anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Vaio VPCEB3C5E sterowniki do WIN10

ROZWIĄZANE
trek_21
Poszukiwacz

Sony Vaio VPCEB3C5E sterowniki do WIN10

Witam,

kiedy do danego modelu można spodziewać się sterowników do Windows 10?

Pozdrawiam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć,

jest to już nieco starszy model, więc nie oczekiwałbym nowych sterowników na stronach Sony. Możesz poszukać nowych sterowników na stronach producentów danego sprzętu, ale i tam nie masz gwaracji, że takowe znajdziesz. Możliwe, że po aktualizacji system będzie działał bez problemu ze starymi sterownikami.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć,

jest to już nieco starszy model, więc nie oczekiwałbym nowych sterowników na stronach Sony. Możesz poszukać nowych sterowników na stronach producentów danego sprzętu, ale i tam nie masz gwaracji, że takowe znajdziesz. Możliwe, że po aktualizacji system będzie działał bez problemu ze starymi sterownikami.

trek_21
Poszukiwacz

Witam,

szkoda. myślałem, że Sony da sterowniki do każdego modelu.

 

Robiłem już aktualizację i niestety były problemu. Głównie z odtwarzaniem video. Powróciłem do WIN7 i problem zniknął. Jednak chciałbym przejść na WIN10.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

W takim razie poszukaj sterowników u producentów podzespołu, jest szansa że takowe się znajdą.

trek_21
Poszukiwacz

Jednak problem tkwi w czymś innym.

Zaktualizowałem sterowniki do najnowszych ATI (karta w tym laptopie to Ati 5650) i także na WIN7 pojawia się problem. musiałem wrócić do standardowych z 2010 roku.

Zacząłem czytać, że ATI mimo, że podaje, że wspiera dany model to nowe sterowniki już jednak mogą zepsuć niz polepszyć sytuację.

Czy w takim razie nie mam możliwości przejścia na WIN10? Bo on od razu pobiera najnowsze stery.

Problem pojawia się tylko przy oglądaniu filmów. Jest dźwięk, jdnak obraz jest czarny. Próbowałem instalować najnowsze kodeki, etc. Jednak to nie pomaga.

 

Czy macie jakieś inne psoosby, jak wyjść z tego graficznego problemu?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Możliwe, że będziesz musiał nieco odłożyć w czasie aktualizację do Win 10, aż ATI wyda lepsze sterowniki.

Możesz odinstalować sterowniki producenta i zastosować Microsoftowe, ale to trochę mija się z celem.

trek_21
Poszukiwacz

niestety WIN10 na starych sterownikach wygląda beznadziejnie. jak zrobiłem DDU i wróciłem do oryginalnego sterownika z 2010 roku to działanei ideo wróciło do normy, jednak wygląd WIN10 jest okropny (wszystko jest masakrycznie duże, rozmyte - przy nowych sterowniakch tego nie ma).

 

Pojawiła mi się nowa możliwość, ale nie wiem czy to jest wykonalne. Czy w danym laptopie można wymienić kartę graficzną?

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie wiem, jak w tym laptopie, ale jestem niemal pewny, że karta graficzna jest przylutowana do płyty głównej i nie ma możliwości jej wymiany.

trek_21
Poszukiwacz

ok, dzięki.

czyli wracam do WIN7, a potem pozostaje mi zakup nowego lapka, ale już nie vaio oraz bez karty ati.

trek_21
Poszukiwacz

Cześć,

 

ATi w grudniu wypuściła nowe sterowniki Crimson. Myślicie, że są lepsze od Catalyst i rozwiążą mój problem?

 

czy testował już ktoś nowe sterowniki?

 

Pozdrawiam