anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem Win 7 OEM gdzie pobrac ?

profile.country.PL.title
mikus_g
Nowicjusz

Problem Win 7 OEM gdzie pobrac ?

Witam, mam taki problem u córki zepsuł się dysk i coś z płyta nie możemy odzyskać instalki Windowsa 7, w microsoft umyli rece. Czy jest jakieś miejsce gdzie mogę pobrać Win 7 na Sony ?

 

wielkie dzieki Mikus_g

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Takiego miejsca nie ma. Kiedyś można było zamówić płyty recovery, ale nie było to tanie.
profile.country.PL.title
mikus_g
Nowicjusz

To co zrobić? Sony umywa rece ????
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Ja bym poszukał instalki na serwerach microsoftu, jeśli jeszcze jest taka możliwość. Klucz powinien się sam załadować.

Co do pobrania systemu z serwerów Sony, nigdy nie było takiej możliwości.
profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

Mam nadzieje że pracownicy Sony często myją ręce, ale zaręczam nikt z nich ich nie umywa. Dlaczego oczekujesz OEM od producenta? Skoro nigdy nie kupiłeś produktu od Sony w wersji OEM. To tak jakbyś żądał tostera od firmy gdzie kupiłeś TV. 

 

VAIO było sprzedawane z systemem wraz z oprogramowaniem do kamer i zdjęć - cały pakiet i tylko takie było wspierane i była gwarancja że wszystko działa.

1. Po otwarciu komputer prosił o zrobienie płyt recovery wystarczy z nich skorzystać

2. Jeśli klient nie zrobił miał recovery na dysku wystarczy przywrócić.

 

Jeśli klient nie zrobił 1 i 2 to zaczynają się schody

 

Teraz nie ma żadnego wsparcia dla Windows 7, instalowanie go jest co najdelikatniej mówiąc mało rozsądne.

 

Rozwiązania

1. Kupienie oryginalnego recovery koszt 0 zł, wysyłka 179zł ja płaciłem, pewnie teraz po zmianie z Sony VAIO na VAIO nieosiągalne i nieopłacalne trzeba by pytać na infolinii

2. Zainstalowanie kopii Windows 7 OEM w Home Premium 64 bit PL z użyciem swojego klucza z naklejki. Trzeba mieć kogoś kto ma taką płytę rozwiązanie najlepsze

3. Zainstalowanie Windows 10 z kluczem Windows7 pod warunkiem ze dokonalo sie darmowego uaktualnienia w okresie premiery Windows 10. TĄ OPCJĘ ZAWSZE POLECAŁEM WSZYSTKIM KLIENTOM. Teraz po prostu wchodzi się na stronę Microsoftu i można Windows 10 sciagnac na pendrive (w wyszukiwarce wpisujemy (Microsoft Media Creation Tool) Jeśli nie zostało to zrobione to już teraz nie można tego wykonać.

4. Ostatnie rozwiązanie które polecam. Windows 7 jest dziurawy jak ser szwajcarki jeśli dbamy o bezpieczeństwo osoby która na nim pracuje na pewno nie damy jest komputera do którego każdy ogarnięty może zaglądnać i zobaczyć co ta osoba robi teraz przed laptopem! 

Proponuję wejść na www.ubuntu.com i ściągnąć polskojęzyczne Ubuntu które da nowe życie temu VAIO, Ram do min 4GB dodać oraz dysk na najtańśzy np. polski SSD GOOD RAM i przeczyścić chłodzenie, wymienić pastę i będzie chodził następne 10-15 lat jak złoto.