anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

18-200 pierwsze testy na photozone

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

18-200 pierwsze testy na photozone

23 ODPOW. 23
Skoczek
Początkujący

Ja tylko dodam, że obiektyw ma całkiem niezły AF, jeśli bierzemy pod uwagę rozpiętość ogniskowych i szybkość ostrzenia. Testy wskazują, że jest niemalże tak samo ostry od pełnej dziury do F/11. Mój kolega używał go podczas wyjazdu na weekend do Czech i był zachwycony efektami, przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy/wiedzy.
Jednak przy zdjęciach pod światło przy 200mm zalecam dodatkową osłonę obiektywu, bo osłona fabryczna, przez to że obiektyw zaczyna się od 18mm czasem może nie wystarczać i pojawia się utrata kontrastu.
Pierścień ogniskowej z kolei chodzi dość ciężko, dlatego trzeba nabrać pewnej wprawy przy jego obsłudze, żeby robić to płynnie, bez zacięć i drgania. Przy filmowaniu może to być kłopot, natomiast prawdą jest, że chcąc nagrywać najczęściej korzystamy z jednej ogniskowej i nie zmieniamy jej podczas rejestrowania materiału.
Przy max ogniskowej tubus obiektywu wysuwa się dość mocno, ale jest stabilny i nie ma żadnych luzów.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Acteam napisał(a):


Ale brakuje mi ogniskowej, najbardziej pasowałoby mi 70-200 ale takiego nie ma i nie wiem czy będzie.



W tym roku pojawi się cztery nowe obiektywy dedykowane do Nex'a - między innymi 55-200.

profile.country.pl_PL.title
Acteam
Początkujący

Byłem w sklepie. założyłem do swojego nexa5 i coś tam na szybko porobiłem.
W wolnej chili wrzucę, na razie tylko na iPadzie widziałem. Największe wrażenie robi rozpiętość zoomu.

przemopzm
Początkujący

Różne 18-200 miałem w rękach i szczerze mówiąc ten nexowy porządnie mnie zaskoczył jakością nie tylko wykonania ale również i zdjęć. Nie żałuję żadnej złotówki, którą na niego wydałem.