anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio SVF1421V1EB - Touchpad nie działa - Synaptics - Problem ze sterownikiem

Eiffelka
Nowicjusz

Sony Vaio SVF1421V1EB - Touchpad nie działa - Synaptics - Problem ze sterownikiem

Witam,

 

Kilka dni temu "wysiadł" touchpad w moim laptopie (mysz podłączona przez USB na szczęście działa). Wyłączyłam komputer z działającym touchpadem, a kiedy włączyłam go ponowanie touchpad już nie działał. Dodam, że w międzyczasie nic się z laptopem nie działo, nawet go nie przenosiłam. W menedżerze urządzeń, przy Synaptics SMBus ClickPad pojawił się wykrzyknik na żółtym tle. W Vaio Control Care wyświetla mi się jeszcze coś takiego: "Nie można połączyć się ze sterownikiem urządzenia wskazującego Synaptics."

Co zrobiłam:

1. Kliknęłam Fn + F1 i w inne sposoby próbowałam włączyć i wyłączyć Touchpad. - Była informacja o tym, że został on wyłączony i włączony ponownie, ale nadal nie działał.

2. Odinstalowałam sterownik, uruchomiłam komputer ponownie i zainstalowałam sterownik na nowo (w wersji odpowiadającej modelowi laptopa i wersji systemu Windows). - Nie pomogło.

3. Uruchomiłam odświeżanie systemu. - Nie pomogło.

4. Przeinstalowałam system usuwając wszystkie pliki i przywracając ustawienia oryginalne. - Nie pomogło.

Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić we własnym zakresie? Czy jest to etap kiedy trzeba się zwrócić do specjalisty w serwisie?

 

Z góry bardzo dziękuję za jakiekolwiek wskazówki.

 

2 ODPOW. 2
Eiffelka
Nowicjusz

Problem rozwiązał się sam - jak Touchpad nagle przestał działać tak dziś nagle się naprawił.

sowabest
Nowicjusz

nie działa touchpad w moim sony  VAIO co robic myszka na usb działa  a w touchpadzie nie działa...