anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

laptop VPCEB1S1E pamięć ram

ejbeer
Nowicjusz

laptop VPCEB1S1E pamięć ram

Witam,

 

Potrzebuje pomocy. Mam uszkodzony jeden slot na pamięć ram. 64 bitowy system pracujący  na 2gb raczej nie pociągnie więc muszę kupić jedną kość 4gb. Pierwszym zakupem były pamięci Goodram 1333MHz DDR3 PC3-10600 niestety nie zadziałały. Sprawdzałem też Kingston DDR3-1600 PC3-12800 z tym samym skutkiem. Znalazłem na stronie producenta Crucial pamięci kompatybilne z moim modelem laptopa ********. W komputroniku znalazłem coś takiego *****************, chyba inny model ale takie same parametry, niestety również nie działają. Czy może ktoś polecić konkretne pamięci ram, które na 100% będą działać z moim laptopem?

 

Powód edycji: post zawierał linki do stron służącym celom komercyjnym.

6 ODPOW. 6
ejbeer
Nowicjusz

Całe szczęście, że usuneliście te linki a nie spróbowaluście odpowiedzieć na pytanie...
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj ejbeer,

 

W tym przypadku polecamy bezpośredni kontakt z autoryzowanym serwisem:

SONTRONIC Sp. z o.o.
ul. Czarnieckiego 9a
61-538
Poznań
61 8334941, 61 8334978
info@sontronic.pl

 

albo:

PRAM S.C.
ul. Połczyńska 115B
01-303
Warszawa
22 4282910, 22 4282912
serwis@pram.com.pl

 

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J

reqem159
Poszukiwacz

witam chciałbym zapytać dlaczego w laptopie VPCEB4Z1E pomimo ,iż specyfikacja zakłada rozbudowanie pamięci RAM do 8GB to po zainstalowaniu dobrych (sprawdzonych na innym laptopie ) dwóch pamięci po 4 GB nie działają ? czy winą może być stara wersja biosu ? której notabene nigdzie nie mogę znaleźć? R1140Y8 z 2010 roku . pozdrawiam 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W jakim sensie nie działają? Wielkość nie jest poprawnie wykrywana? Jakie są objawy?

reqem159
Poszukiwacz

Witam co prawda mam trochę innego laptopa bo VPCEB4Z1E, ale mam pytanie . Kupilem pamięci ram 2 x 4 GB po wnikliwej analizie znalazłem problem taki ,że te nowo zakupione ramy (co prawda używane ,ale 100% sprawne) posiadają w oznaczeniu PC3L niestety mój laptop obsługuje tylko PC3 😞 co prawda widzi je ale z 8GB rezerwuje prawie 6GB . Czy poza wymianą procesora można np. jakimś  innym sposobem rozwiązać (czyli programowo) problem ?pozdrawiam 

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie ma takiej możliwości, wymiana procesora też nic nie da. Tylko wymiana płyty głównej.