anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki dysk SSD do VPC-EB1M1E

Ja-Bo-----
Początkujący

Jaki dysk SSD do VPC-EB1M1E

Drugi raz w ciągu dwóch lat uszkodził mi się dysk w Vaio VPCEB1M1E - niestety jest już po gwarancji. Komputer zawiesza się w losowym momencie, dysk przechodzi wszelakie testy. Tak było rok temu. Zmienili dysk na nowy na gwarancji i chodziło, do wczoraj.

I zastanawiam się nad zakupem SSD. Chciałbym kupić już coś nowszego, ponieważ w przyszłości (do 2 lat) planuję zakup MacBooka PRO i chciałbym (jeżeli technika za bardzo się na zagalopuje) móc go użyć również w nim.

I teraz co warto kupić? Budżet ok 600-700 zł - także maks chyba 128GB. Czy wystarczy taka pojemność?

Jak sprawdzić jaki dysk zadziała w moim Vaio?

Myślałem nad Crucial M4 128GB, czy to dobry wybór? Może jest coś lepszego w tej cenie?

4 ODPOW. 4
spolDon1fhkbr
Początkujący

Czy wystarczy taka pojemność?



Mi styka, nie wiem jak Tobie....

Jak sprawdzić jaki dysk zadziała w moim Vaio?



Każdy 2,5 Cala SATA II lub SATA III.

Myślałem nad Crucial M4 128GB, czy to dobry wybór? Może jest coś lepszego w tej cenie?



Podobno dobry. Można też szukać wśród Intelów lub Samsungów. Ja sam osobiście nie rozwodziłem się nad tym czy odczytuje/zapisuje 200MBps czy 500MBps. Wszystko powyżej 150MBps daje i tak dużego kopa szczególnie przy kilku operacjach zapisu/odczytu na raz w porównaniu do zwykłego twardziela.

Ja-Bo-----
Początkujący

Powiedz cos wiecej. Jaki laptop, jaki dysk? Czy roznica w pracy jest odczuwalna?

spolDon1fhkbr
Początkujący

A ja mam starszego takiego na T9500 (ostatni Core2Duo). A dysk mam akurat samsunga takiego OEM-a.

Chodzi o to, że dysk zwykły bardzo zwalnia przy paru operacjach na raz (głowa ma swoją bezwładność itd), dysk SSD nie zwalnia przy paru operacjach. Dlatego odpalanie systemu jest takie szybkie na SSD (wtedy wiele programów z wielu miejsc na dysku się odpala i zwykły dysk dostaje zawału).

Robpisk
Nowicjusz

Też polecam Cruciale. Bardzo dobra firma.. Sporo można ich znaleźć np. tu 

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z Regulaminem Społeczności.