anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

[vaio vgn-cs31s] Głośny wiatrak

syzluall
Nowicjusz

[vaio vgn-cs31s] Głośny wiatrak

Hej,

 

 

Wiadomo, że laptopy z serii CS do najcichszych nie należą. W 2010r. laptop oddałem na gwarancję i wymieniono mi chyba wiatrak. W każdym bądź razie laptop chodził ciszej (choć dalej co jakiś czas podczas normalnej pracy slychac bylo jakby miał odlecieć). 

 

Po 6 latach pracy, od dnia dzisiejszego słychać jakby takie małe charczenie podczas pracy wentylatora. Odkręciłem, zebrałem cały brud z wiatraka i wylotów. Jednakże nic to nie dało. 

 

Jak laptop przejdzie do windowsa i nic nie robię, to wiatrak chodzi cichutku. Ale jak odpalę np. film to przez jakiś czas wiatrak charczy i jego rpaca po kilkudziesięciu sekundach się stabilizuje i działa w miarę cicho. JEdnakże co jakiś czas się uruchamia i charczy podczas pracy.

 

Ktoś mial podobny problem ? ktoś wymieniał sam wiatrak ? Ktoś zna jakiś model wiatraka/radiatora  który będzie pasowal do mojego modelu laptopa żeby sprobować wymienić ?

 

P.S. HWP Monitor pokazuje, że temperatura na procesorze to:

Min 54 Max 69

średnio podczas pracy temperatura wynosi okolo 59-65 stopni celsjusza. Więc dramatu nie ma.

 

https://zapodaj.net/1f81422363926.png.html

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Najprościej będzie, jak wymontujesz wiatrak i go zmierzysz, co pozoli na znalezienie podobnego waitraka o zadanych wymiarach.