anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio VGN-TX651P(aka PCG-4F2L) - problem ze znalezieniem drugiego dysku lub pendrive

profile.country.PL.title
extremerogo
Poszukiwacz

Vaio VGN-TX651P(aka PCG-4F2L) - problem ze znalezieniem drugiego dysku lub pendrive

Witam,

 

pisałem kiedyś o tym netbooku, podałem przy okazji zły model, mianowicie na matrycy napisane jest TX651P, zaś na spodzie laptopa jest napisane "MODEL: PCG-4F2L", ciekawe nazewnictwo ze strony Sony.

Jednak nie rzecz w nazwie, a w tym że laptop ma problem z pendrive, oraz z dyskiem w kieszeni imitującej napęd. Czasami bios nie pokazuje żadnego dysku, czasami pokazuje oba lecz z żadnego nie chce bootować. Gdy jest włożony tylko oryginalny dysk z tego netbooka, nie ma żadnego problemu, gdy włożona jest kieszeń z dyskiem, laptop ma lekkie problemy z wejściem do biosu, czasami widzi ten dysk a czasami nie, jak wyżej, gdy podpięte są oba, czasami widzi oba a czasami żadnego.

Największa ciekawostka jest z pendrive, mianowicie nie ma specjalnej opcji w biosie która sugerowałaby iż odpowiada za pendrive. Nie widzi więc pendrive ani w formacie FAT32 ani NTFS, nie ma ochoty bootować.

Chciałem na oryginalnym dysku zainstalować GRUB-a, aby można było bootować drugi dysk bez żadnych konfliktów w biosie.

Próbowałem obu wejść USB, różnych pendrive'ów, różnych systemów, nie ma ochoty współpracować.

Być może wie ktoś czy istnieje jakaś aktualizacja biosu na owego netbooka, być może aktualizacja dodała by opcję swobodnego bootowania z usb.

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

w tym wypadku sugeruję skontaktować się z Supportem przez formularz: https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email?cat=electronics lub telefonicznie pod numerem: +48 223060694

 

Pozdrawiam