anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Akumulator do NEX-5D

Rejmerek
Początkujący

Akumulator do NEX-5D

Witam!
Panowie zakupiłem Nexa-5D, jestem totalnym fotograficznym amatorem, ogólnie aparat rewelacja, ale.....Mam 2 pytania:
1)Czy wiecie coś na temat akumulatorów do tego aparatu?Mnie on doprowadza do furii , i myslę nad jego zwróceniem, rozładowuje się bardzo szybko i jestem pewien, że jeśli wyjdę na cały dzień z domu, z aparatem w ręku to zdjęcia będe mógł pstrykać pewnie ok. tylko 3 godz. Czy to norma w tym aparacie, że akumulator rozładowuje się tak szybko?Czy może sprzedano mi trefny bądź uszkodzony?
2)Jestem laikiem więc może to pytanie będzie smieszne. Mam kartę pamięci 4GB,a chodzi mi o nagrywanie filmów FullHD. Przy mojej karcie mogę nagrywać tylko 30 min., czy jeśli kupię kartę 8GB lub większą to czy możliwości nagrywania się zwiększą?
Proszę o pomoc i informację.
z góry Dziękuje.
Rejmerek

11 ODPOW. 11
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ad1. Masz jak najbardziej sprawny akumulatorek. Po prostu duży wyświetlacz z dużą rozdzielczością pobiera dużo prądu. Podczas 3godzinnego spaceru zrobiłem ok 100zdjęć i kilkanaście minut filmu (ok 1GB danych) i aku pokazywało 40%naładowania, więc pewnie jeszcze około 1,5godziny by wystarczyło. Wszystko zależy jak długo kadrujesz zdjęcie i jak długo i często je później oglądasz na ekranie.

Ad2. Tak jak kupisz kartę 8GB to będziesz mógł nagrać 1godzinę.

Rejmerek
Początkujący

Dzięki za szybką odpowiedź.
Już martwiłem się, że sprzedano mi niesprawny akumulator i naprawdę nosiłem się z zamiarem zwrócenia.
Szkoda, że te baterie tak szybko padają, będzie trzeba pewnie kupić drugą:)
Pozdrawiam

oldguest
Początkujący

Lustrzanki na LV też szybko zużywają akumulator a do tego w NEX-ie jakiś kosmiczny wyświetlacz jest... Proponuję wyrobić sobie odruch że chcemy zrobić zdjęcie myślimy jakie ono ma być i włączasz aparat tylko na moment zrobienia zdjęcia, z przeglądania też jednak warto zrezygnować (jeśli chcemy oszczędzać akumulator) chyba lepiej jest zrobić 2-3 zdjęcia na szybko niż po zrobieniu każdego przeglądnąć czy jest ok... Ja tak kompaktem robię 2-3 razy więcej zdjęć niż jest podane w instrukcji.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witam,

oprócz tego co koledzy powyżej napisali dodam swoje "trzy grosze".
- zauważyłem, że akumulator się "rozkręca" po kilku pełnych cyklach, czyli po kilku rozładowaniach i pełnych naładowaniach bateria dłużej trzyma

- wg standardu C.I.P.A. ilość wykonanych zdjęć nexem to ok. 330

Myślę, że warto włączyć szybkie wyłączanie LCD (przechodzenie w tryb gotowości/czuwania). A i przeglądanie zdjęć odłożyć na "później", czyli gdy już zdjęcia będą na komputerze.

Zakup dodatkowego aku, to zawsze dobra inwestycja - bez znaczenia ile aku wytrzymuje, bo nigdy nie wiadomo kiedy nam będzie potrzebna dodatkowa "moc".
Ja do swojej :c56 mam w sumie 4 aku :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

kris napisał(a):

- zauważyłem, że akumulator się "rozkręca" po kilku pełnych cyklach, czyli po kilku rozładowaniach i pełnych naładowaniach bateria dłużej trzyma


też to zauważyłem ale nie jestem w stanie powiedzieć jak bardzo
wyrobić sobie odruch że chcemy zrobić zdjęcie myślimy jakie ono ma być i włączasz aparat tylko na moment zrobienia zdjęcia,


to zły nawyk bo aparat przy włączeniu a zwłaszcza przy wyłączeniu zużywa znaczną ilość energii.
w pełni naładowanym aku i po godzinie fotografowania odłożyłem aparat nie wyłączając go, po trzech dniach pobudziłem do życia a wskaźnik pokazał 65% pojemności

kris napisał(a):

Zakup dodatkowego aku, to zawsze dobra inwestycja - bez znaczenia ile aku wytrzymuje, bo nigdy nie wiadomo kiedy nam będzie potrzebna dodatkowa "moc".


zalecam to samo :smileythumbsup:

dodam że mój aku wytrzymuje 6-8 godzin pracy ciągłej czyli bez wyłączania

oldguest
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):


to zły nawyk bo aparat przy włączeniu a zwłaszcza przy wyłączeniu zużywa znaczną ilość energii.



Nie stwierdziłem tego w kompaktach. W każdym największą oszczędność zauważyłem jeśli nie przeglądamy zdjęć.

SZFENDAK napisał(a):

w pełni naładowanym aku i po godzinie fotografowania odłożyłem aparat nie wyłączając go, po trzech dniach pobudziłem do życia a wskaźnik pokazał 65% pojemności



Po prostu przeszedł sam w stan wyłączenia-uśpienia.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat


Nie stwierdziłem tego w kompaktach. W każdym największą oszczędność zauważyłem jeśli nie przeglądamy zdjęć.


aparaty kompaktowe nie mają systemu czyszczenia matrycy (przez wibracje etc)
zaś NEX i :c56 tak
dlatego i ja rzadko kiedy wyłączam aparat - szkoda energii. Lepiej, żeby aparat szybko przechodził w stan uśpienia

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Po prostu przeszedł sam w stan wyłączenia-uśpienia.


to chyba logiczne

profile.country.PL.title
bojomir
Poszukiwacz

Czy aku. są już w sprzedaży ?
Tylko ten czas ładowania :smileyevil: