anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO SVF1521G6EW jak pobrać oprogramowanie SONY ?

profile.country.PL.title
SP6FVF
Poszukiwacz

VAIO SVF1521G6EW jak pobrać oprogramowanie SONY ?

Odkupiłem SONY VAIO SVF1521G6EW i przy zmianie systemu na Windows 10 straciłem oprogramowanie fabryczne SONY. Jak i gdzie je mogę pobrać bo błądzę po stronach SONY i nic nie znajduję. Bedę wdzięczny za pomoc.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

SP6FVF,

Sony w 2014 roku podjęło decyzję o sprzedaży praw do marki Sony VAIO firmie Japan Industrial Partners Inc., aby skupić się na innych produktach, które ofertujemy naszym konsumentom. Szczegółową informację prasową dotyczącą tych zmian znajdziesz w tym miejscu: https://www.sony.net/SonyInfo/News/Press/201402/14-019E/

Staramy się wspierać użytkowników, którzy dokonali zakupu sprzętu przed 2014 rokiem, dlatego na naszej stronie internetowej znajdziesz wszystkie instrukcje obsługi.

 

Na tym etapie spróbuj sformatować komputer - możliwe, że rozwiąże to problem. Dodatkowo, rekomendujemy abyś skontaktował się z autoryzowanym serwisem produktów Sony VAIO, który zapewni odpowiednią jakość obsługi oraz dokona napraw zgodnie ze standardami określonymi przez producenta. 

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
SP6FVF
Poszukiwacz

Otrzymana odpowiedź nic nie daje. Sformatowanie i ponowne "nałożenie" WIN10 doprowadzi tylko do stanu jaki jest. Problem polega na braku możliwości pobrania kompletnego oprogramowania firmowego SONY dla systemu VAIO Windows 10.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeśli wykonasz aktualizację zamiast czystej instalacji, większość programów powinna zostać, choć część może nie działać z nowym systemem.
profile.country.PL.title
SP6FVF
Poszukiwacz

Kolejna odpowiedź nic nie dająca, czyli "sztuka dla sztuki" aby tylko coś napisać. Proszę przeczytać podstawowy post z zapytaniem i dopiero spróbować sensownie odpowiedzieć na zadane pytanie, czyli jak i gdzie można pobrać pakiet podstawowych programów Sony do komputera SONY VAIO z systemem WIN 10.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Odpowiedziałem ci na twoją ostatnią wiadomość i wskazałem jak możesz zachować oprogramowanie. Może zdradź, jakiego konkretnie oprogramowania ci brakuje? Bo jak dotąd rzucasz samymi ogólnikami.

Ponadto, czy odwiedziłeś stronę pomocy technicznej - https://www.sony.pl/electronics/support/laptop-pc-svf-series/svf1521g6e? Wszystkie dostępne sterowniki i programy znajdziesz na tej stronie, ale niekoniecznie pod Windows 10. Jedynym wyjściem jest użycie oprogramowania napisanego pod starszy system lub szukanie odpowiednika z nowszych modeli, na które być może jest taka wersja.
profile.country.PL.title
SP6FVF
Poszukiwacz

Powoli, bo widzę, że obaj niepotrzebnie wprowadzamy się w niezbyt przyjazną atmosferę. Po pierwsze to nieco znam się na sprzęcie komputerowym i nie trzeba mi tłumaczyć podstawowych rzeczy. Po drugie jak napisałem w pierwszym poście odkupiłem od przyjaciela Vaio z systemem Win 8,1 / 64b. Postanowiłem zmienić system na Win 10 oraz żeby być OK wobec sprzedającego i nie usuwać "ręcznie" jego plików i ustawień, upgratowałem system   w wersji bez zachowania plików i ustawień. Samo przejście na 10-tkę odbyło się bezproblemowo jako że poprzedni system był w pełni legalny.  Byłem niemal pewien że, po wejściu na witrynę SONY znajdę stosowne fabryczne oprogramowanie SONY dla WIN 10, takie jak było zainstalowane w systemie WIN 8.1. Spotkał mnie srogi zawód jako że na wspomnianej przez Pana stronie są tylko cztery rzeczy do WIN 10:

 

VAIO Update7.4.1.09270 (Windows 10 32bit/64bit...)                   z 14. 01. 2020

VAIO Care Update version 8.4.7.12066 (Windows 10 64bit...)      z 14. 01. 2020

VAIO Improvement Uninstaller (Windows 10 32bit/64bit...)        z 25. 05. 2018

BIOS (Windows 10 32bit...)                                                                 z 31. 11. 2016

 

Z driverami też nie jest najlepiej np, touchpad zaczął się bardzo dziwnie zachowywać...

Wiem, że fabryczne oprogramowanie towarzyszące systemowi Win 8.1 oferowało wiele ciekawych i pożytecznych funkcji pozwalających utrzymać komputer w dobrej kondycji. To tyle dziękuję za zainteresowanie tematem, ale naprawdę nie wniosło mi to nic nowego do stanu jaki mam, czyli nie mam żadnego oprogramowania SONY pod komputer VAIO SVF1521G6EW . Pozdrawiam Jerzy / Wrocław

Tagi (2)
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Masz rację, zaczęliśmy się niepotrzebnie nakręcać.

Szczerze mówiąc te oprogramowanie nie było jakoś szczególnie przydatne, zwłaszcza po zakończeniu wsparcia dla laptopa. Mi osobiście brakowało oprogramowania komercyjnego, który był dodany do mojego laptopa (tj. nero, sonicstage mastering studio, czy WinDVD z obsługą bluray), a licencja była zaszyta wewnątrz systemu (niestety 32 bit).

Osobiście polecam zastosowanie 64 bitowych sterowników pod starszy system i ich aktualizację lub od razu znalezienie odpowiedników pod Win 10. Zresztą sporo rzeczy sam system powinien wykryć.
profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

Mój drogi już Ci odpowiadam, bo przerobiłem ponad 50 laptopów Sony, licencję na programy autorskie Sony, nie można tak sobie doinstalowywać, objęte są one licencją firm które przygotowały ten kod i licencja pozwala używanie ich tylko z oryginalną wersją systemu. 

 

Należało zrobić uaktualnienie z W8 do 10 z zachowaniem aplikacji, później były uaktualniania pod windows 10. Jednak Sony nie publikowało nigdzie pełnych wersji ponieważ było by to piractwo.

 

Trzeba by wrócić do oryginalnego recovery i przeprowadzić aktualizację.

profile.country.PL.title
SP6FVF
Poszukiwacz

Uprzejmie dziękuję za odpowiedź, przynajmniej jest konkretna i "wiem na
czym stoję".

Jak wcześniej napisałem, zrobiłem zmianę systemu bez zachowania danych
(laptop odkupiłem

od znajomego i obiecałem mu że wykasuję wszystkie jego dane i zwykła
ludzka przyzwoitość

nakazywała mi tak zrobić. Po bezproblemowym przejściu na WIN10 i dysk
SSD (Samsunga),

chciałem odzyskać programy "firmowe" ale okazało się że, mam
przysłowiową rękę w nocniku.

To tyle dziękuję za pomoc, jak by była potrzebna pomoc w dziedzinie
radiokomunikacji

z przyjemnością odwdzięczę się. Pozdrawiam

Jurek _Wrocław