anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

problem z zainastalowaniem programow.

serwisrosja
Nowicjusz

problem z zainastalowaniem programow.

witam!kupilem FZ21Z mam problem z zainstalowaniem Java......tzn.pokazuje ze jest zainstalowana ale nie dziala - bily kwadrat z czerwonym krzyzykiem

Prosze o pomoc

7 ODPOW. 7
ZbyszekP
Początkujący

Pomóc nie pomogę, ale pocieszę - mam to samo w FZ21M. Java milczy jak zaklęta. Może ktoś wie jak ją przymusić do działania. Przypuszczam, że winowajcą mogą być jakieś ustawienia Visty.

serwisrosja
Nowicjusz

udalo mi sie zainstalowac Jave i dziala.
polecam wejscie na strone banku slaskiego oraz link www.ingbank/pomoc lub ogolnie pomoc techniczna.opisane super i DZIALA......narescie :heart_eyes:

ZbyszekP
Początkujący

Java się w końcu uruchomiła. Pojawił się monit z błędem certyfikatu, w którym można było zgodzić się na działanie Javy pomimo tego błędu. Wcześniej ten monit się nie pojawiał. Być może pomogło odinstalowanie Nortona 360, którego wersja trial jest preinstalowana w nowych VAIO. W sumie zalecam usunięcie Nortona, bo mocno spowalnia system. Zamiast niego używam darmowego programu Avira Antivir i standardowego firewalla Visty. Różnica na plus jest zauważalna.

serwisrosja
Nowicjusz

witam!ja od razu nortona odinstalowalem.
polecam bardzo Kasperskego Antywirus - rewelka

mam inny problem;


- kupilem flash kart - nie moze znalezc sterownika Mass Storage Device

- kupilem nokie 6120 - przy bluetooth - - nie moze znalezc sterownika
bluetooth peripheral device


moze masz jakies pomysly na to................

ZbyszekP
Początkujący

1. Pytanie jaką kartę kupiłeś. Ja sprawdzałem Sony Memory Stick 512MB oraz MMC 1Gb. Obie działają bez problemów. FZ21M obsługuje karty Memory Stick, SD, SDHC i MMC. Jeśli masz jakąś inną to klops. Problemem może być też jej wielkość. Sony podaje, że testowano karty SD (czyli najpopularniejsze) do pojemności 2GB. Czyli nie wiadomo, czy karty o większych pojemnościach zadziałają. Jeśli masz SD 4GB i nie działa, to najlepiej zrobić eksperyment z kartą mniejszą. Jeśli mniejsza zadziała to sprawa będzie jasna.

2. Ja mam telefon ERA MDA Compact i połączenie Bluetooth działa bez zarzutu, więc jak się nie ma u siebie podobnego problemu, to trudno coś stwierdzać. Sterowników Vista szukała, znalazła i bez problemu zainstalowała.

serwisrosja
Nowicjusz

witam!

karty o ktrorych piszesz u mnie rowniez chodza.
mi chodzilo o kartte zewnetrzna na usb (flash karte).
kupilem sony 1gb , a teraz mam transcend 1gb - na obu pislao kontatybilne z vista
i na obu system nie umie znalezc sterownika,ktorego wczesniej opisalem.................................
co jest grane??????????????????

pozdrawiam

ZbyszekP
Początkujący

Aaa, chodzi o Pendrive, zwane też USB Flash. Termin Flash Card zarezerwowany jest dla kart Flash, SD, MMC, XD itd. 🙂

Też testowałem współpracę pendrive'a 0,5GB i poszedł bez problemu, mimo że ma chyba z 3 lata i jest bezfirmowy. Więc trudno powiedzieć. A czy jesteś pewien, że podczas instalowania sterowników masz połączenie z Internetem? Jak nie ma sterownika lokalnie to sterowniki szukane są w Internecie.