anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A6000 + LA-EA3 czy to w ogóle działa?

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

A6000 + LA-EA3 czy to w ogóle działa?

Witam wszystkich serdecznie.

Prawdopodobnie temat był już podejmowany, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi, dlatego zakładam nowy wątek.

 

Jako szczęśliwy posiadacz A6000 rozgladam się za obiektywami ppdobnymi do tych, jakie mialem w lustrzance. Interesuje mnie coś w stylu 17-50 f2,8 oraz cos w rodzaju 70-300.

W systemie E trodno o podobne obiektywy dlatego zastanawiam się nad adapterem do systemu A, gdzie jestem w stanie znaleźć coś interesującego.

 

Pytanie, jak współpracuje A6000 z tym adapterem?

Chodzi o af, bo bez af to wiadomo, że działa.

Są różne opinie. Dlatego szukam info u źródła.

 

Z góry dzięki za wszelkie informacje na tem temat.

Pozdrawiam. 

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, po pierwsze masz aparat apsc, więc nie potrzebujesz adaptera pod FF (chyba, że planujesz w niedalekiej przyszłości przejście na a7) po drugie adapter bez własnego układu AF będzie raczej kiepsko sobie radził, rozwiązaniem jest la-ea2, ale szybkość działania układu AF z a65 (bo właśnie z tego slt układ został tam zamontowany) w tym adapterze jest dużo gorsza od a6000 + dedykowane szkło pod E.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


brenner47 napisali:

Witam wszystkich serdecznie.

 

 

Pytanie, jak współpracuje A6000 z tym adapterem?

Chodzi o af, bo bez af to wiadomo, że działa.

Są różne opinie. Dlatego szukam info u źródła.

 


LA-EA3 pozwoli na pracę układu AF, ale wyłącznie obiektywom z własnymi silnikami (SSM, SAM, HSM, USD).

Szybkość nie będzie na pewno satysfakcjonująca.

 

Paweł słusznie sugeruje LA-EA2 - bowiem ten adapter naprawde dużo lepiej się nadaje do podpinania obiektywów z bagnetem A. Moja opinia wobec szybkości działania jest trochę inna niż Pawła - wg mnie nie ma specjalnej różnicy w szybkości AF między A6000 i dedykowanym obiektywem E, a np. A6000+LA-EA2+16-50/2.8 SSM. 

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Na a6000 nie sprawdzałem, ale na a7 70-200 dedykowany dzialal szybciej niz z bagnetu A noi o ile dobrze pamiętam to laea2/4 ma tylko środkowy punkt af.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


pawelszymanski6 napisali:

Na a6000 nie sprawdzałem, ale na a7 70-200 dedykowany dzialal szybciej niz z bagnetu A noi o ile dobrze pamiętam to laea2/4 ma tylko środkowy punkt af.


LA-EA2/4 ma układ AF taki jak w SLT-a55/65. Czyli 15 pkt, z czego 3 z nich to czujniki krzyżowe. 

Szybkość AF jest pojęciem mocno subiektywnym. Dla mnie przy użyciu obiektywów 70-200/2.8 GM i 70-200/2.8 G SSM2, różnice są pomijalne. 

 

AFsensor_1.jpg

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Pytanie do la-ea3 jest spowodowane możliwością zakupu w dobrej cenie. Wiem, że to pod FF, ale czy to ma znaczenie? Poza tym nie wykluczam za jakiś czas przejścia na któryś z modeli A7.

Na razie jednak mam A6000 i poszukuję w miarę satysfakcjonujacego rozwiązania.

 

Mówiąc satysfakcjonujące rozwiązanie, mam na mysli AF działający na tyle sprawnie, żeby był porównywalny przynajmniej ze starymi lustrzankami entry level typu nikon d5100 czy canon 600D. Akurat w Sony SLT nie mam doświadczenia więc nie porównam.

 

Więc autofocus nie musi być demonem prędkości (ten w a6000 z natywnymi szkłami jest super).

Ważne, aby AF w ogóle działał, ale nie na zasadzie, że porusza silniczkiem i nic się nie dzieje, a ostrość szaleje od od podczątku do końca skali, bo takie rozwiązania już przerabiałem ze szkłami Canona i jakimś kiepskim adapterem.

 

Działanie adaptera la-ea3 na A7 to też zupełnie inna bajka i nie ma co porównywać, bo wiem, że A7 zupełnie inaczej współpracuje z adapterami (szczególnie firm trzecich).

 

Pytanie jest, czy la-ea3 zadziała poprawnie z dedykowanymi pod niego szkłami z Sony A6000.

 

Używał ktoś? 

Teorii się już naczytałem, ale szukam potwierdzenia w praktyce.

 

Co do La-EA4 lub 2 to wielkość tego adaptera i karykaturalność zestawu skutecznie mnie odstrasza. Ale chyba mógłbym używać starych szkieł Minolty? Bo ma chyba "śrubokręt" wbudowany. Pytanie znowu jak z A6000. Z A6300 już ponoć wszystko śmiga na każdym adapterze. A 6000 jeszcze tu kuleje. 

 

Co sądzicie?

 

 

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Lajam, nie doczytałem Twojej wypowiedzi.

Czyli jednak powinien działał z LA-EA2/EA4.

 

Kwestia zaakceptowania tego widoku.... A6000 z tym ustrojstwem wygląda jak ... nie wygląda wcale :slight_smile:

 

OK, 

A wracając do LA-EA3 to będzie działał, czy raczej nie?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


brenner47 napisali:

 

A wracając do LA-EA3 to będzie działał, czy raczej nie?


Tak, będzie, ale nie spodziewaj się że AF będzie żwawy. :wink:

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Czyli pozostaje wypróbować LA-EA3 i ocenić sprawność AF lub pogodzić się z wielkością LA-EA4 ale za to cieszyć się starszymi szkłami bez silnika, których wybór jest dużo większy za stosunkowo niewielkie pieniądze.

 

Dzięki Wam za odpowiedzi.

Jak uda mi się przetestować to jedno lub drugie to dam znać. Może ktoś inny też ma podobny dylemat, bo A6000 jest obecnie dość popularny z racji ceny do możliwości. 

 

 

 

profile.country.PL.title
brenner47
Poszukiwacz

Hej!

To jeszcze pytanie, jaki zoom tele polecalibyście do tego adaptera LA-EA3?

Zakres tak jak pisałem w pierwszym poscie tak do około 200-300.

Nie jestem dobrze obeznany z bagnetem A, z którego adaptowałbym obiektywy, dlatego proszę o pomoc w wyborze czegoś sensownego.

Dodam od razu, że liczy się cena, bo jeżeli natywne szkło systemu E SEL55-210 kosztuje w granicach 1100 zł to obiektyw z systemu A + adapter powinien zmieścić się w tej cenie (+/-).

Wartością dodaną ma być możliwość podpięcia do adaptera innych szkieł z bagnetu A. 

Dużo dobrego piszą o "Flincie" w tej krótszej wersji (do 210), ale nie wiem, czy jest kompatybilna z LA-EA3.