anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

18-200 pierwsze testy na photozone

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

18-200 pierwsze testy na photozone

23 ODPOW. 23
profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

No tak, czyli trzeba czekać aż niezależni wejdą na rynek ( u43 jest pare lat i jakoś ich nie widać, ale miejmy nadzieję)
A X100 ma kosztować 1000$ I kw. 2011. Jeżeli byłaby to prawda to ho ho - i jeszcze matrycę jak w nexie no to hohohoho

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

no ale nie podepniesz do tego rzeczonego obiektywu lub czegokolwiek o zakresie jak obiektyw, o którym mowa 8-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Do takiego cacuszka coś podpinać? - toż to zbrodnia, a zoom nożny baardzo zdrowy :D
Jedni wolą i muszą miec mega zooooomy, a inni - tak jak ja DOBREJ jakości stałkę, takie 35/2 wystarczy.
Wcześniej pisałem że za 2kpl bym kupił, ale teraz to już nie wiem. Po co Sony oszczędza na milimetrach body, żeby teraz wypuścić kobyłę, a olać naleśnika? Jak by była DOBRa stałka zamiast tego zooma - jestem pierwszy w kolejce i niech kosztuje 2kpln.
A X100 i tak kupie( jak bedzie 1000$)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bojomir napisał(a):


Jedni wolą i muszą miec mega zooooomy, a inni - tak jak ja DOBREJ jakości stałkę, takie 35/2 wystarczy.(...)Sony oszczędza na milimetrach body, żeby teraz wypuścić kobyłę, a olać naleśnika? Jak by była DOBRa stałka zamiast tego zooma - jestem pierwszy w kolejce i niech kosztuje 2kpln.

w takim razie kompletnie nie rozumiem Twojego rozgoryczenia ceną obiektywu, który kompletnie Cię nie interesuje :?
że sobie pozwolę na nieco zmodyfikowany cytat kolegi Kubol : "Piszę ergo sum"

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Coś Ty, to wcale nie jest rozgoryczenie - ot po prostu pusty śmiech
Myślisz że piszę żeby tu zaistnieć? wcale nie, po prostu krew mnie zalewa jak czytam te wszystkie ochy i achy jakie to sony cacy, i wszystko co zrobi to extra liga - brak jest Wam koledzy obiektywizmu ( no chyba że Wam firma coś daje - no to rozumiem), a że wdepnąłem w ten system to piszę co mi nie pasuje i już.
A jeżeli jest to forum bałwochwalców sonego - to niech takie zostanie. Więcej się nie odzywam.
Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

bojomir napisał(a):

A jeżeli jest to forum bałwochwalców sonego...

przykre swą twoje spostrzeżenia, a na dodatek obrażasz nas - użytkowników tego forum. Dobrze będzie byś więcej tego nie robił.
Masz swoje zdanie na temat SONY - OK! Masz prawo mieć swoje zdanie na temat produktów itd. :D Ale pozwól mieć mi (i pozostałym) inne zdanie niż twoje.


bojomir napisał(a):

( no chyba że Wam firma coś daje - no to rozumiem)


Jestem takim samym użytkownikiem tej marki, jak każdy inny użytkownik forum (jedynie osoby z nickiem na niebieskim to pracownicy SONY). Pełnienie funkcji moderatora to funkcja, a nie praca. Taki sposób na spędzanie wolnego czasu :smileymrgreen:
I nie mam żadnych cyrografów z SONY.

Gorąco proszę byś zaprzestał naśmiewać się z użytkowników forum.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
rakastan00
Poszukiwacz

bojomir napisał(a):

a że wdepnąłem w ten system to piszę co mi nie pasuje i już.



Jak Tobie nie pasuje to sprzedaj i wdepnij w inny system. Po co się męczyć - no chyba że lubisz narzekać, a to już inna bajka.

profile.country.pl_PL.title
Acteam
Początkujący

szukam informacji na temat obiektywu 18-200 bo jestem nim poważnie zainteresowany.
Wchodzę na forum, a tu dyskusja o niczym - zupełnie tego nie rozumiem, nie macie co robić?
Proszę użytkowników tego obiektywu o ocenę, spostrzeżenia, sugestie.
Za wszystkie konkretne odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Bojomir - zawsze możesz rozglądnąć się za aparatem - Sony HX100
Nieco inna koncepcja i inna technologia, ale także dużo bardziej uniwersalny sprzęt nadający się zarówno na wycieczki jak i do codziennego fotografowania.

Acteam napisał(a):

szukam informacji na temat obiektywu 18-200 bo jestem nim poważnie zainteresowany. (...) Proszę użytkowników tego obiektywu o ocenę, spostrzeżenia, sugestie.
Za wszystkie konkretne odpowiedzi z góry bardzo dziękuję.



Nie przeczytałem ani jednego testu jaki pojawił się n/t tego szkła. Moja ocena będzie opisem i wrażeń tego, co mnie udało się zauważyć w trakcie jakiegoś dziewięciomiesięcznego użytkowania przeze mnie i moich kolegów.

Budowa fizyczna - ciężki, dobrze wykonany. Zmienia swoje wymiary w trakcie zmiany ogniskowych. Pewnie już obiektyw widziałeś i dotykałeś, więc zostawię budowę Twojej ocenie.
Uniwersalny - to na pewno fakt. Zabierasz takiego spacerowego zooma i nie musisz zamartwiać się tym, że w danej chwili przydałaby się taka a nie inna ogniskowa, bo ją po prostu masz przy sobie (18-200mm)
Ciemny - fizyki nie da się oszukać i przy wydłużaniu toru optycznego muszą nastąpić pewne straty. Napiszmy sobie szczerze - jeżeli kogoś interesuje uniwersalny zoom to znaczy, że parametr światłosiły nie jest priorytetem tylko uniwersalność.
Dobry optycznie - kolega zabrał ze sobą w alpy NEX'a i tylko ten jeden obiektyw. Kolega nie jest fotografem i nie ma prawie żadnej wiedzy związanej z fotografowaniem i mimo tego, że wszystkie zdjęcia byłby z jego wycieczki wykonane w trybie auto wyszły na prawdę świetnie.
Pomijam sam fakt doskonałego rozpoznawania sceny przez elektronikę w NEXie (jasne niebo, dużo śniegu a mimo to ekspozycja poprawnie wykonana w tym biały śnieg a nie zdominowany przez inne barwy np niebieską). Zdjęcia ostre, kolor i kontrast zachowany nawet pod światło. Przyjemnie i z lekką nutką niedowierzania oglądało się jego zdjęcia.
Pomijam ocenę dystorsji bo osobiście rozpoznaję ją tylko wtedy, kiedy mi np. modelkę 'wygło' mimo tego, że stała prosto.
Tyle moich wypocin.

SP: Właśnie w tej chwili kolega używa NEX5 wraz z tym obiektywem do kręcenia materiału filmowego. Backstage wykonuje na sesji fotograficznej na basenie. Napiszę Ci późnej jego opinię.

profile.country.pl_PL.title
Acteam
Początkujący

SUPER! tego mi było trzeba!
Testy testami, nic nie zastąpi opinii użytkownika.
Obiektyw oczywiście widziałem, coś tam nim pstrykałem, ale zabił mnie ceną.
Kupiłem więc NEX-5 z dwoma pozostałymi obiektywami.
Naleśnika do pracy - jestem trenerem osobistym i instruktorem nordic walking.
18-55 jako uniwersalny np. do scen rodzinnych.
Ale cholera brakuje mi ogniskowej, najbardziej pasowałoby mi 70-200 ale takiego nie ma i nie wiem czy będzie.
Dlatego ponownie rozważam tego olbrzyma, rzeczywiście trochę przytłacza mnie wagą, bo ie po to kupowałem NEX'a żeby teraz taszczyć kilogramy. No ale tak jak pisałeś fizyki nie da się oszukać.
Czekam na dalsze opinie.