anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio SVF1521Z2EB problem z regulacja jasności

ROZWIĄZANE
mare37
Użytkownik

Vaio SVF1521Z2EB problem z regulacja jasności

Witam. Może ktoś mi pomoże w w/w temacie? Juz mnie denerwuje ten laptop. Zaktualizowałem do wer. 8.1 i w trybie uspienia miga dioda a nie powinna. A glowny problem dotyczy regulacji jasności. Wyłacza mi się i nie działa ani z klawiatury ani z windowsa.Rraz działa raz nie. Zainstalowałem wszystkie nowe stery oraz najnowszy bios. Nic to nie pomogło. Ma ktoś pomysł?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
tomik112
Nowicjusz

Problem rozwiązany.

Usunięcie czy też zmiana pliku nie pomogła, jednak aktualizacja BIOSu i zainstalowanie wszystkich możliwych (niedawno udostępnionych) aktualizacji przez VAIO Update rozwiązały problem. Regulacja możliwa niezależne od tego czy kabel zasilający jest podpięty czy nie. Wszystko działa już prawie 2 tyg więc problem mam nadzieję na stałe rozwiązany.

 

Dzięki za pomoc :wink:

Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
polskiuzytkownik
Nowicjusz

Witam.

Mam ten sam problem. Posiadam Sony VAIO SVF1521P6EW i problem polegający na tym, że nie ma możliwości regulacji jasności ekranu. 

Problem jednak nie pojawia się zawsze. Czasami po włączeniu laptopa przy podpiętym kablu zasilającym (bateria w laptopie) bez problemu można regulować jasność ekranu za pomocą klawiszy funkcyjnych oraz w ustawieniach systemu.

Wszystkie sterowniki oczywiście zostały zaktualizowane oraz system do wersji 8.1.

Nie potrafię określić jednak czy problem występował podczas użytkowania laptopa przy starszym systemie Windows 8, gdyż w dniu zakupu od razu został zaktualizowany.

 

Prosił bym o radę jak się uporać z tym problemem.

Z góry dzięki za pomoc.

 

mare37
Użytkownik

U mnie skończyło się przeinstalowaniem systemu, bo na poczatku wgrywalem wszystkie aktualizacje i sie posypalo.

Tak jak to kolega gdzies pisał aktualizacja vaio care zakłoca regulacje jasności.

Odpowiedni plik C:\Program Files\Sony\VAIO Care\ESRV\sony_acpi_battery_input.dll nalezy go zmienić dodajac old z przodu albo wedlug mnie usunąć.

Ustawienie planu zasilania na Zrównoważony.

Ja zainstalowałem od nowa win8. Nastepnie nie robiłem żadnych aktualizacji przez vaio update. Wyłaczyłem samoczynne aktualizacje tej aplikacji.Tylko preinstalowane drivery.

Zaktualizowałem tylko przez windows update. żeby zianstalować ze sklepu win 8.1. Potem z managera urządzen zaktualizowałem grafike, bluetooth, audio i inne co sie dało.

Dodam ze u mnie nie ma tego pliku w tym folderze czyli acpi battery. Jest tylko jeden task.xml.

Laptop działa ok. Pozdrawiam

I jeszcze jedno bios masz nowy?

 

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

proszę upewnić się, że system został zaktualizowany za pomocą aplikacji VAIO UPDATE i WINDOWS UPDATE. Niektóre aktualizacje pochodzą sprzed kilku dni.

Jeśli problem pozostanie, najlepiej będzie skontaktować się z Sony Support (customersupport.pl@eu.sony.com), podając model i numer seryjny urządzenia.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina.

sitek-28866
Poszukiwacz

Również mam problem z regulacją jasności w SVF1421V1E. Stało się to jakiś czas temu, kilkanaście dni temu, prawdopodobnie po atualizacji sterowników poprzez aplikację Sony. Wczesniej matryca samoczynnie rozjaśniała się maksymalnie, a potem sama ściemniała. Przeładowanie komputera poprawia błąd, ale po kilkunastu minutach ponownie nie mozna sterować jasnoscią. Nowy komputer a tu taki zonk.

 

Kontakt z centrum Pomocy Sony na razie ( 3 dni) nieskuteczny, nikt nie daje odzewu.

mare37
Użytkownik

Masz odpowiedz wyżej. Wyrzuć badź zmien nazwe pliku i będzie działać. ja go nie mam i problemu nie ma. Sony tymi aktualizacjami popsuło.
tomik112
Nowicjusz

Problem rozwiązany.

Usunięcie czy też zmiana pliku nie pomogła, jednak aktualizacja BIOSu i zainstalowanie wszystkich możliwych (niedawno udostępnionych) aktualizacji przez VAIO Update rozwiązały problem. Regulacja możliwa niezależne od tego czy kabel zasilający jest podpięty czy nie. Wszystko działa już prawie 2 tyg więc problem mam nadzieję na stałe rozwiązany.

 

Dzięki za pomoc :wink:

Pozdrawiam

mare37
Użytkownik

Dziwne, bo u mnie aktualizacja biosu nie pomogła. Za to pomogło nie instalowanie vaio update. Jeszcze pomysl jak wydluzyc czas na baterii bo 1,5 h to troche lipa i to na trybie oszczednym :slight_smile:
tSebass
Poszukiwacz

W moim laptopie SVF1521D2EB, pojawił się ten sam problem, brak możliwości regulacji jasności. Ekran jest ciemniejszy niż zawsze i nie można tego zmienić.

Niestety update BIOS'u nie można zrobić, mam najnowszy i program wyświetla informację, że nie ma potrzeby zmiany. Inne update nic nie dają.

Nie chcę instalować wszystkiego od nowa. Co w tej sytuacji można zrobić ?

tSebass
Poszukiwacz

Czy jest w Sony jakaś forma pomocy on-line, tak żeby po diognozie można było określić jaka aktualizacja windowsa mogła zaszkodzić ?