anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Adapter bagnetowy M42

leszek_krk
Początkujący

Adapter bagnetowy M42

witam!
Czy ktoś używa adaptera bagnetowego M42?Działa to w ogóle do modeli sony?Jak później jest z ostrością i jakie zdjęcia wychodzą?no i rzecz najważniejsza czy nie zniszczy mi to aparatu lub obiektywu?

56 ODPOW. 56
witmann
Początkujący

Używa. Działa. Ostrzenie ręczne, najlepiej przy otwartej przysłonie, po ustawieniu ostrości domknąć przysłonę. Brak potwierdzenia ostrości (kropki w wizjerze), chyba, że kupisz adapter z chipem za ~170zł. Zdjęcia wychodzą bardzo fajne. Nie zniszczy.
Poza tym w A200/300/350 działa to tylko w trybie M. W A700 jeszcze w A.

leszek_krk
Początkujący

w tym za 170 wychodzą bardzo fajne czy w tym za 30-40zl?:)dzięki za odpowiedz

witmann
Początkujący

Wszystko jedno, to tylko kwestia wygody użytkowania. Osobiście mam ten tańszy, ale też wizjer D7D czy A700 jest większy i jaśniejszy niż mniejszych Alf, przez co wygodniej się ostrzy. Niemniej jednak sporo osób korzysta w mniejszych aparatach z tańszego adaptera i nie narzekają.

leszek_krk
Początkujący

adapter już zakupiony,fajna sprawa:)Tylko mam problem bo nie pamiętam gdzie w ustawieniach wyłącza sie automatyczne ustawianie ekspozycji w manualu...niestety instrukcji obsługi nie mogę znaleźć i proszę o pomoc

kwocia
Początkujący

Ja używam m42 bez soczewki w nikonie d40x i naprawdę sobie chwalę >
Jak toś lubi ostrzyc manualnie to już w ogóle bajka.
A jeśli chodzi o czas naświetlania to można się wprawić po jakimś czasie ,
kwestia ćwiczeń a poza tym lustrzanka cyfrowa to nie analogowa zawsze zdjęcie można zrobić jeszcze raz ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

nie pamiętam gdzie w ustawieniach wyłącza sie automatyczne ustawianie ekspozycji w manualu...


W trybie M :smileyquestion:

leszek_krk
Początkujący

tak w trybie M,ale zdałem sobie sprawę ze moje pytanie chyba jest bez sensu bo wszystko robie ręcznie i to jaka będzie ekspozycja zależy od ustawień przysłony i migawki.Mam rację czy się mylę:p?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

zdałem sobie sprawę ze moje pytanie chyba jest bez sensu bo wszystko robie ręcznie i to jaka będzie ekspozycja zależy od ustawień przysłony i migawki.


No właśnie! to stąd moje wcześniejsze zdziwienie ;)

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Paulincia1989 napisał(a):

Ja używam m42 bez soczewki w nikonie d40x i naprawdę sobie chwalę >
Jak toś lubi ostrzyc manualnie to już w ogóle bajka.
A jeśli chodzi o czas naświetlania to można się wprawić po jakimś czasie ,
kwestia ćwiczeń a poza tym lustrzanka cyfrowa to nie analogowa zawsze zdjęcie można zrobić jeszcze raz ;)


Z tego co słyszałem, to w Alfach M42 ostrzy na nieskończoność bez soczewki w adapterze.