anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Adapter bagnetowy M42

leszek_krk
Początkujący

Adapter bagnetowy M42

witam!
Czy ktoś używa adaptera bagnetowego M42?Działa to w ogóle do modeli sony?Jak później jest z ostrością i jakie zdjęcia wychodzą?no i rzecz najważniejsza czy nie zniszczy mi to aparatu lub obiektywu?

56 ODPOW. 56
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Jak chcesz fotografować mchy i porosty to ok, ale jeśli myślisz o robalach to raczej zapomnij o tym żeby udało Ci się to zrobić z odległości 4cm. No chyba że ukatrupisz robaczka a tego nie robimy, robaczek ma być żywy.

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

Witam, Posiadam obiektyw jupiter 200/4 z gwintem M42. Widziałem zdjęcia robione canonem 400D z tym obiektywem.
Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia aparatu alfa 200 przy zastosowaniu adaptera M42?

Creatoor
Początkujący

Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia aparatu alfa 200 przy zastosowaniu adaptera M42?



Wszystko zależy od tego co będziesz z nim robić. Prawdopodobnie nikt tego nie obliczał. Osobiście używam z A300 i jak narazie nic się nie dzieje.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witam, Posiadam obiektyw jupiter 200/4 z gwintem M42. Widziałem zdjęcia robione canonem 400D z tym obiektywem.
Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia aparatu alfa 200 przy zastosowaniu adaptera M42?


Zawsze, użycie niefirmowego akcesorium niesie ze soba ryzyko. Ale jeśli przejściówka jest dobrze wykonana, można uznać, że jest bezpiecznie.
Swojej od lat używam - najpierw z Minoltą, potem z cyfrową Koniką-Minoltą, teraz z SONY... i nie ma żadnych problemów.

------------------------------
fotoamator
Creatoor
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

jeśli przejściówka jest dobrze wykonana, można uznać, że jest bezpiecznie



O właśnie mądre słowa!

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

czy mogę prosić jakiś przykład tego dobrze wykonanego? Jaki producent, gdzie kupić?

Creatoor
Początkujący

Ja używam tego:
http://www.allegro.pl/item599115345_adapter_bagnetowy_sony_a100_a350_a700_m42_blokada.html

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Jak powszechnie wiadomo kupic można swa rodzaje adapterów - z bolcem i bez niego. Oba adaptery dodatkowo można wyposażyć w elektronikę potwierdzającą ostrość, ale ja nie o tym.
Mam pytanie odnośnie tego bolca - co to za wynalazek?

Na poważnie pytam - po co jest ten bolec i jakie są różnice (sterowanie przysłoną, pomiar światła itp) w podpiętym obiektywie do adaptera z bolcem i bez niego - są jakieś w ogóle?

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Mój jest z bolcem, ale szczerze nie wiem, na co to konkretnie ma wpływ, sama jeste mciekawa i podpinam się pod pytanie :c7

profile.country.pl_PL.title
qcukv62
Początkujący

Dzięki pierścieniowi blokującemu bolec przysłony obiektywu, możliwe jest ustawianie przysłony pierścieniem na obiektywie. Bez blokady bolca przysłona jest maksymalnie otwarta i nie ma możliwości jej zmiany.