anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

VPCSB3S9E. Pad dysku, po gwarancji, bez disc recovery.

ROZWIĄZANE
marek.krauz
Poszukiwacz

VPCSB3S9E. Pad dysku, po gwarancji, bez disc recovery.

Dzień dobry.

W ciagu kilku dni laptop najpierw oglosil smierć obu baterii (jedna prawie nowa, na szczescie na gwarancji) po czym umarł dysk, wraz z partycją odzyskiwania systemu. Rok temu skonczyla sie dwuletnia gwarancja, trzyletni laptop.

A. W związku z czym:

1. Pozostałem bez jakichkolwiek danych pozwalających mi przywrócic dzialanie laptopa (brak plików inicjatora instalacji systemu, brak systemu WIN7Pro padnietego w partycji odzyskiwania)

2. Nabylem nowy dysk SATA i po zamontowaniu próbuję zainstalować przynajmniej goły system. Niestety, pliki z płytki WIN7 podane lapowi via USB/pendrive + F11 w czasie startu, nie wystarczaja do uruchomienia instalacji ('Error loading system').

3. Już od dawna nie działa CD-Rom, wiec nie mogę tego zrobic z płytki.

4. Dla pełnej wesołości:/ odkryłem, iż naklejka WIndowsów od spodu jest starta na tyle, że klucz jest nie do przeczytania.

 

B. Poszukuje jednej z kilku rzeczy:

1. DiskRecoveryCD dla Sony Vaio VPC SB3S9E + Win7PRO (lub Obrazu Partycji Odzyskiwania)

2. podpowiedzi jak po rezygnacji z walki zainstalować goły Win7Pro z pendrive - przy braku mozliwosci wskazania w BIOSie bootowania z pendrive'a.

3. Podpowiedzi jak (pewnie w Sony) odzyskac serial przypisany do tego numeru komputera? Ma ktoś jakeiś doświadczenia?

 

Jeśli ktoś wykaże się chęcią pomocy takiemu pechowcowi jak ja - będę strasznie wdzieczny, Od kilku dni jestem zawodowo zablokowany i bezradny. Zawsze chwalilem swojego lapa, ale teraz czuje sie lekko bezradny jako posiadacz lapa tej marki.

 

pozdrawiam

Marek

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Recovery disk nie da sie tak po prostu skopiować trzeba zrobić klon partycji na dysku o takich samych parametrach.

tu masz temat związany z podmianą dysku z hdd na ssd w vaio http://community.sony.pl/t5/Notebooki-i-akcesoria/Wymiana-dysku-w-SONY-VAJO-VPCSB3S9E-z-standardoweg...

 

Ja ze swojej strony mogę tylko zaproponować zakup działającej nagrywarki to ułatwiłoby sprawę.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej sytuacja nie do pozazdroszczenia. 

Możesz spróbować zadzwonić lub napisać do działu obsługi klienta, 


Telefon:    0 801 382 462
E-mail:    customersupport.pl@eu.sony.com

 

może oni po numerze seryjnym laptopa będą wstanie podać Ci numer seryjny windowsa.

marek.krauz
Poszukiwacz

dzięki, wczoraj faktycznie kilka minut po 18:00 mialem zorientowalem się, że pozostaje jeszcze szansa z infolinią. Napiszę maila. Mam jakis sasiedni numer na nakklejce windowsa wiec moze po tym udasie cos ustalic.

marek.krauz
Poszukiwacz

Jestem już na etapie

- odpalam instalkę Windowsa z bootowalnego Pendrive.

Niestety mam za sobą już kilka różnych instalek Win7Pro 64bit instalowanych z pendrive'a i za każdym razem proces staje w tym samym miejscu: wybór dysku do instalacji systemu - brak sterowników by przejsć dalej. Nie bardzo wiem jakich, na pewno nie ma ich na pendrivie w instalce. Nie ma też ich wymienionych w oknie sterowników koniecznych do zainstalowania, ktore później się pojawia kiedy wybieram opcję 'zaktualizuj sterowniki'

Przy okazji majac wybór partycji do instalacji zauważyłem, że mam juz kilka partycji, wiec Instalator zaczął juz działanie, jednak coś zwyczajnie go blokuje.

Znalazłem też w internecie jakies płyty Recovery:

http://www.user-guides.co.uk/os/Sony-Vaio-VPCSB-Series/#SonyVaioVPCSBSerieswin7recoveryiso

Czy ktoś moze próbowal tego rozwiazania?

 

Pozdrawiam z czwartego dnia próby podniesienia laptopa pozbawionego gwarancji :slight_smile:

marek.krauz
Poszukiwacz

Być może ktoś jest w stanie zrobić i wystawić gdzieś na ftp obraz partycji Recovery (okolo 11GB). Nie wiem tylko czy bez zainstalowanych windowsów uda sie cos uruchomic z takiej partycji.

 

Jesli chodzi o zatrzymanie na etapie instalacji gołego Windows to problemów ze sterownikami nie udało sie na razie obejsc.

 

Fora internetowe mówią o kilku możliwych przyczynach problemów z instalacją:
1. Ustawienia w BIOS dla dysku: koniecznosc ustawienia AHCI zamiast IDE lub RAID ( (BIOS jest stosunkowo ubogi). Podobna nazwa (AHCI) jest wśród sterowników preinstalowanych w paczce Vaio dla tego laptopa, ale wszystkie to pliki EXE :(:(, wiec nawet podczas instalacji systemu nie mogę ich odnaleźć na drugim pendrive.

2. Brak sterowników moze wynikać z braku identyfikowania płyty CD (boot z pendrive'a), CD-ROM przestał działać jakis rok temu, tuż po zakończeniu gwarancji.

3. Sumy kontrolne instalatora na płycie i na pendrive są inne. Tego prawdopodonie nie zmienię. Nie mając dzialajacego CDRom nie mam też mozliwosci prostej instalacji z płyty.

 

Trochę błądzę w ciemnościach... ktoś pomoze? jakieś doświadczenia?

 

marek.krauz
Poszukiwacz

Po kolejnym dniu szukania rozwiązań dochodzę do wniosku, że sam klucz niewiele mi pomoże. Na dzisiaj nie doszedłem nawet do miejsca jego wpisania, ale wciąż walczę.

 

Doradzam wszystkim (nawet najmniej doświadczonym użytkownikom) po zakupie laptopa Vaio zrobienie sobie gdzies 'obrazu partycji recovery' (kilkanascie GB) bo po zakończeniu gwarancji (max po 3 latach) i problemem z dyskiem - będą mieli trudna sytuację. Zwłąszcza jesli w okolicy nei ma żadnego Serwisu Komputerowego albo nei mają większych kwot (nawet do tysiąca złotych) w zanadrzu. Mam wielką nadzieję, że Sony zechce w jakiś sposób pomóć swojemu uztkownikowi. Mam za sobą (trochę lat życia) kilkanascie instalacji WIndowsów (na noname PC) w swoim życiu, ale ta pierwsza po utracie partycji recovery w pogwarancyjnym Sony Vaio jest najtrudniejsza.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Recovery disk nie da sie tak po prostu skopiować trzeba zrobić klon partycji na dysku o takich samych parametrach.

tu masz temat związany z podmianą dysku z hdd na ssd w vaio http://community.sony.pl/t5/Notebooki-i-akcesoria/Wymiana-dysku-w-SONY-VAJO-VPCSB3S9E-z-standardoweg...

 

Ja ze swojej strony mogę tylko zaproponować zakup działającej nagrywarki to ułatwiłoby sprawę.