anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Większy dysk SSD dla Sony Vaio Pro 13

onefineday
Nowicjusz

Większy dysk SSD dla Sony Vaio Pro 13

Witam, czy dla SVP13 da się bez problemu podłączyć większy, niż standardowy (128) dysk wewnętrzny SSD? 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Po za tym, że na 99% stracisz gwarancje otwierając obudowę (nie wiem jak jest z Vaio i możliwością podmiany podzespołów) to nie powinno być problemu z podmianą dysku na większy.

Ale może wypowie się ktoś kto już to robił bo wiem, że np karty graficzne są przypisane do modelu Vaio i sterowników np nie da się tak po prostu ściągnąć ze strony Nvidia tylko trzeba czekać na aktualizację ze strony Sony więc z dyskami też może coś być.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Żeby dostać się do wnętrza Vaio Pro, trzeba ściągnąć cały spód. Niestety nie ma osobnej klapki pod sam dysk.

Jeśli chodzi o sam dysk, jest to dysk na PCI-E SSD dla ultrabooków, najprawdopodobniej od Samsunga. Dlatego musiałbyś znaleźć odpowiedni dysk o konkretnych wymiarach. Może być to trudne, ale dla chcącego...

profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Witam,

zajrzyj kolego do tego wątku

opisałem w kilku słowach jak to na 99% wygląda. GOTOWE modele sprzedawane w PL miały standardowo tylko dyski SSD o pojemności 128GB. Stosowane są w nich dyski typu m-SATA SSD od Toshiby.

 

Polecam wszystkim kolegom pragnącym zgłębić, jak wygląda Sony Vaio Pro od środka ten artukuł

w którym autorzy dostali do testów wyjątkowy - niedostępny u nas (tylko USA i JP oraz limitowana ilość w DE i UK)

model w kolorze czerwonym - RED Edition.

 

Tomasz
profile.country.pl_PL.title
tomdm2
Poszukiwacz

Koszt wymiany dysku SSD 128GB na większy SSD 256GB w autoryzowanym serwisie to 1900 PLZ brutto.

W cenie usługi przeniesienie / sklonowanie ukrytej partycji Recovery na pojemniejszy dysk.

Aktualne na 08.2014.

Tomasz