anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio SVT - drastycznie zwolnienie Internetu (download), rozwiązanie

brajoo
Poszukiwacz

Vaio SVT - drastycznie zwolnienie Internetu (download), rozwiązanie

Po kilku miesiącach bezproblemowego użytkowania dotykowego Vaio serii SVT drastycznie zwolnił mi Internet. Z dotychczasowych 25-30 Mbit/s do ledwie 1 Mbit/s (zarówno na WiFi jak i kablu). Bezskutecznie szukając pomocy u dostawcy Internetu i poszukiwaniach w Google, bo zaktualizowaniu sterowników karty sieciowej ze strony Sony, później po próbach w rejestrze Windows, ze sterownikami z Windows 7 i zmianą ustawień routera, znalazłem w końcu rozwiązanie.

 

Problem tkwił w oprogramowaniu antywirusowym McAfee, fabrycznie preinstalowanym na laptopie, którego wykupiłem pełną wersję i z którego dotąd byłem zadowolony. Okazało się, że we wrześniu pojawił się dodatek McAfee parental control, który z automatu został doinstalowany (ale nie konfigurowałem, bo nie mam dzieci - więc tylko co jakiś czas pojawiał się irytujacy dymek z wiadomością zachęcającą do jego konfiguracji). Po wejściu w panel sterowania Windows, opcję dodaj/usuń programy, znalazłem go na liście zainstalowanych programów, odinstalowałem i... pełna przepustowość łącza wróciła!

 

Polecam wszystkim, którym pojawił się podobny problem. Aha, jeszcze jedno - czasem bywało, że Internet się zrywał i trzeba było resetować łącze. Okazało się, że powodowały to zbyt nadgorliwe opcje oszczędzania energii. W menedżerze urządzeń należy wejść we właściowości kart sieciowych (LAN i WiFi) i odznaczyć checkbox w zakładce "zarządzanie energią" w polu "zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii". I po tym już wszystko hula jak trzeba.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dziękuję za ten wpis, brajoo! Myślę, że okaże się bardzo pomocny dla wielu.

Pozdrawiam serdecznie,

Karolina_L.

DMarko
Nowicjusz

Mam Sony SVE1513V1E który też miał proble z połączeniem wifi i też zmieniłem ustawienia w zarządzaniu energią karty sieciowej. Jest wkońcu normalnie, nie zrywa połączenia.

Dzięki za radę.

Znajomy serwisant zaleca nie włączanie trybu oszczednego w lapkach bo występują zakłocenia w ich pracy.

DMarko