anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Czytnik MEMORY STICK w VGN-FS415S.

wscridah
Początkujący

Czytnik MEMORY STICK w VGN-FS415S.

Witam. Po ponownym zainstalowaniu systemu Windows XP wszystko jest jak być powinno z wyjątkiem jednej rzeczy - nie mam ikony dla slotu kart Memory Stick; ikonka się nie pojawia nawet po włożeniu karty do czytnika. Urządzenie zauważa kartę, ale prędkość przesyłania danych nie jest taka, jak przed sformatowaniem dysku. Komputer sam odnalazł sprzęt mój, wykrył sterownik i zainstalował go, nie mniej problem pozostał. Na stronach angoljęzycznych pisali coś o patchach, ale te występują tylko dla Visty. Jeśli ktoś wie, jak rozwiązać problem, liczę na pomoc.

Z pozdrowieniami - wsc ridah.

4 ODPOW. 4
scare
Początkujący

podpinam się pod prośbę. Problem mam identyczny. Sterownik niby zainstalowany, a ikony nie ma.
W jednym z wątków już to poruszałem, bez rezultatu niestety

wygląda to tak
http://img217.imageshack.us/img217/2416/memorystickxx2.png

digitka
Początkujący

Witaj
Aby rozwiązać problem brakującej ikony w XP pobierz ten plik: www.costas.nl/snymsico.dll
Następnie uruchom edytor rejestru i postępuj zgodnie z instrukcją (niestety tylko po angielsku).

Step seven: the missing memory stick icon
The annoying 'blank' memorystick icon... luckily there are people on the web looking into stuff like this and publishing solutions. It's actually quite simple:
Copy snymsico.dll to your C:\WINDOWS\
Edit registry (run > regedit): HKLM > Software > Microsoft > Windows > CurrentVersion > Explorer > AutoPlayHandlers > DeviceGroups > MemoryStick
Set Icons to %SystemRoot%\snymsico.dll,0
Set NoMediaIcons to %SystemRoot%\snymsico.dll,1

What this does is, gray out the memory stick icon when no media is inserted, then when a memory stick is inserted it changes the icon to blue.

I jest już ikona "memory stick"!
Witek

scare
Początkujący

dzięki digitka, działa

po ściągnięciu sterownika w pliku tekstowym było identyczne info, ale jakoś nie było opisane ze dotyczy ikony wiec nie byłem pewny i nic nie mieszałem.

wscridah
Początkujący

U mnie również wszystko świeci, jak powinno. Dzięki i pozdrawiam.