anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

a77 - problem z wyzwalaczem radiowym

komanch_
Poszukiwacz

a77 - problem z wyzwalaczem radiowym

Mój problem wygląda tak:

wyzwalacz radiowy Aputure Trigmaster II podłączony do a35 działa jak należy, to samo kostka synchro - z gniazda PC podłączam lampę studyjną i działa ok.
Dlaczego ten sam wyzwalacz i ta sama kostka nie działa u mnie z a77? trzeba coś tu przestawić? (lampa "systemowa" Metz na a77 działa prawidłowo)

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Witaj,

 

Nic przestawiać nie trzeba. W teorii powinno działać bez probelmu.

Być może przyczyna jest bardzo prozaiczna - styki w A77. Warto przeczyścić spirytusem styki w stopce.

 

Swoją drogą - po co po używać kostki syncro, skoro A77 ma wbudowane gniazdo PC?

komanch_
Poszukiwacz

Tak tak, wiem o wbudowanym gniazdzie PC w a77. Chciałem prostu potwierdzić, że prócz wyzwalacza nie działa również wpięta np kostka synchro.

Styki są czyste, aparat jest nowy, zresztą jak mówiłem podpięty Metz chula. O co tu chodzi?

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zapytam - czy czyściłeś styki i sprawdziłeś jeszcze raz zanim napisałeś ten post?

 

To, że działa lampa nie ma znaczenia - lampa jest cięższa, styki więc mają lepszy docisk i Metz ma na 100% lepiej wykonane styki niż te tanie wyzwalacze.

 

Jeśli uważasz, że Twój aparat działa niewłaściwie, możesz zawsze oddać go do serwisu na ekspertyzę (jest bezpłatna).

 

 

komanch_
Poszukiwacz

Nie czyściłem styków, wyszedłem z założenia, że nowy aparat kupiony przed kilkoma dniami nie potrzebuje takiego zabiegu. Chyba, że źle myślałem ....

komanch_
Poszukiwacz

Dla spokojnego sumienia przeczyściłem nowe czyste styki - bez zmian.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sugeruję sprawdzić z inną A77.

 

Jeśli nie zadziała, to należy zwrócić się do producenta wyzwalacza - w końcu to jego obowiązkiem jest zrobić produkt, który działa sprawnie.

 

Pozdrawiam,