anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

McAfee - jak usunąć całkowicie?

profile.country.PL.title
pan.inzynier
Poszukiwacz

McAfee - jak usunąć całkowicie?

Cześć,

 

dostałem laptopa (Vaio Pro 13) z preinstalowanym McAfee, bez aktywacji po prostu go zdeinstalowałem, zdeinstalowałem również go z kafelków, bo po deinstalacji z panelu programów był jeszcze w kafelkach. Niemniej jednak w dalszym ciągu:

- istnieją pliki McAfee na dysku

- manager zadań pokazuje uruchomione: a) McAfee b) McAfee Service Host (2 lub 3, McAfee OOBE Service2, McAfee PC Task Scheduler..., McAfee Platform Services)

 

Jak się tego pozbyć całkowicie? Chcę zainstalować swój wykupiony antywirus i nie chcę mieć NIC związanego z McAfee na laptopie.

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc!

2 ODPOW. 2
mare37
Użytkownik

Nie odinstalowales drugiego pliku w panelu sterowania. Sa dwa plus mcafee advisir czyli kafelek. Mozna uzyc revo uninstallera to wyrzuci sciezki w rejestrze.
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj,

Proponowałabym również wypróbować poniższe sposoby odinstalowania aplikacji McAfee:

1. Zalecany przez McAfee:
http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?id=TS101331

Jeśli powyższe nie pomoże:

2. Przeprowadzenie reinstalacji systemu do stanu fabrycznego przez przycisk ASSIST.
Zaraz po reinstalacji proszę wejść w panel sterowania - programy i funkcje - wybrać programy McAfee - wybrać odinstaluj. Zrestartować notebook.
Dodatkowo po odinstalowaniu można oczyścić komputer za pomocą narzędzia: Oczyszczanie dysku. Aby to zrobić proszę:
Wcisnąć przyciski Windows + C; w polu wyszukiwanie wpisać: clean; wybrać: zwolnij miejsce na dysku, usuwając niepotrzebne pliki - postępować zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie.

Następnie proszę zainstalować wszelkie aktualizacje za pomocą aplikacji VAIO UPDATE i WINDOWS UPDATE.

 

Życzę pomyślnego rozwiązania problemu,

pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J