anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VGN-FW21E jaki wybrać dysk SSD

profile.country.pl_PL.title
tabeee
Początkujący

VGN-FW21E jaki wybrać dysk SSD

Witam Wszyskich,

Noszę sie z zamiarem wymiany w moim Vaio VGN-FW21E standardowego HDD na SSD (250 GB).

Stąd mam kilka pytań, na które jeżeli jest to możliwe, chciałbym uzyskać odpowiedź od osób, które mają jużdoświadczenie w takiej operacji.

1. Jaki dysk SSD o pojemności 250 GB polecacie (producent / model)? Czy ten model laptopa "lubi" się ze wszystkimi dyskami czy mona trafić na jakąś minę?

2. Mam tego notebooka od 2008 roku i w międzyczasie nie była wykonywana żadna aktualizacja BIOS oraz innego oprogramowania Sony. Czy przed instalacją SSD konieczne jest zainstalowanie  /aktualizacja jakiegoś oprogramowania?

3. Jak rozumiem migracje na nowy dysk wykonac należy z wykorzystaniem narzędzi Recovery (zapis na nośnikach zewnętrznych, wymiana dysku na SSD, zmiana ustawień w BIOS żeby startował z DVD, odtworzenie danych na SSD) . Czy należy zwrócić na coś szczególnego uwagę?

3. Nominalnie fabryczny HDD ma 320 GB. Aktualnie systm pokazuje mi, iż mam wolnego miejsca na dysku 105 GB z 284 GB. Czy Waszym zdaniem 250 GB wystarczy na przeniesienie z wykorzystaniem narędzi Recovery?

Z góry dziękuję za pomoc w w/w tematach.

Pozdrawiam

0 ODPOWIEDZI 0