anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FZ21M po formacie

Crash-Override
Początkujący

FZ21M po formacie

Witam,
ostatnio zrobiłem format komputera i reinstall Visty. Niestety po zainstalowaniu systemu skróty klawiszowe takie jak powiększenie obrazu, rozjaśnianie/ściemnianie obrazu przestały działać no i klikając przyciski S1 i AV MODE nic się nie dzieje - a powinno. Acha i jeszcze jak wyciszałem dźwięk i go podgłaśniam to na ekranie pokazywało mi pasek postępu tego procesu (czasami nie wiem czy już osiągnąłem minimalny poziom czy też maxymalny). Domyślam się, że jest na to jakaś aplikacja ale nie mam pojęcia jaka bo w zestawie z laptopem nie było żadnej płytki. Z tego miejsca prosiłbym o pomoc.



Acha i zapomniałem zapytać - zainstalowałem \gadu-gadu, wprowadziłem na 100% poprawne dane ale nie mogę sie połączyć - jak zmieniam status na np. Dostępny to słoneczko mi mruga z czerwonego na żółte i tak w nieskończoność - może ktoś wie jak sobie z tym mogę poradzić.


Pozdrawiam Crash-Override

6 ODPOW. 6
NetHolik
Początkujący

cześć :slight_smile:
za wyświetlanie tego typu monitów jak i za działanie tych funkcji odpowiedzialna jest usługa VAIO Event Service (dość logicznie zresztą nazwana). Najprawdopodobniej to z nią masz problem.
U mnie parę razy zdarzyło się, że padła. W takiej sytuacji można ją ponownie włączyć w menadżerze usług:
Polecenie Uruchom (nie ma go standardowo w Menu Start w Viscie) także najprościej to zrobić skrótem klawiaturowym Windows + R >> services.msc >> odnajdujemy usługę i ją włączamy.
Ewentualnie możesz sprawdzić czy ona domyślnie włącza się wraz ze startem systemu.
Tutaj podobnie, z polecenia Uruchom >> msconfig odnajdujemy zakładkę Usługi i tam już wiesz co zrobić. :slight_smile:

Crash-Override
Początkujący

Problemem jest, że tej usługi tam nie mam. Czy jest możliwość pobrania jej gdzieś z internetu ?

NetHolik
Początkujący

dziwna sprawa. w takim razie musisz ściągnąć ze strony pomocy vaio
preinstalowane sterowniki i programy narzędziowe (Original Drivers Packages)
po rozpakowaniu będziesz miał dwa foldery. Ciebie interesuje Utilities, to w nim są usługi
i w nim też znajduje się instalka VAIO Event Service.
http://support.vaio.sony.pl/ good luck :slight_smile:

Crash-Override
Początkujący

Przeszedłem na stronę z ofertą plików do ściągnięcia do modelu FZ21M (http://support.vaio.sony.pl/downloads/updates/updates.asp?site=voe_pl_PL_cons&c=0&s=VGN-FZ&m=2805) tam wybrałem plik Original Drivers Packages zajmujący 113.43 MB Po jego ściągnięciu wypakowałem go lecz ku memu zdziwieniu jest tam tylko 1 katalog oznaczony jako Drivers. Jeżeli miałby Pan może gdzieś te pliki czy nie chciało by się Panu może wrzucić tego na jakiś serwis typu wrzuta.pl ? Byłbym bardzo wdzięczny.

NetHolik
Początkujący

trudno mi było uwierzyć, ale ściągnąłem to znowu i rzeczywiście nie ma tego tam.
na całej stronie supportu vaio nie mogłem tego znaleźć. chyba napiszę do nich bo coś jest nie tak.
w każdym bądź razie, oto link do tego brakującego folderu: http://www.sendspace.com/file/u3jbrz

odmi
Początkujący

wczoraj ukazała się nowa wersja do pobrania zbioru utility

jednak jest mniejsza i nie wszystko w niej jest,
nie działa S1 oraz AV MODE

pytanie, pamiętacie może która aplikacja z poprzedniej paczki za to odpowiada?
zwłaszcza za S1 bo do AV Mode jest instalator o takiej nazwie