anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

18-200 pierwsze testy na photozone

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

18-200 pierwsze testy na photozone

23 ODPOW. 23
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Kilka dni temu pojawił się w magazynie centralnym w cenie 3500PLN.

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Chore pieniądze :c9 Panasowy i olkowy zoom w podobnej cenie .
Ciekawe że N 18-200 stabilizowany potrafi kosztować 2k - taniej robią, czy systemy E i u43 robią drenaż kieszeni ( najpierw głupi kupi a później sie obtani)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Uważam,że nikkor 18-200 to nie to samo co SEL 18-200. Myślę również, że wiele różni obiektyw SONY 18-200 dedykowany do DSLR (bagnet A) i obiektyw dedykowany do NEXów (bagnet E). Jakoś wykonania, jakość zdjęć, a także aktywna stabilizacja. Pewnie jeszcze by się coś znalazło.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

kris napisał(a):

jeszcze by się coś znalazło.

Zdecydowanie - praca pierścieni ostrości i zmiany ogniskowej - dużo płynniejsza niż w "normalnych" obiektywach. :D

------------------------------
fotoamator
oldguest
Początkujący

W tej optyce także było bardzo ważne aby AF działał bezgłośnie.

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Byłem w ubiegłą sobote w Arkadii - tam jest podpięty do nexa5 - i jak tak mówicie ja tez coś znalazłem AF wolniejszy o ok 40% w porównaniu z kitem. Miałem Nikkora i bardziej podchodziło mi jego wykonanie ( przyjemniejszy w dotyku :D ). Może jestem tradycjonalistą, ale bardziej podchodzi mi tradycyjne wykonanie szkieł - guma na pierścieniu itp.
Kris - że różni się od E to ja wiem, ale śmiem wątpić że jest droższy w produkcji. Jakość optyczna nawet z przewagą Nikkora ( Lenstip).
Różnica w cenie i owszem, ale dla szkieł wyróżniających się -bardzo dobre soczewki wyższa cena.
Nexa jesze nie sprzedałem :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bojomir napisał(a):

AF wolniejszy o ok 40% w porównaniu z kitem.

zdziwiłby mnie gdyby był szybszy od znacznie mniejszego zoom'a (krotność 3 vs 11), który ma mniej soczewek, znacznie lżejszych itd. Co za tym idzie - AF ma mniej roboty. No, ale coś za coś - jak ktoś chce szybkie auto na tor to nie rozgląda się w vanach :smileymrgreen:

rozumiem, że chciałeś kupić do nexa coś extra wygodnego (zakres), extra taniego (cena zdecydowanie niższa niż nikkor), extra szybkiego (najlepiej tak szybkiego jak 50mm 1.4) - kto by nie chciał.
Jeśli brakuje Ci czegoś, a ktoś inny daje - możesz sprzedać i cieszyć się fotografią :D
to tylko sprzęt, ważne by być zadowolonym :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Co do AF masz rację, ale reszty nie zrozumiałeś. Nie szukam ideału, a jeżeli miałbym zostać przy nexie to za cenę Nikkora przygarnął bym go ale nie za 3,5kzl !!!!. Tak to juz jest, jak brakuje alternatywy ( to samo tyczy się u43)firma dyktuje cenę i kropka. Masz N, C, nie chcesz kupować firmowych szkieł - bierzesz innych producentów - niejednokrotnie lepsze i tansze.
Nie wiem czy zostanę przy nexie ( fuji X100 mniam mniam ) , ale niezależnie co mam to i tak się z focenia cieszę.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bojomir napisał(a):

Masz N, C, nie chcesz kupować firmowych szkieł - bierzesz innych producentów - niejednokrotnie lepsze i tansze


Co ty porównujesz ? DSLR do bezlusterkowca? To dwa zupełnie różne rynki. Pomijam fakt, że jeden funkcjonuje jakieś 10lat, drugi 0,5 roku (?). Brak reakcji producentów niezależnych (sigma, tamron, tokina...) to równie duży błąd, jak brak bezlusterkowca w canonie i nikonie. Ale myślę, że to kwestia czasu.

bojomir napisał(a):

( fuji X100 mniam mniam )

mniam, mniam - do momentu przeczytania ceny: 1700$/€ ?! No i brak wymiennej optyki. To nic innego jak kompakcik. Luksusowy kompakcik w obudowie analogowej.


bojomir napisał(a):

ale niezależnie co mam to i tak się z focenia cieszę.


i tak trzymaj :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer