anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czy ktoś ma taki problem?

Matylda77
Nowicjusz

Czy ktoś ma taki problem?

Witam, piszę z prośbą o opinie użytkowników posiadających notebooki SONY VAIO. 
Mój problem polega na tym, że nabyłam taki notebook od końca września 2012, co do oprogramowania nie mam zastrzeżeń jednak już w okolicach listopada pojawiła się rysa przy prawym zawiasie. Z racji tego, że komputer jest mi niezbędny do codziennego użytkowania nie mogłam go oddać na gwarancji a pęknięcie wydawało mi się nie szkodzące użytkowaniu. Dodam iż obchodziłam się bardzo delikatnie z komputerem i rysa nie powstała na skutek nieprawidłowego użytkowania-poprostu była. W maju/czerwcu tego roku rysa zaczęła się pogłębiać aż w końcu odpadła część obudowy (nad włącznikiem komputera). Fakt, że był to okres sesji na studiach zdecydowałam, że komputer oddam na gwarancji po zakończeniu egzaminów. Jednak mimo delikatnego zamykania zawias tak jakby się zablokował i wyłamał mi obudowę tak, że jak się go otwiera to podnosi się cała obudowa. Oddałam komputer na gwarancji z media markt KOMFORT PLUS ale nie uznali mi tego, Pani w obsłudze klienta zapewniała, że powinni przyjąć  jednak  oni odpisali, standardowo , że uszkodzenie spowodowane jest moją winą i niewłaściwym użytkowaniem sprzętu-to co miałam go nie zamykać i nie otwierać? Dzisiaj odebrałam komputer a Pan w obsłudze klienta powiedział, że dobrze bym skontaktowała się z innymi użytkownikami tego produktu czy takie problemy się powtarzają i czy nie jestem osobą indywidualną z takim problem. Słyszałam, że zawiasy w sony vaio są z reguły wadliwe jednak  w celu zgłoszenia odwołania potrzebne mi są inne przypadki takie jak moje. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

3 ODPOW. 3
maja899
Poszukiwacz

Ja mam teraz dokładnie taki sam problem! Czy uznali Ci w końcu gwarancję? Czy kazali zapłacić za naprawę?

Jest takie forum założone przez ludzi, którzy przedstawiają się jako "oszukani w procesie reklamacyjnym dotyczącym laptopa Vaio". Link pewnie tu zostanie wykasowany, ale spróbuj wygooglować korzystając ze słów kluczowych: wadliwe zawiasy sony vaio. Jeśli ci się nie uda zajrzyj na mój fanpage na FB Sony cannot play i napisz wiadomość, podeślę ci link. PozdrawiamFullSizeRender-3.jpg

powerzx
Nowicjusz

Problem z zawiasami pojawia sie w wielu modelach laptopow, mowie to jako serwisant (nie jestem zwiazany z firma Sony).

Przyczyny pekania zawiasow w laptopach:

-zawiasy wymagaja zbyt duzej sily potrzebnej do ich rozwarcia

-plastik jest zbyt slaby lub zbyt cienki

-do zawiasow dostala sie wilgoc lub byly one zalane, to powoduje korozje metalu (rdze), ktora zwieksza tarcie, ktorego plastiki nie wytrzymuja i pekaja

-zbyt szybkie otwieranie/zamykanie laptopa nie przewidziane przez producenta.

 

Wiekszosc laptopow nie jest przystosowana do czestego otwierania i zamykania i stad sie biora te problemy.

W pewnych modelach laptopow mozna regulowac sile potrzebna do zamkniecia/otwarcia zawiasu.

Innym rozwiazaniem jest wymontowanie zawiasu (=utrata gwarancji) i podgrzanie go w wysokiej temeraturze (np:nad palnikiem z kuchni gazowej), dzieki czemu sprezyna bedzie mniej sprezysta i zawiasy nie beda wylamywac plastiku.