć w przypadku: kradzieży, niezdarności, ludzkiej nieżyczliwości....
Oraz czy ktoś się orientuje czy można oprócz aparatu ubezpieczyć np. obiektywy i inny stuff?

27 ODPOW. 27
witmann
Początkujący

W Polsce takie ubezpieczenie jest nierealne. Jedyny sposób na częściowy zwrot kosztów to potraktować aparat jako domowy sprzęt elektroniczny (który już podlega ubezpieczeniu razem z domem) i wtedy na wypadek rozboju (ważne! musi być rozbój a nie kradzież na protokole policyjnym!) jest szansa na uzyskanie jakiegoś tam odszkodowania.

WOiOwnik
Początkujący

strasznie dziwne..... I jestem ciekaw jak przekonam policję że doszło do rozboju a sprawcy nie widziałem? Motyw z chloroformem nie przejdzie, a ponadto mama nauczyła mnie że kłamać nie wolno.... :D

... może ktoś jeszcze ma/miał z czymś takim do czynienia?

witmann
Początkujący

Niestety, takie są skutki tego, że mnóstwo osób w tym kraju "cwaniakuje" i kręci. Bardzo łatwo by było sfingować kradzież aparatu i wyłudzić odszkodowanie.

Co do przekonywania policji - nie musisz nikogo przekonywać. Jeśli po prostu zostawiłeś gdzieś plecak ze sprzętem i po powrocie plecak znikł, to jest to zwykłą kradzież i nic nie wskórasz, możesz co najwyżej palnąć się w czoło za własną bezmyślność ;)
Rozbój natomiast ma miejsce w przypadku, gdy ktoś nam sprzęt zabiera używając siły. Po prostu nie można dobrowolnie oddać sprzętu napastnikowi.

Było o tym sporo na różnych forach w necie. Swego czasu całkiem spory wątek na cyberfoto.pl - tam możesz poszukać. Na KKM chyba też o tym rozmawialiśmy kiedyś.

WOiOwnik
Początkujący

nie sądziłem że kiedykolwiek to powiem, ale w niektórych aspektach życia zaczynam żałować że jestem Polakiem...

dzięki za informacje witmann

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Jak jest w przypadku uszkodzeń mechanicznych sprzętu? Człek łazi byle gdzie ;) Zahaczy obiektywem o jakiś mur czy skałę....Taka polisa też funkcjonuje. Jakby coś na kształt AC dla sprzętu. Zna ktoś szczegóły?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

niestety PL to nie np.UK gdzie takie ac, nw i inne na wszystko można wykupić :rolling_eyes:
więc musimy się troszczyć o sprzęt lepiej niż inni ;)
a co niestety jest bardzo bolesne - łączne kwoty sprzętu nie raz przekraczają cenę używanego samochodu, który bez problemu ubezpieczymy....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Creatoor
Początkujący

Ja mam sprzęt ubezpieczony od kradzieży, zalania i innych zniszczeń ale razem z kompleksowym ubezpieczeniem domu.

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Zapytałem, bo kupując synowi ostatnio komórkę SonyErickssona w zestawie z drukarką do zdjęć Sony (śliczny gadżecik jeszcze nie używany) otrzymałem ofertę tego typu bodajże za 140PLN za rok. Znam mojego synka i dlatego to wykupiłem. Było to w EuroRTV AGD w Rybniku. No a komórkę o wiele łatwiej sponiewierać przypadkowo...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Creatoor napisał(a):

Ja mam sprzęt ubezpieczony od kradzieży, zalania i innych zniszczeń ale razem z kompleksowym ubezpieczeniem domu.


właśnie - ale ten "wypadek" musi się stać w domu ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer