anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

czarny obraz i strzalka kursora po wlaczeniu komputera

profile.country.pl_PL.title
gigi2709
Początkujący

czarny obraz i strzalka kursora po wlaczeniu komputera

Porosze o pomoc bo niewiem czy to windows 8 czy cos z laptopem. Po wlaczeniu komputera pojawia sie znaczek VAIO a potem wyskakuje czarny obraz z kursorem bialej strzalki . Nic nie moge dalej zrobic strzalka kursora normalnie sie rusza , a komputer jakby pracowal w tle . Dziala glosnosc i jasnosc obrazu ale nic nie moge pozatym zrobic . Nie moge uruchomic laptopa w trybie awaryjnym aby uruchomic windows ze stacji dyskow , wczesniej zrobilem kopie zapasowa windowsa 8 ale co ztego jak nie moge odpalic.


Za odpowiedzi z gory dzieki

4 ODPOW. 4
darnaz
Poszukiwacz

Odinstaluj antywirusa. to przez niego po zainstalowaniu aktualizacji z windows update system win8 pada. Proponuje wybrac opcje "odświez" jak odpalisz kompa z przycisku assist. A dane zgrasz odpalając jakikolwiek nośnik LIVe z linuksem (np. ubuntu) do świągniecia z netu.

 

ZAmiast antywira proponuje uzywać windowss defender przynajmniej do czasu jak szanowny M$ naprawi problem.

beata1708
Nowicjusz

Witaj,

miałam absolutnie ta samą sytuację. Vaio pojechał do naprawy, okazało sie, że padło oprogramowanie fabryczne komputera. Wszelkie próby ratowania go przez panów z pomocy technicznej nie skutkowały. Nawet nie mogłam dostać sie do biosu. Obecnie jest wszystko w porządku, choć po każdej aktualizacji windows 8, komputer bardzo długo dochodzi do siebie. 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
roboter73
Poszukiwacz

Generalnie rozwiązanie problemu jest banalnie proste.

Opisana sytuacja pojawia się, kiedy coś się blokuje przy wstawaniu systemu.

Sony Support też radziło mi zrobić reinstalację systemu, a wystarczy nacisnąć przycisk zasilania i przytrzymać go chwilę wciśnięty, żeby całkowicie wyłączyć komputer.
Kiedy przyciśniecie za krótko - komputer przejdzie tylko w stan sleep, i nie wyłączycie zawieszonego systemu.

Lenamagdalena
Poszukiwacz

Jak moge odinstalowac cos nie mogac wlaczyc komputera nawet w trybie awaryjnym?