anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nagrywarka Pioneer BD-RW BDR-TD01 odczyt tylko 24x , nagrywanie tylko 4x

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
oxxio.software
Poszukiwacz

Nagrywarka Pioneer BD-RW BDR-TD01 odczyt tylko 24x , nagrywanie tylko 4x

Witam wszystkich,

 

Mam problem z nagrywarką Pioneer BD-RW BDR-TD01 w laptopie Sony Vaio AW41FZ

Od jakiegođ czasu mam problem z nagrywaniem płyt CD, DVD oraz Blu-Ray.

 

Okazuje się że nagrywarka nagrywa TYLKO z prędkością 4x oraz odczytuje TYLKO z prędkością 24x.

 

Nie mogę zmienić tych ustawień w programach do nagrywania ( np.: CDBurnerXP ). Programy które odczytuja parametry nagrywarki ( np.: Opti Drive Control ) wskazują TYLKO po jednej wartości do odczytu oraz zapisu co wg mnie jest błędem. 

 

Czy ktoś może mi powiedzieć gdzie może leżeć ? Próbowałem odinstalować sterowniki ale Windows 7 ( 64bit ) wykrywa nagrywartkę, instaluje sterowniki i ponownie są takie same wartości. 

 

Może nowsze sterowniki do tej nagrywarki ? Niestety na stronach Sony jest tylko uaktualnienie które mam zainstalowane.

 

Może ktoś miał podobny problem.

 

Dziękuje za wszystkie sugestie.

Tagi (3)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
oxxio.software
Poszukiwacz

 

Dostałem identyczna odpowiedź od supportu. Niesety, mój laptop z 2009 nie posiadał programu VAIO Care i po jego zainstalowaniu opisywany sposób nie zadziałał.

Czyli teraz tylko reintalacja Windowsa.

 

Dziękuje za pomoc

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć dostałem następującą odpowiedź od supportu.

Odinstalować wszelkie programy zarządzające nagrywaniem i przeinstalować sterowniki przez program VAIO Care ("zainstaluj ponownie aplikacje i sterowniki", w menu "narzędzia zaawansowane").
Jeżeli to nie pomoże, pozostaje reinstalacja systemu.

profile.country.pl_PL.title
oxxio.software
Poszukiwacz

 

Dostałem identyczna odpowiedź od supportu. Niesety, mój laptop z 2009 nie posiadał programu VAIO Care i po jego zainstalowaniu opisywany sposób nie zadziałał.

Czyli teraz tylko reintalacja Windowsa.

 

Dziękuje za pomoc