anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VPCF22S8E - po formacie info nt. akumulatora

pepepe-----
Początkujący

VPCF22S8E - po formacie info nt. akumulatora

Witam,

Po formacie i po instalacji wszystkich sterownikow ze strony Sony.de Support,
wyskoczyla mi informacja, mniej-wiecej:

Ostrożnie
Zamontowany akumulator moze byc lub niezgodny z komputerem.
Kliknij OK by przejsc w stan Hibernacji.
Gdy mialem go wlaczonego zaraz po zakupie w Saturn nic sie nie pokazywalo.
Wylaczylem najpierw laptopa, podlaczylem baterię i gut.

Teraz po formacie bateria byla zamocowana w laptopie, razem z kablem do kontaktu...
Odlaczylem baterię, podlaczylem spowrotem, podlaczylem kabel - włączylem ON i dalej to samo...

Nie dośc ze kilka sterownikow nie pasuje do laptopa ze strony Sony i stracilem na to prawie 2 wieczory, to teraz jakis niemądry problem :)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz... najwyzej bede bez baterii z kablem. Można tak? No ale przeciez nie cala wiecznosc...

12 ODPOW. 12
jsobolew
Początkujący

A czemu format nie został przeprowadzony przy pomocy funkcji Assist i partycji/płyt recovery?

pepepe-----
Początkujący

Witaj,

Obecnie jestem w Niemczech.
Od sąsiada dostalem 10 letniego laptopa z internetem, a gdy kupilem Sony Vaio, od razu postanowiłem usunac te wszystkie programy ktore tam były, dodac nowe partycje, zmienic nazwe komputera itp.

Funkcja Assist, nie wiem co to jest, choc widze klawisz u gory.
Tamten system był po Niemiecku, a ja potrzebuje po Polsku.

Wiec jak to jest z tą baterią?

Podaję link do zdjęcia z info: http://img171.imageshack.us/img171/5207/56775117.jpg

Posiadam plytke z Saturn z jakims Recovery: http://img221.imageshack.us/img221/2495/080820113589.jpg

Pobralem inne sterowniki niz te ze strony SupportSony.de i udało mi się podłączyć WiFi, bo te były nieprawidłowe. Aktualizowalem Windows HomePremium x64.
Tak samo - pobralem drivers do nVidia 520M a w systemie pokazuje mi 540M.
Gdy pobieralem ze strony nVidii 540M, to nie chciały się zainstalować.

Problem z baterią laptopa jednak nie zniknał.
Gdy podlaczylem go z kolegą, który posiada hasło do WiFI to net się nie włączył,
gdy wyciagnalem baterię i zostawilem z samym kablem - net po odpaleniu się uruchomił.

Pozdrawiam

jsobolew
Początkujący

No widzisz, przywróciłbyś system do ustawień fabrycznych przy pomocy Recovery (uruchamiasz komputer przyciskiem Assist) i mógłbyś zmienić język na polski a później spokojnie wszystko co dla Ciebie zbędne odinstalować, partycje podzielić z poziomu Windowsa itd.

No ale skoro zrobiłeś pełen format, to tego już nie zrobisz. :cry:

Zawsze możesz zamówić płyty recovery na infolinii, ale to dość kosztowne (ponad 200zł, nie wiem ile w DE), więc ja proponuję:

1. format
2. instalacja czystego systemu
3. instalacja sterowników wg tej kolejności-> https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?p=177347#p177347

A te saturnowe recovery to jakiś śmieć.

pepepe-----
Początkujący

czy jest to konieczne?

czy moze zrobic format i pobrac tym razem z polskiej strony jak podałes?

jesli tak to bardzo prosilbym aby kazdy sterownik, np. nvidia itp zostal mi dopasowany do kategorii jaką mam w kolejnosci zainstalowac.
inaczej bede bal sie zainstalowac w kolejnosci,
1. Setting Utility Series
2. Sony Shared Library
3. VAIO Event Service

pozdrawiam....... ps. moze zaniesc laptopa do Saturna?

jsobolew
Początkujący

Gwarancja na komputery nie obejmuje software więc sterowników itp. Ci nie powgrywają. Natomiast jeśli sobie nie poradzisz z tą baterią to możesz spróbować.

W zakładce "instalowane fabrycznie" masz pierwsze dwie pozycje do pobrania, a zamiast trzeciej zainstaluj VAIO Location Utility. Po tym zabiegu komputer powinien prawidłowo rozpoznawać co jest czym. Serowniki do karty pobierz ze strony nVidi - będą najnowsze i działające.

pepepe-----
Początkujący

http://support.vaio.sony.eu/computing/v ... PCF22S8E_B" target="_blank

Sprawdz prosze listę sterownikow i powiedz czy wszystkie o ktorych mowisz, tam są, bo wydaje mi się ze Settings utility nie ma... zainstalowalem nawet Update Bios Sony, bo gdzies na forum uzytkownik napisal ze byc moze to jest powodem dziwnego bledu z baterią... no ale nie pomoglo.

Ile klopotu... :cry:

Ze strony Sony Support:
1. Install all device drivers
2. Install Sony Shared Library
3. Install Sony Notebook Utilities
4. Install VAIO Smart Network

Wasza rada:
1. Setting Utility Series
2. Sony Shared Library
3. VAIO Event Service.

Ok, jedyna roznica (bo posiadam wszystkie drivery ze strony) jest taka, że Shared Library byla instalowana przed Sony Notebook Utilities,
a mniemam ze Wasza "Setting Utility Series" ktorej nie ma tam na stronie nazywa się wlasnie Sony Notebook Utilities i ma 117mb...
czyli kolejnosc jest inna...

jsobolew
Początkujący

Piszesz w dwóch wątkach i się już pogubiłem - czy próbowałeś niemieckiego sposobu? Możliwe że u nich to jednak jakoś inaczej wygląda. W każdym bądź razie, po wpisaniu numeru seryjnego twojego laptopa na vaio-link powinna wyskoczyć strona produktu z prawidłowymi sterownikami.

pepepe-----
Początkujący

Witaj,

Musisz pamiętać, że nie ma strony Niemieckiej czy Polskiej... jest tylko Europejska i zmienia się język u góry ekranu.
Gdy wpisuję "sony de support", albo "sony de drivers" to wyskakuje mi strona europejska, taka na której pobralem wszystkie drivery i je wgrałem.
Kolega w temacie podał link do "prawidłowej" kolejności, ale jest to do INNEJ wersji laptopa Vaio.
Gdy włączam oją wersję Vaio - to zostają mi TE SAME drivery co kiedyś...

Spójrz proszę na listę, włącz sterownik Event bądź jeden z tych wymienionych i poukładaj mi kolejność, może coś zmienisz, może stwierdzisz, że nie ma rady...?

Dziwne, bo gdy przyniosłem go w wersji DE to nie było problemu z Akkumulatorem...
dopiero format doszczętny i wgranie swoich z owej strony spowodowało problem...

jsobolew
Początkujący

Nie znam rozwiązania na Twój problem. Ja na Twoim miejscu spróbowałbym jeszcze raz zainstalować sterowniki w kolejności

1. Install all device drivers
2. Install Sony Shared Library
3. Install Sony Notebook Utilities
4. Install VAIO Smart Network

Bo czasem może się coś sypnąć przy instalacji/pobieraniu plików instalacyjnych (pobierz je jeszcze raz). Jeśli to nie da rady, to ostatecznie możesz zmienić kolejność na

2. Install Sony Shared Library
3. Install Sony Notebook Utilities
4. Install VAIO Smart Network
1. Install all device drivers


Wiem, że zajmie to sporo czasu, ale tak jak wcześniej powiedziałem nie wiem czym tkwi problem i możemy się jedynie poruszać po omacku (o ile nie jest to problem sprzętowy). Jeśli nic z tego nie pomoże to ja się poddaję...