anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

35 mm + Sony a6500 (pomocy)

wwwalan
Nowicjusz

35 mm + Sony a6500 (pomocy)

Witam,

 

Od jakiegoś czasu posiadam Sony a6500 i aktualnie zastanawiam się nad zakupem 35mm. Problem w tym, że nie bardzo wiem co będzie najlepszym wyborem. Prosiłbym tutaj o pomoc.

Sony 35mm 1.8 OSS jest stworzone pod APS-C, ale pojawiło się ostatnio Sony FE 35mm 1.8 [z tym, że w przeliczeniu na APS-C ma wtedy 52mm (+/-)]. Dodatkowo są Sigmy i inne..

Kompletnie nie potrafię określić, który jest najlepszym wyborem i na co zwrócić uwagę. Obiektyw ma mi służyć do fotografii ogólnej, codziennej ALE bardzo zależy mi też na portretach. Prosiłbym w szczególności czy warto dokładać kupę kasy do nowszego Sony FE 35mm 1.8, czy stare 35mm OSS wystarczy? Czy może jednak warto zwrócić uwagę na coś innego. 

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Tagi (3)
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Sprawa jest prosta jeśli nie planujesz w najbliższej przyszłości przesiąść się na serię 7 lub 9, czyli FF to obiektyw pod apsc w zupełności Ci wystarczy (mam go i jestem z niego bardzo zadowolony).

Dodam, że oba obiektywy mają dokładnie taką samą ogniskową, ten z apsc nie kryje po prostu całego sensora FF.

Przelicznik z apsc na ff stosuje się do tego, żeby sprawdzić jaka jest potrzebna ogniskowa aby kąt widzenia był taki sam jak na ff i przy 35 mm na ff ten sam kąt widzenia będzie miał obiektyw 24 mm na apsc 😉 i odwrotnie mając 35 mm na apsc na FF mielibyśmy  52,5 mm.