anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problemy z klawiaturą VAIO TAP 11 - SVT112A5FM

Shadook
Poszukiwacz

Problemy z klawiaturą VAIO TAP 11 - SVT112A5FM

Szanowni Państwo,

od ponad miesiąca jestem użytkownikiem SONY VAIO TAP 11, model SVT112A5FM. Od samego początku pojawia się problem z łącznością pomiędzy bezprzewodową klawiaturą, a komputerem. Po różnym okresie czasu od włączenia - 15 minut, 2 godziny, czasem więcej - klawiatura przestaje działać. Jest naładowana i traci komunikację z komputerem. Dopiero ponowne jego uruchomienie rozwiązuje problem. Proszę o pilną interwencję, gdyż drugi laptop kupiony do firmy ma ten sam problem - identyczny model. Nie muszę pisać, jak bardzo jest to irytujące podczas pisania np, w Word.

 

pozdrawiam

Tomasz

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Witam,

Tego rodzaju problem z klawiaturą może być wywołany przez kilka czynników:

1. Dystans między klawiaturą, a komputerem może być zbyt duży. Proszę upewnić się, że jest to maksymalnie 0,5 metra.
2. Jeżli jeden z przycisków jest zbyt długo naciskany, wówczas włącza się zabezpieczenie i klawiatura przestaje nadawać. W tym wypadku tylko restart komputera przywraca działanie. Należy unikać zbyt długiego naciskania jednego klawisza.
3. Mógł też wystąpić problem oprogramowania. Zainstalowanie poniższej "łatki" powinno rozwiązać tego typu problem.

http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-dwnl/prd-comp/EP0000322226_9654/SVT1121C5E

Pozdrawiam,
Barbara_K

Shadook
Poszukiwacz

ad-1 Dystans jest prawidłowy - klawiatura przylega do komputera

ad-2 Taka sytuacja nie ma miejsca

ad-3 Zainstalowałem łatkę.

 

Problem dotyczy Bluetooth, który notorycznie się wyłącza/zawiesza. Ustawienia komputera - Komputer i urządzenia - Opcja Bluetooth ginie. Dopiero Vaio Care - Narzędzia zaawansowane - Przywracanie - Zainstaluj ponownie aplikacj i sterowniki - Bluetooth i restart komputera przywraca działanie klawiatury i działanie Bluetooth.

 

Proszę w trybie pilnym o łatkę.

 

Dodatkowo, czemu nie ma opcji włącz funkcję jasności adaptacyjnej, gdzie można ją również wyłączyć? W zaawansowanych ustawieniach zasilani powinna być widoczna dla Windows 8.1 Przynajmniej takie informacje są w Internecie.

 

pozdrawiam

fracdan
Nowicjusz

Mam ten sam problem...

Czy znalazłeś na to jakieś rozwiązanie ?

ciemszel
Poszukiwacz

Witam:

Funkcja wyłączenia czujnika światła jest w ustawieniach windows w innych komputerach jest w planach zasilaniasony.jpg

profile.country.PL.title
ArturFiedoruk
Nowicjusz

Jestem posiadaczem Sony Vaio Tap 11 (SVT1122S9E) i mam następujacy problem:

Klawiatura często przerywa podczas pisania. Często "gubi litery". Nie pomogło zainstalowanie latki, nie zmieniła nic aktualizacja systemu Windows, aplikacja Pairing Tool również, problem ciągle trwa. Dodatkowo podczas ladowania w stacji dokującej tabletu szybko gaśnie lampka naładowania. Model był już wymieniany na nowy i to już drugi egzemplaż z tym samym problemem, wiec myśle ze to problem oprogramowania.  Proszę o pomoc.