anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[VAIO SVE1713L1EW] Co zrobić żeby to normalnie działało z WIN 8.1?

peterquistgard
Poszukiwacz

[VAIO SVE1713L1EW] Co zrobić żeby to normalnie działało z WIN 8.1?

Po pierwsze dzień dobry wszystkim. To jest mój pierwszy post na forum. Ale do rzeczy:

Od jakiegoś już czasu mam VAIO SVE1713L1EW - komputer fajnie wygląda i chyba tutaj jego funkcjonalność się kończy... Najpierw był systyem oryginalnie wgrany przez producenta - ledwo to wszystko chodziło (komputer oczywiście kupiony nowy ze sklepu). Zdecydowałem się na samodzielną reinstalację systemu bez zbędnych programów. Miałem swoją płytkę z Windowsem, znalazłem wszystkie sterowniki, zainstalowałem działa - fajnie, tyle że mój 4lata starszy Lenovo z core2duo uruchamia się 2x szybciej. Okazało się mało pamięci - dokupiłem mu kość 4GB, teraz z 8GB na pokładzie komputer nie korzysta może tak często z swap'a, ale dalej muli jak jakiś stary grat. Aha - robię na nim strony internetowe, grafikę na potrzeby tych stron. Nie gram w gry, nie potrzebuje zatem niewiadomo jakiego demona. No to wygooglowałem iż problematyczna jest aktualizacja z win8 do win 8.1 - no niby faktycznie na samym 8 jaki szybciej mu się trochę chodziło. Jednak wolę win 8.1, więc zakupiłem nowego Windowsa z kluczykiem zainstalowałem i rewlacja, vaio zaczęło działać przyzwoicie. Niestety problemem stały się sterowniki.

Na Win.8 wyglądało to tak: Po instalacji systemu kolejno instalowałem:

1 sterowniki od grafiki

2 Sony firmawer extension....

3 Qualcomm atheros bluetooth

4 Realtek pcie card reader

5 Synaptics ps2 port touch pad

6 Sony wireless state device (to załatwiało sprawę ostatnich dwóch urządzeń z wykrzyknikiem)

I po tych sterownikach, w menadżerze urządzeń miałem wszystko zainstalowane i wszystkie programy działały.

 

Po przesiadce na świeżą instalację win8.1 jakbym nie kombinował z kolejnością to zawsze mam 2 żółte wykrzykniki

Właściwości urządzenia pokazują Kontroler LPC mikroukładu Intel(R) HM76 Express - 1E59

Oby dwa urządzenia mają takie same właściwości. Oczywiście brak tych urządzeń wiąże się ze znanym problemem z hibernacją i niepasującą baterią.

Czy jest ktoś kto wie jak to zrobić by wszystkie urządzienia pod czystą instalacją pod win8.1 wreszcie ruszyły? Już mam dość tego całego vaio....

Pozdrawiam.

7 ODPOW. 7
peterquistgard
Poszukiwacz

No i ręce mi opadły, przy okazji napisałem do supportu i dostałem taką oto odpowiedź:

Szanowny Panie,

dziękuję za kontakt z firmą SONY.

Niestety, ale nie jesteśmy w stanie Panu pomóc. Firma SONY nie poleca jakichkolwiek zmian oprogramowania zaimplementowanego w komputerze. Pana sprzęt został przetestowany z Windowsem 8 i tylko w tym zakresie jesteśmy w stanie udzielić jakichkolwiek wskazówek. Nie polecamy również korzystania z innego oprogramowania niż te, które było dostarczone z komputerem.

 

Jak widać dla SONY Windows 8 i jego aktualizacja 8.1 to jest zupełnie inne oprogramowanie...

 

Instalacja sterowników w odpowiedniej kolejności, mus używania miliona crapwerowych programów, które tylko coś w kółko aktualizują bez potrzeby i sypią błędami. Oryginalna bateria wyrzuca błędy, że jest niepoprawna i nie pasująca do tego modelu.

PRZECIEŻ TO JEST JAKIŚ CHORY ŻART I TO DOSYĆ DROGI ŻART....

Naszczęście sprzedaje ten wspaniały komputer i przesiadam się na coś gdzie będę mógł zainstalować to co chce i w jakiej kolejności chce.

Mam nadzieję, że nikt tego nie usunie i mój przykład zostanie przestrogą dla innych potencjalnych klientów nabitych w butelkę ładnym wyglądem.... (a jak usunie to i tak będę NIEPOLECAŁ produktu VAIO).

Pozdrawiam

bsjackowiak
Poszukiwacz

Rozwiązanie problemu pobierz plik o nazwie SODSWS-00269693-0082 i zainstaluj

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=93ac70f9a7e65280%2119215

 

 

Mam model SVE 1713e1e i u mnie wszystko zadziałało po instalacji tego pliku

 

FRBPROFIL
Nowicjusz

Potwierdzam ja się męcze z tym syfem od roku i mam już dość.

bsjackowiak
Poszukiwacz

wyzej masz podane rozwiazanie tego pronlemu

bsjackowiak
Poszukiwacz

jezeli masz nadal problem z instalacja sterowników mogę odpłatnie pomóc online

peterquistgard
Poszukiwacz

Jeżeli o mnie chodzi, to dzięki za propozycję, ale przesiadłem się na Della i jestem zadowolony.

Pozdrawiam.

konrado920
Nowicjusz

czy mam ten sam problem czy jest możliwość podania jeszcze raz tego samego streownikana ( Kontroler LPC mikroukładu Intel(R) HM70 Express — 1E5E)