anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Płyta Głowna

kondi1221
Poszukiwacz

Płyta Głowna

Witam, jestem pierwszy raz na tym forum, więc nie wiem napisałem w dobrym miejscu.

A więc, posiadam laptopa SONY Vaio pcg 71212m i pewnego razu wyłączył się sam od siebie, i już nie da się go włączyć, byłem w 2 serwisach, i poiwiedzieli,że to płyta głowna się "spaliła" i że nie ma takiej na rynku. teraz mam pytanie dla Was, jest możliwość naprawy tego laptopa w jakiś sposób? laptopa nie miałem aż tak długo więc szkoda na nowego laptopa, proszę o odpowiedz lub pisać na Skypa : **** . Jest może jakas płyta głowna do tego modelu? a może to nie wina tego, ze nie chce się włączyć. Za każdą odpowiedz bardzo dziękuje, i pozdrawiam

 

Powód edycji: przykro mi, ale ujawnianie danych personalnych jest sprzeczne z regulaminem forum.

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj kondi1221,

 

Przekazuję informacje, które udało mi się uzyskać od pomocy technicznej Sony.

 

Wygląda na to, że byłaby możliwość zakupu płyty głównej poprzez nasz partnerski sklep EET Europarts. Niestety PCG-71212M nie jest prawidłową nazwą modelu. Właściwa będzie zaczynała się od VPC, a oznaczona będzie jako 'model name'.

*Tak więc przed zastosowaniem poniższych sugestii, prosimy uprzejmie o ponowne sprawdzenie nazwy modelu.*

 


Najprawdopodobniej model, który posiadasz to VPCEB1M1E/WI CEZ. Jeśli rzeczywiście tak jest, to płytę główną możesz zakupić tutaj:
http://pl.eetgroup.com/i/A1776797A-Sony-Motherboard-Assy

Jeśli jednak jest to inny model, proszę poszukać go po jego nazwie tutaj:
http://pl.eetgroup.com/
tel: 58 320 06 60
e-mail: info@eeteuroparts.pl

Następnie po lewej stronie proszę wybrać ten z końcówką EE9, bądź jeśli jej nie ma, to CEZ.

 


Mimo wszystko po zakupieniu płyty głównej, będziesz musiał  skontaktować się z serwisem w celu flashowania BIOSu.

Jeśli będziesz miał nadal jakieś problemy z odszyfrowaniem nazwy modelu, prosimy o podanie 15-cyfrowego nr seryjnego.

 

 

Mam nadziję, że powyższe informacje okażą się pomocne i życzę powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka_J