anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VAIO SVS1311F3EW - potrzebuję oryginalnych płytek instalacyjnych z Win7

profile.country.PL.title
mikrus10
Nowicjusz

VAIO SVS1311F3EW - potrzebuję oryginalnych płytek instalacyjnych z Win7

Witam, jak w temacie. Posypał się dysk, ale potrzebne płytki do instalacji od początku systemu ze sterownikami. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam mch

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

w tym celu najlepiej skontaktować się z supportem. Możesz to zrobić telefonicznie pod numerem: +48 22 306 06 94

lub wypełniając formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety, jeśli nie zrobiłeś sobie płyt recovery na początku, to są one płatne i nie należą do najtańszych.
profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

mialeś windows 10 na nim aktywowany ? tzn zrobiłem uaktualnienie darmowe z windows 7 do 10 jak byla taka mozliwosc?

profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

poszulakaj lapka na ogloszeniach takiego, moze ktos CI wykona plytki za parę groszy

profile.country.PL.title
leslaw.wasacz
Użytkownik

swojego czasu jak zamawiałem w Sony to płytki były za 0 zł tylko wysyłka chyba z 380zł wyszła :grin:

profile.country.PL.title
mikrus10
Nowicjusz

Dziękuję wszystkim za sugestie. Support już nie ma takich płytek, nawet ten zewnętrzny z UK.

Zdaje się, że jednak coś jest walnięte w tym laptopie (to nie mój, znajoma poprosiła o pomoc jak padł jej dysk, a jak się okazało potem to także dźwięk i touchpad). Udało mi się postawić system z oryginalnego Win7 64-bit, wgrałem oryginalne sterowniki i oprogramowanie ściągnięte ze strony "wsparcia", ale dźwięku i touchpada nie udało się uruchomić, nawet wgrywając inne znalezione sterowniki do tego sprzętu. Myszka zastąpiła touchpad, a dźwięk poszedł na zewnętrzne głośniki przez USB. Przy okazji zmieniłem dysk na SSD, dodałem pamięci i śmiga jak złoto.

Dzięki za odzew! Trzymajcie się zdrowo i domowo 🙂

profile.country.PL.title
Jacek0_-.
Poszukiwacz

Cześc,

a jeżeli posypał mi się system, dysk działa, ale recovery nie może przywrócić na nowo systemu, to co w tym przypadku ??

profile.country.PL.title
mikrus10
Nowicjusz

Trzeba wymienić dysk na nowy i zainstalować system od początku ze
standardowych płytek, a potem doinstalować sterowniki (dobrze je sobie
wcześniej ściągnąć na pendrive).

Na przyszłość polecam robić co jakiś czas (np. co miesiąc) klona dysku
twardego na taki sam dysk SSD lub nawet HDD podpięty przez przejściówkę do
USB - w tej chwili dysk SSD 240GB to jakieś 250 zł, a w razie czego podmiana
na działający trwa kilka minut i wszystko od razu chodzi.
profile.country.PL.title
Jacek0_-.
Poszukiwacz

A jeżeli nie mam oryginalnej płyty, jak znależdź kogoś z taką płytką ??

--
Pozdrawiam
Jacek Bojanowski
668404211