anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FE 85 mm F1.4 GM

profile.country.PL.title
nothing_box
Nowicjusz

FE 85 mm F1.4 GM

Chciałem się podzielić (chyba) ważnym spostrzeżeniem. Właśnie kupiłem obiektyw FE 85 mm F1.4 GM. Po założeniu go do body Sony7R3 byłem zaskoczony. Obiektyw przy ostrzeniu pracuje głośno. Po przeczytaniu wielu recenzji byłem na to przygotowany, ale ten dźwięk jest dokuczliwy. Zaniepokoiłem się.  Jak będzie wyglądał dźwięk przy nagrywaniu filmu? Używam tego aparatu zarówno do robienia zdjęć, ale i nagrywania ujęć do filmów dokumentalnych. Jestem filmowcem. Jeśli dźwięk ustawiania ostrości wyraźnie słychać z odległości 2-3 metrów to nie można używać tego obiektywu do zdjęć 100%.. Na szczęście przełączyłem aparat na tryb filmowy i ... problem znikł. Obiektyw się wyciszył. Nie wiem jak to zrobili (Sony), ale teraz jestem spokojny o bliskie plany filmowe. Kontrolujący ostrość oczu system (znakomity) który cały czas ją poprawia, może pracować w pobliżu mikrofonów. Podsumowując. Przy fotografowaniu hałasuje, przy filmowaniu nie.

Piszę, żeby uspokoić filmowych użytkowników tego obiektywu. W sklepie, gdzie kupiłem obiektyw i w serwisie Sony nikt o tym nie wiedział, nie mówił.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
qczman
Poszukiwacz

A zauwazyles ze AF dziala wolniej w trybie filmowania (plynniej) ?

Pewnie to jest powodem cichszej pracy :slight_smile:

profile.country.PL.title
nothing_box
Nowicjusz

Trafna uwaga. Tak, w trybie filmowym ostrzenie jest spokojniejsze. Tak to nazwę. Robiłem kilka testów. Mikrofon, ktory zamocowałem klasycznie na aparacie, nie słyszy tych dźwięków. 

Odgłosy ostrzenia zależne też są od ustawionego trybu ostrości.

A wszystko, tak jak piszesz zależy od szybkości pracy mechanizmów wewnątrz obiektywu.

Ważne, że można nim filmować.