anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

windows 10 dla vaio

abplkr
Nowicjusz

windows 10 dla vaio

Mam laptop SONY Vaio VGN-AW41ZF  z systemem win7 servis pack1.

Kiedy będę mógł zainatalować windows 10, którego przypomnienie o aktualizacji wyswietla się na ekranie co kilka dni, pozdrawiam forumowiczów sony w nadzieji udzielenia mi pomocy jak to zrobić

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy

 

W przypadku pytań dotyczących Sony Vaio prosimy o kontakt za pośrednictwem poniższego formularza:

 

http://services.sony.pl/support/pl/contacts/email

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony 

profile.country.PL.title
marhoffm930
Nowicjusz

Czy jest możliwośc zainbstalowania wyższego systemu w Vaio Model = "VGN-AW41ZF_B"

wyżej niż win7 np. 8.1 albo win 10

jak to zrobić i skąd pobrać sterowniki i instalator odpowiedni do vaio

 

pozdrawiam

Marius

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, oczywiście istnieje taka możliwość, pod warunkiem że komputer spełnia wymagania techniczne wybranego systemu. Osobiście zainstalowałem Windowsa 10 na VGM-FZ21Z, większość urządzeń system rozpoznał sam i automatycznie zainstalował sterowniki. Natomiast, wykonując taką aktualizację musisz liczyć się z tym, że część peryferii nie zostanie rozpoznana i nie będzie działać. Możesz próbować instalacji sterowników na starsze systemy, dostępnych na stronie wsparcia danego modelu lub szukać rozwiązań w sieci, ale nie ma gwarancji że procedura się powiedzie.
Z kolei licencję na nowy system musisz zdobyć osobiście. Czasami można ją uzyskać za pomocą darmowej aktualizacji z niższej wersji systemu, czasem z uczelni jeśli studiujesz lub jesteś jej pracownikiem. Sam obraz można było ściągnąć ze stron Microsoftu, na pewno znajdziesz informację jak taki plik pobrać z witryny producenta.
profile.country.PL.title
ZambrzyckiZ
Poszukiwacz

Jeśli coś nie jest namieszane w instalatorach od sterowników w celu ograniczenia ilośći wspieranych systemów to do WIN10 spokojnie pasują sterowniki od Visty/7 bo nic się nie zmieniło w podsystemie urządzeń co by nie pozwalało im poprawnie pracować