anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VPCF13M1E/H (model PCG-81212M) problem z WiFi po aktualizacji do Windows 10

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

VPCF13M1E/H (model PCG-81212M) problem z WiFi po aktualizacji do Windows 10

Cześć,

po aktualizacji do Windows 10, oczywiście po otrzymaniu stosownej informacji ze strony Sony, że mój komputer spełnia warunki nowej platformy, stale zrywane jest połączenie WiFi z routerem. Dla wcześniejszego Windows 7 nigdy to nie miało miejsca. Co kilkanaście minut na ikonie dostępu do Internetu pojawia się piękna żółta gwiazdka i jedynie co można zrobić, to zabawa przełącznikiem i wył/wł VAIO Smart Network lub klikanie w ikonę połączenia. Jak widzę na forum, ten problem występuje również w innych VAIO.

Czy Sony zna rozwiązanie tego bardzo uciążliwego problemu? Dziękuję za pomoc i sugestie.

[α77]
4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

Sorry, ale czy mógłby mi ktoś tutaj pomóc?

[α77]
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, czy próbowałeś przeinstalować sterowniki dla twojej karty sieciowej lub zainstalować nowe?

profile.country.PL.title
JagiS-----
Użytkownik

W menedżerze urządzeń usunąłem kartę i zainstalowałem ją od nowa. To nie rozwiązało problemu. Na stronie Intela nie znalazłem sterowników karty pod Windows 10, jest natomiast informacja, że produkty wyprodukowane w 2011 roku (i wcześniejsze) nie będą miały nowych driverów. Zwróciłem się do Intela i czekam na ich odpowiedź. Zapytałem ich, czy mogą zaproponować mi zamiennik użytkowanej przeze mnie karty WiFi inną, którą bez problemu zamontuję, zgodną z Win10.

W między czasie otrzymałem informację z Sony, że moje Vaio nie zostało oficjalnie potwierdzone ze zgodnością z Windows 10. Nie bardzo to rozumiem, bo przed instalacją Win10, początkowo miałem informację, że Sony sprawdza kompatybilność składników z nowym systemem i jak będzie możliwe, to dopiero wtedy nastąpi aktualizacja, po czym, po miesiącu, dostałem informację o gotowości do zainstalowania Windows 10.

[α77]
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ciężko mi cokolwiek zasugerować oprócz próby instalacji poprzednich wersji sterowników i weryfikacji, która z nich zadziała jak powinna. 

 

Możesz też sprawdzić ustawienia energii czy nie ma tam czasem zaznaczonych ptaszków przy opcji oszczędzania energii. Być może to powoduje rozłączanie sieci.

 

Untitled-1.jpg

 

Pozdrowienia!