anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Pawel_Lodz
Nowicjusz

VAIO - NIGDY WIĘCEJ !!! SVF CZYLI SYF

Od kilkunastu lat użytkuję różne komputery i laptopy - posiadałem już HP,Dell, Samsung. Żanda z tych marek nie zirytowała mnie tak jak SONY i wspaniały produkt VAIO.

Kupiłem Vaio SVF 152A29M i byłem szczęśliwy do momentu pierwszego uruchomienia komputera:

1. Mcafee Antyvirus - jego działanie zawiesza system i powoduje konflikty nawet przy przeglądaniu witryn www w tym youtube (który ledwo co działał). Po odinstalowaniu antyvira problem zniknął....

2. ...ale to był dopiero początek, nadszedł problem  z WIFI - komputer regularnie zrywa połączenia bezprzewodowe....aż nie chce mi się komentować...pragnę tylko się pożalić......

3. Zawieszający się touchpad

4. Dodatkowo w " Zarządzaniu dyskami" nie mogłem podzielić dysku na takie partycje na jakie chciałem. Przy dysku kilkaset GB, mogłem wydzielić max 100GB na drugą partycję (kiedy chciałem to wykonać, na dysku był jedynie zaintstalowany system...)

Mając niezbyt wiele czasu, po miesiącu, zareklamowałem laptopa. Ku mojej radości,"specjaliści" naprawili mi problem nr 4. Pozostałe 3 problemy pozostały  - w tym zainstalowali mi na nowo antyvira Mcafee :slight_smile:

 

Dodatkowo dziś wieczorem zapragnąłem włączyć na chwilę komputer (chcciałem tylko sprawdzić mail), ale okazało się że VAIO zadecydował że zrobi sobie aktualizację, która zajęła 30 minut. Niestety VAIO jest taki "wspaniały"  że nie musi się pytać czy zgadzam się na aktualizację w tej chwili......

 

WSZYSTKO TO JEST POPROSTU CHORE !!!!

JESTEM POPROSTU ZAŻENOWANY TYM, JAK DZIAŁA SPRZĘT ZA 3000ZŁ.......

NA KONIEC POŻALĘ SIĘ TAKŻE ŻE BĘDĘ DOMAGAŁ SIĘ ZWROTU PIENIĘDZY I KUPIĘ SPRZĘT INNEJ FIRMY.

NO CHYBA ŻE KTOŚ Z SERWISU DO MNIE ZADZWONI I POWIE ŻE BĘDĘ MU MÓGŁ NAUBLIŻAĆ....BO NAPRAWDĘ NA TO TYLKO MAM OCHOTĘ......BANDA ĆWIERĆMÓZGÓW TWORZY TEN SPRZĘT I BANDA PÓŁMÓZGÓW GO SERWISUJE..................

 

33 ODPOW. 33
lukasz_sp
Poszukiwacz

Ja na razie oddałem komputer do reklamacji. Miałem wiele uwag, które wypisałem na załączonym dokumencie. Zobaczymy co mi odpowiedzą. Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, to zgłoszę się do Ciebie. Też jestem z okolic Poznania to będziemy w dwójkę:)

metonimia
Poszukiwacz

Super, dzięki. Ja jestem już po procedurze reklamacyjnej, która odbyła się nota bene bez żadnych procedur, ostatecznie serwis uznał, że to usterka mechaniczna. Mój laptop z wadliwymi zawisami dwa razy był w punkcie reklamacyjnym. Za pierwszym razem usłyszałam,  że naprawa bedzie kosztowała 1500 zł, następnie cena poszybował w górę i ulokowała się na poziomie 2700 zł ( ten sam zakres naprawy). 

Najsmieszniejsze jest to, że nie wiem na jakiej podstawie serwis wysnuł wniosek o usterce mechanicznej, przecież te kwestie mozna precyzyjnie obliczyć, nie jest to jedynie kwestia myślenia magicznego.

Na marginesie nieoficjalnie pan z serwisu powiedział mi, że ta "usterka" często występuje w przyrodzie, czyli jak dobrze zrozumiałam osoby kupujace laptopy vaio mają jakiiś defekt mózgu i od czasu do czasu rzucają sprzętem, na którym pracują w ścianę , uwaga ta  skłoniła mnie do reaserchu w sieci i okazuje się, że nie jestesmy osamotnieni...Aż roi się od podobnych przypadków, na foraach  komputerświata, x treamie, forum prawnym. Zarzuciłam sieci, będzie nas całkiem sporo... Myślę  o uruchomieniu akcji na portalach społecznościowych...

pozdrawiam

 

 

metonimia
Poszukiwacz


Karolina_L napisali:

@metonimia czy mogłabyś wysłać do mnie wiadomość prywatną, w której potwierdzisz swój adres e-mail? Chcemy sprawdzić, czy Twój sprzęt został zarejestrowany w systemie.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina



Rozumiem, że chcesz sprawdzić czy to atak konkurencji czy też początek budzenia świadomości konsumenckiej użytkowników wadliwego sprzętu i jednoczenia sił drzemiących w zasobach szarych komórek posiadaczy laptopoów vaio ?

 

Kilka faktów - swojego laptopa oddałam najpierw w dniu...no właśnie zaczyna sie problem pracowniczka firmy Sontronic z Poznania na pokwitowaniu przyjęcia do naprawy  nie wpisała daty przyjęcia towaru, ale laptopa przyjęła, następnie po 14 dniach go oddała. Bez dokumentu określającego oszacowaną przyczynę tejże usterki. Pewna była jedynie kwota;  za  nienazwaną usterkę miałam zaplacić 1500 zł.

 

Następnie napisałam pismo reklamacyjne do sprzedawcy sprzętu firmy Matrix Media, laptopa musiałam zawieźć do Sony Center w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie arogancki sprzedawca w mgnieniu oka, nie spojrzwszy nawet na laptopa powiedział, iż jest to usterka mechaniczna. W tym momencie ( po następnych 14 dniach) cena zapłaty za usterkę poszybowała w górę i sięgnęła kwoty - 2700 ? Ciekawa praktyka? W tak zwanym międzyczasie napisałam pismo reklamacyjne do Sony Polska opisujące poznańską praktykę. Niestety do dzisiaj  nie otrzymałam odpowiedzi. 

 

Na marginesie, mam wykupioną trzyletnią gwarancję Sony, czy firma nie powinna odebrać mojego sprzetu na swój koszt? 

 

pozdrawiam 

 

 

 

metonimia
Poszukiwacz

Rozumiem, że chcesz sprawdzić czy to atak konkurencji czy też początek budzenia świadomości konsumenckiej użytkowników wadliwego sprzętu i jednoczenia sił drzemiących w zasobach szarych komórek posiadaczy laptopoów vaio ?

 

Kilka faktów - swojego laptopa oddałam najpierw w dniu...no właśnie zaczyna sie problem pracowniczka firmy Sontronic z Poznania na pokwitowaniu przyjęcia do naprawy  nie wpisała daty przyjęcia towaru, ale laptopa przyjęła, następnie po 14 dniach go oddała. Bez dokumentu określającego oszacowaną przyczynę tejże usterki. Pewna była jedynie kwota;  za  nienazwaną usterkę miałam zaplacić 1500 zł.

 

Następnie napisałam pismo reklamacyjne do sprzedawcy sprzętu firmy Matrix Media, laptopa musiałam zawieźć do Sony Center w Starym Browarze w Poznaniu, gdzie arogancki sprzedawca w mgnieniu oka, nie spojrzwszy nawet na laptopa powiedział, iż jest to usterka mechaniczna. W tym momencie ( po następnych 14 dniach) cena zapłaty za usterkę poszybowała w górę i sięgnęła kwoty - 2700 ? Ciekawa praktyka? W tak zwanym międzyczasie napisałam pismo reklamacyjne do Sony Polska opisujące poznańską praktykę. Niestety do dzisiaj  nie otrzymałam odpowiedzi. 

 

Na marginesie, mam wykupioną trzyletnią gwarancję Sony, czy firma nie powinna odebrać mojego sprzetu na swój kosz? 

 

pozdrawiam 

 

 

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


metonimia napisali:

Rozumiem, że chcesz sprawdzić czy to atak konkurencji czy też ....[...]

  


Czy konieczne jest to szukanie podtekstów w momencie gdy ktoś chce Ci pomóc?


metonimia
Poszukiwacz


Lajam. napisali:

metonimia napisali:

Rozumiem, że chcesz sprawdzić czy to atak konkurencji czy też ....[...]

  


Czy konieczne jest to szukanie podtekstów w momencie gdy ktoś chce Ci pomóc?



To, był żart, czekam na odpowiedź na zadane pytanie, w ramach pomocy oczywiście ( kolejny żart) 

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

@metonimia naprawdę staram się Ci pomóc, dlatego raz jeszcze proszę o podanie Twojego adresu e-mail, byśmy mogli odnaleźć Cię w systemie i postarać się rozwiązać ten problem. Wiadomość prywatna nie ma na celu ukrywania czegokolwiek przed resztą Społeczności. Na forum staramy się chronić prywatne dane użytkowników, do których zaliczyć można adres e-mail.

metonimia
Poszukiwacz


Karolina_L napisali:

@metonimia naprawdę staram się Ci pomóc, dlatego raz jeszcze proszę o podanie Twojego adresu e-mail, byśmy mogli odnaleźć Cię w systemie i postarać się rozwiązać ten problem. Wiadomość prywatna nie ma na celu ukrywania czegokolwiek przed resztą Społeczności. Na forum staramy się chronić prywatne dane użytkowników, do których zaliczyć można adres e-mail.


Ani przez chwile nie miałam watpliwości, :smileywink:proszę jedynie przed podaniem maila o odpowiedz na pytanie .... Czy Sony w ramach 3letniej gwarancji odbiera sprzęt na swój koszt  od klientow? Kwestia braku odpowiedzi nie jest dla mnie jasna . Maila niezwłocznie wysyłam po otrzymaniu odpowiedzi:smileyhappy:

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry @metonimia 

 

Zadaliśmy Twoje pytanie Sony Support i otrzymaliśmy odpowiedź:

 

Sony udziela 2-letniej gwarancji na sprzęty swojej produkcji zakupione przez Klienta w Polsce (wyjątek stanowi Walkman z roczną gwarancją). Można za to dokupić dodatkowe lata opieki osobno. Gwarancja na notebooki jest door to door, więc jak najbardziej wysyłamy kuriera nieodpłatnie. Jest jeszcze możliwość, że Klient będzie chciał sam zanieść komputer do serwisu i wtedy może udać się do jednego z lokalnych centrum serwisowych, które mieszczą się w Poznaniu i Warszawie.
Są też nieliczne przypadki, kiedy to sprzedawca udziela własnej gwarancji zamiast Sony i wtedy notebooki są tańsze, a taki Klient może liczyć na nasze wsparcie mailowo i telefoniczne, ale serwis zapewnia sprzedawca.

 

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśnia Twoje wątpliwości. W wiadomości prywatnej wyślij mi proszę swój adres e-mail oraz numer seryjny produktu.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina

metonimia
Poszukiwacz


Karolina_L napisali:

Dzień dobry @metonimia 

 

Zadaliśmy Twoje pytanie Sony Support i otrzymaliśmy odpowiedź:

 

Sony udziela 2-letniej gwarancji na sprzęty swojej produkcji zakupione przez Klienta w Polsce (wyjątek stanowi Walkman z roczną gwarancją). Można za to dokupić dodatkowe lata opieki osobno. Gwarancja na notebooki jest door to door, więc jak najbardziej wysyłamy kuriera nieodpłatnie. Jest jeszcze możliwość, że Klient będzie chciał sam zanieść komputer do serwisu i wtedy może udać się do jednego z lokalnych centrum serwisowych, które mieszczą się w Poznaniu i Warszawie.
Są też nieliczne przypadki, kiedy to sprzedawca udziela własnej gwarancji zamiast Sony i wtedy notebooki są tańsze, a taki Klient może liczyć na nasze wsparcie mailowo i telefoniczne, ale serwis zapewnia sprzedawca.

 

Mam nadzieję, że to trochę rozjaśnia Twoje wątpliwości. W wiadomości prywatnej wyślij mi proszę swój adres e-mail oraz numer seryjny produktu.

 

Pozdrawiam, 

 

Karolina


Dziękuję za odpowiedź. U mnie ani door :smileyhappy:ani to :slight_smile: Jako osoba samozatrudniona, dokupiłam dodatkowo, do jednorocznej ( firmy) jeszcze gwarancję 2 - letnią, co w rezultacie daje - 3 lata. :slight_smile:

Ostatecznie otrzymałam w piątek pisemną odpowiedź z Sony Polska, iż moja reklamacja nie zostaje uwzględniona, a zawiasy mam naprawić odpłatnie. Zatem kwestia maila się dezaktualizuje. Ale oczywiście dzęki za chęć pomoicy. 

Pozostaje mi zatem udać sie do rzeczowznawcy w sądzie konsumenckim, no i oczywiście zbierać podobne casy. Jeśli ktoś ma podobne problemy z wadliwymi zawiasami oraz obudową, proszę o kontakt ...

Sprawdzę ile będzie kosztować opinia rzeczoznawcy, a ile naprawa, na własny koszt, oczywiście poza punktem naprawy gwarancyjnej, który zarządał, przypominam za pierwszym razem 1500 zł, za drugim zaś 2700 zł.