anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomocy, mój VAIO sam się wyłącza :(

hadriel098
Nowicjusz

Pomocy, mój VAIO sam się wyłącza :(

Witam serdecznie, mam problem z moim vaio i może już ktoś się z tym spotkał lub będzie miał pomysł jak to naprawić. Mianowicie mój SONY VAIO VPCEB3M1E/WI sam się wyłącza w momencie gdy włączę jakieś oprogramowanie lub grę która mocno go obciąży. Bywa tak że potrafi wszystko działać przez pare godzin by nagle się wyłączyć. Samo wyłączenie się laptopa wygląda tak jakby ktoś mu nagle odciął cały prąd i gaśnie. Sprawdziłem temperatury komputera to nie sięgają one więcej niż 70 stopni. Laptop jest również idealnie wyczysczony z kurzu. Niestety nie jest już na gwarancjii a mi zabrakło poysłów co z tym zrobić. Jakieś pommysły lub rady? Był bym wdzięczy za jaką kolwiek podpowiedź. Pozdrawiam

P.S. 
W momencie gdy prawie całego go rozłoże i złożę ponownie to przez cały dzień działa poprawnie, lecz to bez sensu bym to codziennie robił.

4 ODPOW. 4
bekonczarek
Nowicjusz

Czy udalo Ci sie znalezc przyczyne? Mam ten sam problem i tez szukam rozwiazan.

Prosze o informacje .

**

Powód edycji: komentarz zawierał dane osobowe

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Witajcie!

 

Skonsultowaliśmy ten problem z Sony Support i uznaliśmy, że powody takiego stanu rzeczy mogą być dwa:

 

1. Zawirusowany komputer 

 

Co należy zrobić:

Po pierwsze:
1. Proszę przy wyłączonym notebooku wyjąć zasilacz z gniazda prądowego i z gniazda DC IN w notebooku;
2. Proszę wyjąć baterię z notebooka
3. Proszę odczekać 2-4 minuty.
4. Proszę podłączyć zasilacz do notebooka. Proszę nie podłączać baterii.


Ta czynność miała na celu pozbycie się wszelkich prądów, które być może zalegają w niektórych podzespołach notebooka.

Po drugie:


Proszę wejść do BIOS i przywrócić jego ustawiena domyślne.

Aby to zrobić proszę:

1. Wyłączyć notebook
2. Wcisnąć przycisk włączający "power" i od razu potem przycisk F2 wielokrotnie aż do wejścia do BIOS.
3. Za pomocą strzałek lewo/prawo proszę wejść do zakładki EXIT
4. Za pomocą strzałek góra/dół proszę wybrać GET DEFAULT VALUES i wybrać Enter, następnie YES i Enter
5. Za pomocą strzałek góra/dół proszę wybrać SAVE CHANGES i wybrać Enter
6. Za pomocą strzałek góra/dół proszę wybrać SHUTDOWN i wybrać Enter

Reinstalacja systemu


Przed tą czynnością proszę pozgrywać sobie wszystkie ważne dokumenty/zdjęcia/filmy/pliki/maile na nośnik zewnętrzny. Reinstalacja systemu usunie wszystkie program, pliki i zainstaluje system Windows od początku.

Aby przeinstalować system proszę upewnić się, że notebook jest podłączony do zasilania. Proszę podłączyć baterię. Brak dopływu prądu podczas reinstalacji może uszkodzić komputer.

Aby przeinstalować system proszę:

1. Wyłączyć notebook
2. Wcisnąć przycisk ASSIST

*jeśli język polski to:
3. Proszę wybrać "Uruchom kreatora odzyskiwania"
4. Proszę wybrać "Pomiń procedurę ratunkową"
5. Proszę postępować krok po kroku z komunikatami na ekranie. Czas reinstalacji może zająć ok. 3 godziny. Po tym czasie proszę postępować z dalszymi komunikatami.

*jeśli język angielski to:
3. Proszę wybrać "start recovery wizard"
4. Proszę wybrać "skip rescue"
5. Proszę postępować krok po kroku zgodnie z komunikatami na ekranie. Czas reinstalacji może zająć ok. 3 godziny. Po tym czasie proszę postępować zgodnie z dalszymi komunikatami.

Po reinstalacji proszę zaktualizować system Windows i Vaio, korzystając z aplikacji Windows Update i Vaio Update.

2. Wentylator przestał działać i konieczna jest wizyta w serwisie.

 

Podaję adresy:

SONTRONIC Sp. z o.o.
ul. Czarnieckiego 9a
61-538
Poznań
61 8334941, 61 8334978
info@sontronic.pl

PRAM S.C.
ul. Połczyńska 115B
01-303
Warszawa
22 4282910, 22 4282912
serwis@pram.com.pl

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina

hadriel098
Nowicjusz

Witam,

Powodem takiego stanu komputera nie są żadne wirusy czy błędy systemu. Powodem jest beznadziejna pasta termoprzewodząca na procesorze przez którą procesor zbyt mocno się grzał i wyłączał komputer. Jeśli masz lapka na gwarancji odeślij go do serwisu. Jeśli nie jest na gwaracji i masz chociaż troszeczkę smykałki do elektorniki to możesz zrobić to sam. Wystarczyć kupić pastę i ją wymienić, w internecie jest masa poradników jak to zrobić. Polecam również przed otwarciem lapka włączyć go i doprowadzić do stanu aż się sam wyłączy, wtedy łatwiej będzie odkleić procesor od systemu chłodzącego gdyż pasta, która jest użyta w tych komputerach po prostu kamienieje i trzeba jej troszeczkę pomóc by się rozpuściła i odkleiła bez uszkodzenia mechanicznie procesora. Wtedy zdejmujesz starą pastę i nakładasz nową przy okazji czyszcząc wentylator z kurzu gdyż vaio jest bardzo kurzożerne przez co komputer również chodzi o wiele głośniej.

P.S.
Biorąc pod uwagę to że posta napisałem w lipcu 2013 roku to strasznie długo zajęła państwu konsultacja z Sony Support :slight_smile:

Pozdrawiam!

darajcz
Nowicjusz

Witam,

mam podobny problem.

Mianowicie od jakiegoś tygodnia mój laptop Sony VAIO VPCEB1M1E samoistnie się wyłącza.

Po wciśnięciu przycisku power od momentu wciśnięcia przycisku do momentu wyświetlenia się logo VAIO mija ok 15 - 20 sekund (wcześniej trwało to o wiele krócej).

Laptop po ok 1,5 - 2,5 godziny się wyłącza, następuje tak jakby brak zasilania.

Podczas opcji resetu zamiast się resetować laptop wyłącza się.

Wymieniony mam w laptopie dysk na SSD, oraz zamiast napędu mam wmontowaną dodatkową kieszeń z drugim dyskiem.

Wczoraj wymieniłem pastę na procesorze, wyczyściłem układ chłodzenia,

niestety wiatrak chodzi na max obrotach cały czas, na chipsecie położyłem też pastę i zamontowałem dodatkowy radiator, z wiatraka czuć chłodny powiew, ale nadal laptop po ok 2h się wyłącza.

Jakieś pomysły na "reanimację" czy może padł mostek 😕 i nadszedł czas na rozejrzenie się nad nowym urządzeniem?

Pozdrawiam.