anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Vaio VPCEC3M1E - drugi dysk

ROZWIĄZANE
Reszka90
Nowicjusz

Vaio VPCEC3M1E - drugi dysk

Dzień dobry,

Posiadam od kilku dobrych lat laptopa Sony Vaio VPCEC3M1E z biegiem czasu tempo pracy spada a wymagania rosną, jak to zwykle bywa. Do rzeczy! 

Wpadłem na pomysł, że można dodać drugi dysk twardy (SSD) do tych 500 hdd, które aktualnie posiadam.

Moje pytanie brzmi czy obojętnie jaki dysk SSD kupię to będzie on działał w tym modelu vaio? 

Czy potrzebne są jakieś dodatkowe złączki/przelotki/taśmy (nie wiem jak się to fachowo nazywa) - jeśli tak to proszę o jakąś informację.

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Mateusz :slight_smile:

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
trek_21
Poszukiwacz

ja w moim vaio. wyjąłem napęd i tam dałem stary dysk 320GB 7200rpm. Oczywiście potrzebna jest specjalna kieszeń. na allegro kupiłem za około 30pln.

jako głowny kupiłem ssd toshiba q pro 128gb. Działa super.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

 

polecamy odwiedzenie strony poświęconej produktowi, gdzie znajdzie Pan także informacje dotyczące cześci zamiennych: http://www.sony.pl/support/pl/product/VPCEC3M1E lub bezpośredni kontakt z działem pomocy technicznej, który dostepny jest u dołu strony. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Rozumiem, że chesz mieć dwa dyski twarde w lapotpie? Jeśli tak, to będziesz musiał znaleźć miejsce dla dysku SSD, np. zamiast napędu optycznego. Na rynku powinny być akcesoria do takiego monatażu. Jeśli chcesz zamienić dysk to wystarczy upewnić się jakiej magistrali używa twój dysk. Zakładam, że SATA, więc wystarczy użyć dysku SSD z taką magistralą.

profile.country.PL.title
_Peger_
Nowicjusz

Jesli Ci to nie będzie zbytnio przeszkadzać to możesz zaopatrzyć się równierz w zewnetrzny dysk. Wystarczy kupić obudowę na dysk SATA. Z racji tego, że laptop jest wyposarzony w gniazdo eSata szukaj obudowy wyposarzonej właśnie w taki interfejs.

trek_21
Poszukiwacz

ja w moim vaio. wyjąłem napęd i tam dałem stary dysk 320GB 7200rpm. Oczywiście potrzebna jest specjalna kieszeń. na allegro kupiłem za około 30pln.

jako głowny kupiłem ssd toshiba q pro 128gb. Działa super.

kiernek007
Poszukiwacz

Potrzebne informacje do zakupu tej kieszenie to:
- grubosc napedu (9,5 mm czy 12,5 mm) oraz typ zlacza jakim jest podlaczony naped optyczny.

- link: *************

Sam takze przymierzam sie do takiej operacji

 

Powód edycji: post zawierał link do strony służącej celom komercyjnym, co jest sprzeczne z Regulaminem Społeczności.