anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z bluetooth vaio

mare37
Użytkownik

Problem z bluetooth vaio

Kolejny problem  vaio. System Win 8.1 i zainstalowany najnowszy driver bluetooth ze strony sony. NI\ie mozna przesyłac zdjec z S3. Po pierwszym wysłanym nastepuje rozlaczenie z telefonem i zwiecha. Chcesz wyslac nasteopne i znow musisz parowac urzadzenia po to zeby wyslac tylko jedna fote. Nie kupujcie vaio bo to jest kompletny syf.

 

 

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

przekazaliśmy Twój problem do Sony Support. Mam nadzieję, że poniższe wskazówki okażą się pomocne.

 

Poniżej znajdziesz opis sposobu korzystania z Bluetooth, co być może rozwiąże Twój problem.


Po każdym Upgradzie zalecamy zaktualizowanie komputera za pomocą aplikacji VAIO UPDATE i WINDOWS UPDATE.


Proszę także sprawdzić, czy problem występuje podczas komunikacji z innymi urządzeniami Bluetooth.
Podczas komunikacji z jednym urządzeniem zalecamy wyłączenie innych urządzeń, które ową komunikację mogą zakłócić.

Uwagi dotyczące korzystania z funkcji BLUETOOTH(R)


Aby prawidłowo korzystać z funkcji BLUETOOTH, przed jej użyciem zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat środków ostrożności.

•W niektórych krajach lub regionach korzystanie z funkcji BLUETOOTH może być ograniczone przez miejscowe uregulowania prawne.

•Funkcja BLUETOOTH może nie działać z niektórymi urządzeniami w zależności od producenta lub zastosowanej przez niego wersji oprogramowania. Przed zakupem urządzenia BLUETOOTH należy sprawdzić jego wymagania systemowe.

Informacje na temat urządzeń BLUETOOTH znajdują się w witrynie internetowej pomocy technicznej VAIO.

Niektóre urządzenia BLUETOOTH przed nawiązaniem połączenia z innym urządzeniem wymagają uwierzytelnienia (parowania). Przed połączeniem komputera z takimi urządzeniami należy przeprowadzić uwierzytelnianie.

•Urządzenia BLUETOOTH działają w paśmie 2,4 GHz, które jest używane przez różne urządzenia. W urządzeniach BLUETOOTH stosuje się rozwiązania techniczne minimalizujące zakłócenia z innych źródeł korzystających z tego samego pasma. Zakłócenia te mogą jednak powodować spowolnienie przesyłania danych, ograniczenie zasięgu komunikacji lub, w niektórych przypadkach, przerwanie połączenia.

•Szybkość i zasięg komunikacji może się zmieniać w zależności od warunków, takich jak:

    - odległość między komunikującymi się urządzeniami,

    - obecność przeszkód między urządzeniami,

    - ukształtowanie otoczenia, w tym ściany i materiały, z jakich są one wykonane,

    - konfiguracja urządzeń,

    - użytkowane oprogramowanie,

    - warunki rozchodzenia się fal radiowych.

Komunikacja może ulegać przerywaniu w zależności od warunków rozchodzenia się fal radiowych.

•Jeśli komputer VAIO jest zgodny ze standardem szybkiego przesyłu danych BLUETOOTH i chcesz go wykorzystywać do szybkiej komunikacji, włącz w komputerze zarówno funkcję bezprzewodowej sieci LAN, jak i BLUETOOTH.

•Przy przesyłaniu dużych plików mogą one zostać uszkodzone ze względu na ograniczenia standardu BLUETOOTH oraz zakłócenia elektromagnetyczne występujące w otoczeniu.

•Podłączenie kilku urządzeń BLUETOOTH do komputera VAIO może spowodować przeciążenie kanału i w efekcie nieoptymalne działanie tych urządzeń. Jest to zjawisko normalne w przypadku technologii BLUETOOTH i nie świadczy ono o nieprawidłowości.
•Mogą wystąpić błędy synchronizacji danych audio i wideo, jeśli pliki wideo są odtwarzane na komputerze VAIO, a pliki dźwiękowe — na podłączonym do niego urządzeniu BLUETOOTH. Jest to częste zjawisko w przypadku używania komunikacji BLUETOOTH i nie świadczy ono o nieprawidłowości.

•Wszystkie urządzenia BLUETOOTH muszą uzyskać certyfikat, przechodząc procedurę określoną przez Bluetooth SIG, aby można było potwierdzić ich zgodność ze standardem BLUETOOTH.

Nawet jeśli urządzenia BLUETOOTH są zgodne ze standardem BLUETOOTH, ich wydajność, dane techniczne i procedury obsługi mogą się różnić. Nie we wszystkich sytuacjach przesyłanie danych jest możliwe.

•Nie można zagwarantować zgodności komputera VAIO ze wszystkimi urządzeniami BLUETOOTH.

•Jeśli chcesz szybko wyłączyć funkcję BLUETOOTH, wyłącz komputer VAIO.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina_L.

yamakashi
Poszukiwacz


Karolina_L napisali:

Dzień dobry, 

 

przekazaliśmy Twój problem do Sony Support. Mam nadzieję, że poniższe wskazówki okażą się pomocne.

 

Poniżej znajdziesz opis sposobu korzystania z Bluetooth, co być może rozwiąże Twój problem.


Po każdym Upgradzie zalecamy zaktualizowanie komputera za pomocą aplikacji VAIO UPDATE i WINDOWS UPDATE.


Proszę także sprawdzić, czy problem występuje podczas komunikacji z innymi urządzeniami Bluetooth.
Podczas komunikacji z jednym urządzeniem zalecamy wyłączenie innych urządzeń, które ową komunikację mogą zakłócić.

Uwagi dotyczące korzystania z funkcji BLUETOOTH(R)


Aby prawidłowo korzystać z funkcji BLUETOOTH, przed jej użyciem zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat środków ostrożności.

•W niektórych krajach lub regionach korzystanie z funkcji BLUETOOTH może być ograniczone przez miejscowe uregulowania prawne.

•Funkcja BLUETOOTH może nie działać z niektórymi urządzeniami w zależności od producenta lub zastosowanej przez niego wersji oprogramowania. Przed zakupem urządzenia BLUETOOTH należy sprawdzić jego wymagania systemowe.

Informacje na temat urządzeń BLUETOOTH znajdują się w witrynie internetowej pomocy technicznej VAIO.

Niektóre urządzenia BLUETOOTH przed nawiązaniem połączenia z innym urządzeniem wymagają uwierzytelnienia (parowania). Przed połączeniem komputera z takimi urządzeniami należy przeprowadzić uwierzytelnianie.

•Urządzenia BLUETOOTH działają w paśmie 2,4 GHz, które jest używane przez różne urządzenia. W urządzeniach BLUETOOTH stosuje się rozwiązania techniczne minimalizujące zakłócenia z innych źródeł korzystających z tego samego pasma. Zakłócenia te mogą jednak powodować spowolnienie przesyłania danych, ograniczenie zasięgu komunikacji lub, w niektórych przypadkach, przerwanie połączenia.

•Szybkość i zasięg komunikacji może się zmieniać w zależności od warunków, takich jak:

    - odległość między komunikującymi się urządzeniami,

    - obecność przeszkód między urządzeniami,

    - ukształtowanie otoczenia, w tym ściany i materiały, z jakich są one wykonane,

    - konfiguracja urządzeń,

    - użytkowane oprogramowanie,

    - warunki rozchodzenia się fal radiowych.

Komunikacja może ulegać przerywaniu w zależności od warunków rozchodzenia się fal radiowych.

•Jeśli komputer VAIO jest zgodny ze standardem szybkiego przesyłu danych BLUETOOTH i chcesz go wykorzystywać do szybkiej komunikacji, włącz w komputerze zarówno funkcję bezprzewodowej sieci LAN, jak i BLUETOOTH.

•Przy przesyłaniu dużych plików mogą one zostać uszkodzone ze względu na ograniczenia standardu BLUETOOTH oraz zakłócenia elektromagnetyczne występujące w otoczeniu.

•Podłączenie kilku urządzeń BLUETOOTH do komputera VAIO może spowodować przeciążenie kanału i w efekcie nieoptymalne działanie tych urządzeń. Jest to zjawisko normalne w przypadku technologii BLUETOOTH i nie świadczy ono o nieprawidłowości.
•Mogą wystąpić błędy synchronizacji danych audio i wideo, jeśli pliki wideo są odtwarzane na komputerze VAIO, a pliki dźwiękowe — na podłączonym do niego urządzeniu BLUETOOTH. Jest to częste zjawisko w przypadku używania komunikacji BLUETOOTH i nie świadczy ono o nieprawidłowości.

•Wszystkie urządzenia BLUETOOTH muszą uzyskać certyfikat, przechodząc procedurę określoną przez Bluetooth SIG, aby można było potwierdzić ich zgodność ze standardem BLUETOOTH.

Nawet jeśli urządzenia BLUETOOTH są zgodne ze standardem BLUETOOTH, ich wydajność, dane techniczne i procedury obsługi mogą się różnić. Nie we wszystkich sytuacjach przesyłanie danych jest możliwe.

•Nie można zagwarantować zgodności komputera VAIO ze wszystkimi urządzeniami BLUETOOTH.

•Jeśli chcesz szybko wyłączyć funkcję BLUETOOTH, wyłącz komputer VAIO.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina_L.


 


Ta odpowiedź nic nie wnosi do sprawy. Mam od 3 tygodni vaio 13 pro. Po kolejnej aktualizacji systemu 8.1 przestał działać bluetooth. Znam co najmniej 2 osoby, które mają ten sam problem z komputerami vaio. Pojawia się kod 43 (urządzenie wyłączone) i nic z tym nie udało nam się zrobić. Pobrałem wszystkie dostępne aktualizacje, zainstalowałem ponownie driver i nic. System twierdzi, że sterownik jest najnowszy dostępny, vaio care nie znajduje problemów w systemie. To zwykła żenada w sprzęcie klasy premium. Posiadam mysz microsoft touchwedge i za nic nie daje się uruchomić, bo w systemie nie daje się włączyć bluetooth. Z opisu można wnioskować, że to cud iż w ogóle transmisja przy pomocy bluetooth dochodzi do skutku. 


 

CatherineG75
Nowicjusz

Witam, ja mam podobny problem, kupiłam oryginalną mysz sony vaio  VGP-BMS11 i po krótkim okresie użytkowania zauważyłam, że jakoś dziwnie wywala mi bluetootha. Albo jest niewidoczny, albo nie laptop sony vaio 13 pro - nie widzi myszy... i co ja mam teraz zrobić?

mare37
Użytkownik

Poszukaj nowszych sterownikow do twojego BT tylko właściwych. Jak zauwazyłem daja dwa rodzaje BT przynajmniej w moim BT. Ja wyrzuciłem wszystko i wgrałem od nowa. Jakoś przesyłanie funkcjonuje. Myszy żadnych nie używam to nie wiem jak to jest z BT. Miałem oryginalna sony za 170 i sprzedałem. Lubie tylko touchpada. Myśle, że win8.1 to winowajca. Ten system wciąż jest poprawiany i nie zawsze funkcjonuje dobrze z różnymi konfiguracjami laptopów.

profile.country.PL.title
v4pilot
Użytkownik

Ja posiadam Vaio Pro 11 - występuje u mnie ten sam problem z bluetooth kod 43 (mysz oczywiście sony) co któreś uruchomienie komputera skutkuje komunikatem kod błędu 43 - pomaga wyłączenie i włączenie w menadzerze urządzeń modułu bluetooth. Testowane też na innej myszy (logitech). Dodatkowo problem z Wifi, niestabilne połączenie i bardzo słaby transfer. Można zobaczyć filmiki na YouTube jak to wygląda. Komputer był w serwisie i niestety nic nie naprawili, teraz czekam ponownie na powrót komputera z serwisu i z tego co się dowiedziałem telefonicznie to tylko przinstalowali Win8 więc wątpię żeby cokolwiek się zmieniło. Uprzedzając pytania - wykonałem wszystkie czynności jakie zalecało sony suport, 7 razy instalowałem system i najnowsze sterowniki i jakoś nic nie pomogło, męczę się z tym od 21 sierpnia 2013r. Z tego co czytałem na forach zagranicznych to jest ten problem wciąż nie rozwiązany. Najgorszy zakup jakiego kiedykolwieg dokonałem - omijajcie model Vaio Pro 11 szerokim łukiem.

profile.country.PL.title
v4pilot
Użytkownik

Dziś odebrałem komputer z serwisu, zainstalowany win 8.1 i najnowsze sterowniki do karty sieciowej Intel - problem nie rozwiązany. Dalej występują bardzo małe transfery.

Dzisiejsze wyniki:

Vaio Pro 11 -   0,87 Mb/s    Toshiba Portege M750 - 30,45 Mb/s

Komputery stoją obok siebie i test wykonywany jeden po drugim.

 

Rozczarowany jestem dość mocno

 

 

Nyanyan
Nowicjusz

Witam

Mam podobny problem- nie mogę odebrać żadnych plików na komputerze. Z wysyłaniem wszystko w porządku, urządzenia są sparowane i widoczne, sterowniki aktualne. Kiedy próbuję wysłać coś z telefonu do laptopa nie udaje się nawet nawiązać połączenia, nie ma żadnego komunikatu, tak jakby nie wychwytywał żadania odebrania pliku. Mam Vaio Fit E, laptop ma miesiąc, dodam, że przy pierwszym parowaniu z telefonem udało mi się odebrać z niego plik. Minęły 2 tygodnie i już problem. Gdyby ktoś znał rozwiązanie, to będę wdzięczna.

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witajcie,

 

Przekazałam Wasze pytania odnośnie bluetootha do Sony Support jeszcze raz. Odpowiedź jest podobna do tej, którą otrzymała Karolina, ale przypomnę ją jeszcze raz. Przy problemach z bluetooth zaleca się:


- aktualizację komputera za pomocą aplikacji VAIO i WINDOWS UPDATE
- reinstalację sterownika do bluetooth poprzez aplikację Vaio Care
- sprawdzenie czy problem występuje również z innymi urządzeniami
- sprawdzenie czy problem występuje również z innymi plikami

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany proszę skorzystać z zaleceń producenta systemu, firmy Microsoft. Link poniżej:

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/why-isnt-windows-finding-device

Jeżeli jednak problem nadal występuję, mogę jedynie zachęcić do bezpośredniego kontaktu z pomocą techniczną, podając model i numer seryjny notebooka.


Pozdrawiam serdecznie,

Barbara_K

mare37
Użytkownik

Żenującym jest fakt, że sony każe sobie słono płacić za te buble.

W moim vaio za 4 tys kolory sa gorsze niż w HP G6 za 2 tys. Problemy z zasięgiem, bleetooth, odklejajaca się ramkę a do tego dodam baterie trzymająca 1,5h oraz trzeszczacy głośnik, uginajaca sie klawiaturę, uginającą sie klapę, problemy z regulacja podświetlenia, słaby procesor 3537, ograniczoną ilosc barw srgb, szumiący ciagle dysk hitachi 750GB to po prostu można sobie na ten sprzęt rzygnąć.