anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karta dzwiekowa vaio fz21m - roznica masy??

Qubba2
Początkujący

Karta dzwiekowa vaio fz21m - roznica masy??

Witam,
mam problem z karta dzwiekowa w sony vaio fz21m. Problem polega na tym, ze gdy chce podlaczyc laptopa pod amplituner kina domowego to po wlozeniu jack'a do gniazda sluchwek slysze w kolumnach buczenie, jakby cos zwieralo/sprzegalo. Co moze byc przyczyna tego stanu rzeczy???
Dodam, ze podobnie robiac z laptopem firmy Acer nic nie buczy. W swoim Vaio nic nie grzebalem, kwestia sterownikow tez chyba odpada, bo buczenie wystepuje rowniez, gdy laptop jest wylaczony.
Co moze wplywac na ten efekt?? Ktos ma jakis pomysl?? :thinking:

Prawdopodobnie jest to "roznica masy" miedzy laptopem a amplitunerem - jak sie jej pozbyc, zeby wszystko bylo ok??

4 ODPOW. 4
odmi
Początkujący

gdzie jeszcze masz podlaczony amplituner? moze do zbiorczej anteny radiowej lub sieci kablowej? - jezeli tak to tutaj jest problem

Qubba2
Początkujący

no mam podlaczona antene z sieci zbiorczej, odlaczylem i bez efektu
zauwazylem, ze jak laptop dziala na samej baterii to jest git
jak dziala na zasilaczu to pojawia sie ten problem, przeciazenie sieci raczej odpada, bo jak wylacze kilka innych urzadzen to problem nie znika...

odmi
Początkujący

podlacz klapciaka do tego samego gniazda pradowego co tuner,
jest roznica potencjalow stad buczenie, wynika zazwyczaj z uziemionej instalacji radiowo-telewizyjnej .. lub masz roznice potencjalow w mieszkaniu - brak uziemienia itp

profile.country.en_PL.title
tompatel8
Początkujący

u mnie występowało to samo, nawet kiedy używałem zewnętrznej karty dźwiękowej firmy m-audio.
problemem okazał się źle skonstruowany zasilacz. aby pozbyć sie przydźwięku na pracy z zasilaczem należy podłączyć go bez bolca uziemienia. Ja musiałem sobie skonstruować specjalny przedłużacz 😜 przyczyną jest złe prowadzenie masy. Ale w dużej ilości laptopów sie to zdarza ponieważ karty dźwiękowe są w nich zintegrowane i ich izolacja od reszty komponentów jest trudna ale nie niemożliwa.