anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio AR31S

QST
Początkujący

Sony Vaio AR31S

Witam wszystkich,
od dziś użytkuję Vaio AR31S.Czy sa tu użytkownicy tego modelu? Na początek mam pytanie. Jaka aplikacja obsługuje tuner TV? Mam system Vista po polsku i nie wiem czy nie brakuje takiej aplikacji do obsługi tego tunera.
Pozdrawiam.Sławek

22 ODPOW. 22
digitka
Początkujący

Witam.

Ja też użytkuję ten model notebooka. Do obsługi wbudowanego tunera tv służy Windows Media Center dostarczany razem z urządzeniem (VGN-Ar31S). Naciśnij zielony przycisk w pilocie, a powinien się uruchomić.

Witek

gonzo_VAIO
Początkujący

Witam,
jakies 4 miechy 'walcze' z tym soniaczkiem.
Walczylem, bo zalezalo mi na starym windowsie XP, troche to trwalo zanim udalo mi sie prawie wszystko zgrac ze soba. Kupilem polska wersje Visty Ultimate, bo Vista Home nie umozliwia legalnej instalacji wczesniejszej wersji systemu. Dokupilem do niego równiez 2 dyski Samsunga 250GB co w raidzie 0,1 dalo mi pelna kontrole nad szybkoscia oraz bezpieczenstwem moich danych no i mam nadzieje, ze na jakis czas wystarczy mi tych gigabajtów. Szkoda tylko, ze wszystkie (lacznie z tym ) modele Sony, maja ograniczenie pamieci do 2GB, tu konkurencja wyprzedza firme SONY, np. Dell czy Toshiba, oni maja 4GB bez laski. Bardzo chetnie wymienie sie doswiadczeniem, które posiadlem w pracy z tym komputerkiem.
Pozdro.

digitka
Początkujący

Witam.
Tez walcze z instalacja WinXP... i chyba mi sie udalo, jedynie czego brakuje to sterownikow do E-Home Infrared Transceiver i UGX bluetooth. Moze wiesz jak je zainstalowac i skad wziac?
Generalnie fajny sprzecik. Mi na razie 2 Giga ramu wystarczy.
Pozdrawiam
Witek

gonzo_VAIO
Początkujący

Witam,
prawie wszystkie sterowniki, ktore zainstalowalem na XP pochodza z modelu VGN-AR21S, razem z bluetoothem, ktory u mnie dziala. Ja rowniez mam problem z odbiornika podczerwieni, pracuje nad tym, chociaz nie bardzo mi jest on potrzebny w XP Prof.
Sterowniki do karty graficznej polecam ze strony:
http://www.laptopvideo2go.com/drivers
z modyfikacją pliku .inf dla mojej karty GeForce Go 7600 GT.
Pozostale sterowniki pobralem z:
http://www.vaio-link.com/downloads/updates/updates.asp?site=voe_en_GB_cons&c=0&s=VGN-AR&m=2418
Mam jeszcze problem z klawiszami funkcyjnymi do regulacji podswietlenia ekranu, pod Vista dziala bez zarzutu, pod XP nie reaguje- tylko jeden poziom jasnosci, reguluje ja tylko za pomoca sterownika do karty graficznej.
G.

digitka
Początkujący

Witam.
Rzeczywiscie, potwierdzam ten sam problem z regulacją jasności LCD. Ja natomiast mialem jeszcze problem z aplikacja WinDVD for BD w VISCIE. Po prostu program przestawal odtwarzac plyty blu-ray. Rozwiazaniem jest instalacja najnowszej wersji softu InterVideo WinDVD BD 8.0.8.416 dla VGN-AR51SU. Ale aby to bylo mozliwe potrzeba zainstalowac Intervideo WinDVD BD 8.0.8.100 dla VGN-AR21S VISTA, a nastepnie z naszego modelu (VGN-AR31S) patch InterVideo WinDVD BD for VAIO 8.0.8.123.
Innym "ciekawym" zjawiskiem jest brak wspolpracy notebooka z moim telewizorem plazmowym LG-42PX5R poprzez zlacze HDMI. Jednoczesnie telewizor wspolpracuje z n-boxem tv sat "n", a notebook podlaczany do innych telewizorow poprzez HDMI dziala ok. A chcialem wykorzystac laptopa jako odtwarzacz HD...? Oba urzadzenia sa zgodne z HDCP oraz maja te sama wersje HDMI (1.2). Nie mam pojecia jak to rozwiazac?

Witek

gonzo_VAIO
Początkujący

Ja mam Soniaczka 40 calowego i z nim nie mialem problemow, dziala bez problemu z vaio, moj nbox (recorder) ma rowniez problemy z HDMI, co jakis czas gasnie obraz, ale to ponoc powszechny problem tego dekodera, martwi mnie twoj problem z LG, mialem ochote na cos wiekszego z HD wlasnie ze stajni LG ale teraz bede sie zastanawial, moze JVC z pelnym HD ? nie sa drogie.
RG.

digitka
Początkujący

Jak widać jedyna metoda na sprawdzenie HDMI to podlaczenie laptopa w sklepie przed zakupem.
Witek

gonzo_VAIO
Początkujący

Witku,
czemu nie probujesz walczyc z LG, ma chyba fabryke pod Wroclawiem ?

QST
Początkujący

Witaj,
bardzo dziękuję zą tą odpowiedź. Szczerze mówiąc też potrzebuję zainstalować Windows XP.Ale obawiałem się braku sterowników. Choć model Sony Vaio AR21S to taki sam tylko ma XP i wszystkie sterowniki są na stronie.Pragnę zapytać jeszcze jak sobie poradziliście z boot managerem po instalacji drugiego systemu? Czy trzeba się dużo napracować zanim ten problem się rozwiąże? Musze poznać te mechanizmy anim zdecyduję się na instalację XP. Rozumiem, że trzeba utworzyć nową partycję.Bardzo proszę o opisanie całej procedury.No i jeszcze pytanie następne.Na AR31S w Viście jest super obraz w najwyższej rozdzielczości.Ale męczą trochę małe ikonki.Po zmianie rozdzielczości są trochę rozmyte czcionki. Czy pracujecie z mniejszą rozdzielczością i czy można poprawić wygląd czcionek?
Pozdrawiam.
Sławek