anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Funkcje FN + F1/F5/F6/F7

ROZWIĄZANE
mygumas2
Poszukiwacz

Funkcje FN + F1/F5/F6/F7

czesc,

zaaktualizowalem vaio svt1311v2es do win10 i mam problem z klawiszami funkcyjnymi jak w temacie, nie mogę bo nie dziala, nic sie nie dzieje gdy duszę;

 

- zablokować touch pada FN+F1
- rozjaśniać ekranu FN+F5
- ściemniać ekranu FN+F6

- przełączanie się miedzy projektore, dublowanie ekranu itp FN+F7

dodatkowo w win10 nie moge nigdzie znaleźć funkcji w której określę maksymalny poziom ladowania baterii 50% lub 80% - znajdę to gdzieś?


 

ktoś coś :wink: ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Odinstalować, zainstalować Shared Library, a na końcu Utilities.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Czesć, doinstaluj/przeinstaluj Sony Shared Library, Control Device i Sony Utilities. Możesz zacząć od Sony Utilities, które odpowiadają m. in. za przyciski funkcyjne.

mygumas2
Poszukiwacz

 wzystkie 3 prog za to odpowiadaja czy jeden z nich, nie chce zbednych programów na dysku stad pytanie:)

 

dzieki za pomoc

edit:

poza libary nie moge znalezc pasujacych prog dla mojego vaio, cos pobralem ale pokazalo ze nie dla mojego systemu, gdzie to znajde ?

mygumas2
Poszukiwacz

ktos ma link do aplikacji sony ?

mygumas2
Poszukiwacz

znalazłem do pobrania rozne sterowniki 
http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-dwnl/SVT1311V2E/list

 

ale tu nie ma dla windows 10! jest 7,8 i 8.1

 

o co chodzi :slight_smile: rok po pojawieniu sie 10tki nie mozna zainstalowac strerowników? ktos cos moze pomóc?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, system jaki był fabrycznie zainstalowany na twoim VAIO to Win7, zostały wydane jeszcze niektóre sterowniki i programy pod Win8. Ten model jest z 2012 roku, więc aktualnie ma 4 lata. Nie oczekuj, że firma będzie ciągle wypuszczać sterowniki do nowszych systemów. Ponadto Sony sprzedało już jakiś czas temu swój dział komputerów VAIO.

 

Możesz zainstalować starszy system wraz ze sterownikami i zaktualizować system do Win10. Ewentualnie znaleźć obejście problemu.

 

Sterownik Sony Notebook Utilities

mygumas2
Poszukiwacz

czesc, 

 

mat_czok - wszystko fajnie rozumie, ze laptop nie jest najswiezszy ale jesli pan sony daje aktualizacje do systemu win10 to powinien sie on postarac (ten pan sony) aby ten win10 dzialal tak aby bylo dobrze.tym bardziej ze te sterowniki to on dostarcza a nie pan microdoft :wink: 

dziekuje Tobie za pomoc, czy po instalacji tych sterowników moje klawisze funkcyjne powinny dzialac wszystkie a nie wybiórczo jak ma to miejsce teraz?

dziekuje, sprawdzę dzisiaj po pracy, pozdrawiam, dam znac po fakcie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tak powinny działać wszystkie.

mygumas2
Poszukiwacz

ok to lipa jest jednak;

 

1. zainstalowalem, pyta czy uruchomic komputer ponownie, klkam tak i sie uruchamia po czym znowu chce to instalowac i tak w kolo, restart i znowu chce to instalowac itp itp itp

2. teraz nie dzialaj azadne klawisze z FN, wczesniej moglem robic glosniej, ciszej, wył dzwiek a teraz zadna kombinacja FN+ nie dziala.

 

 

jakies pomysly ?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Odinstalować, zainstalować Shared Library, a na końcu Utilities.